Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz Gh0sT #4848 üzenetére

    win-en sincs fent a domoticz? ott pár kattintás és felmegy, és ott tudnád tesztelni.

    mysensorst már frissítették, nekem 2.0 vagy ilyesmi volt még amikor kezdtem (most talán 2.3), csak összeraktam, felraktam a domoticz-et win-re, és működött. Utána felraktam pi-re a domot-, és ott is ment a gateway.
    Úgy kezdtem, hogy van egy DHT22 hőmérő a gateway-en, és domoticz-hez hozzáadva a ttyUSB-t, megjelent a hőmérő is. (gw sketch-be beleollóztam az Airhumidity leírásban levő sketch részeket)
    Ezek után csináltam egy relét a rádió modullal, és felismerte egyből bekapcs. után.

    Kb. még sose kellett néznem a serial monitort.

    JA! Tettél kondit a rádióra?

    [link]

    "Connecting a Decoupling-Capacitor
    The nrf24 radios are extremely sensitive to noisy or unstable/insufficient power. You will need to add a decoupling capacitor of 4.7µ - 47µF (the exact size usually doesn't matter, but you can try 47uF if 4.7uF still doesn't work, especially if sending data works well and not receiving data) across the radio's 3.3V and GND."

    Ezen kívül a tápra is érzékeny a rádió, egy arduino 3.3V lába meg tudja hajtani a kondival biztonságosan, de ha még valami más is megy róla, akkor egyre bizonytalanabb lesz a kommunikáció.

    (holnap vidéken leszek, de valamikor tudok többet is segíteni ha kell, átnézni a sketchet stb.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák