Új hozzászólás Aktív témák

  • hoodoo86

    tag

    válasz fo_di #5399 üzenetére

    "ezek nem is mennek központi egység nélkül?"
    De! Központi egység nélkül is összekapcsolhatók, direkt kapcsolatra képesek. Ilyenkor is működnek az eszközök helyben. De nincs mobilos elérés, Home Assistant integráció.
    CCU-val könnyebb a konfigurálás, automatizálni lehet CCU-n is és az biztosítja a kommunikációt a Home Assistant-tal. CCU helyett lehet egy raspberry shield-et venni, és a raspberry-n futtatni a CCU szoftverét.

    "mivel mennek? valami sima kétirányú rf, vagy z-wave, vagy micsoda?"
    868Mhz-en kommunikálnak BidCoS nevű kétirányú protokollon keresztül. [link]. Nem Z-wave-et használnak.

    "a termosztátomat z-wave-esre akarom cserélni éppen, így ha már veszek z-wave eszközt, azokat kezdtem el nézegetni"
    Ez érthető, és én is így csinálnám. Gyűjtsd az infót, hogy merre akarsz elindulni. Érdemes a jövőben is gondolkodni bővíthetőség, támogatottság, elérhető eszközök, ár szempontjából. Ha egész rendszert kell cserélni, akkor az lesz a legdrágább hosszútávon.

    Ha Homematic irányban is nézelődsz, akkor Homematic és Homematic IP eszközöket is nézheted, mert a CCU2 mindkettő típust támogatja.

    A rendszer hátránya egy z-wave-el szemben, hogy gyakorlatilag csak az eq3 cég készít hozzá eszközöket, és, hogy nincs mesh hálózat.
    Ugyanakkor nem találtam még másik rendszert ahol ilyen szinten lefedhető minden igény egy rendszeren belül.

Új hozzászólás Aktív témák