Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EQMontoya

    veterán

    válasz erdey_a #74972 üzenetére

    A probléma fordítva van. Ha 10 év konjunktúra idején nem új stadion meg új iPhone lett volna minden hónapban, akkor most a lakosságnak sem fajt volna két hónapra 50% kiesés, meg az állam is kényelmesen ki tudta volna fizetni az a másik 50%-ot.

    De hat nem hogy félretett pénz nincs, hanem a magánnyugdíj-vagyon is elfogyott közben, a semmiből meg nehéz osztogatni. Rég le kellett volna mar zárni mindent, de nem merik, mert nem kerülhető el a jelentős gazdasági visszaesés. Igy meg az egészségügy dől be.

    De most mar mindegy, az elmúlt 10 év hülyeségét nem lehet most megoldani. Coresz lesz, ez van.

    Same rules apply!

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz erdey_a #74972 üzenetére

    Szerintem sokan tudjuk milyen az nincstelennek lenni. Jómagam is már harmadszor kezdtem a nulláról. Volt amikor 1 hétig csak háztartási keksz volt amit ehettem abból a fél zacsiból amit találtam még a spájzban.

    De bármennyire nem szeretném Bergamo-t emlegetik már az orvosok. És hallottunk 13 éves áldozatról is.

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

  • fokukac

    nagyúr

    válasz erdey_a #74972 üzenetére

    ha normális országban élnénk, és a kormány mondjuk felelős döntéseket hozna, akkor időben normális és értelmes korlátozásokat hozva lehetne úgy élni, hogy nem zár be a gazdaság...

    Annyi kellett volna, hogy mindenki hordja az a kurva maszkot, már nyáron. Hogy ne menjen közel a másikhoz, már nyáron. Hogy ne tartsanak tömegrendezvényeket, focimeccseket. (Ehelyett mi full házas rangadókat tartottunk még 2 hete.)

    Ez történt? Nem. Mondtak ilyet? Nem.Hadd menjen minden, ahogy eddig, ez volt a mondás.

    Sőt, megkockáztatom, a magyarok fele úgy gondolja, hogy ez az egész egy hülyeség. A magyaroknak az kell, hogy lássák az egészet. Még pár hét, és eljutunk oda, hogy mindenkinek meghalt már valakije, és akkor talán...

    A főnök meg? kvázi azt jelentette be, hogy meg fog halni pár tízezer ember, és ennyi. Mert szerinte úgy döntöttek a magyarok (a nemzeti konzultációra hivatkozik, nem tudom :F)
    Tajgetosz van, hivatalosan. Itt tart a magyar állam 2020-ban.

    És láthatólag a jogászok nem ismerik az exponenciális növekedés mibenlétét. Már napi százan halnak meg ebben a szarban, és két hét múlva napi kétszázan fognak... aztán pedig napi 400-an. Most azok halnak meg, akik 3-4 hete kapták el, amikor napi 1000-1500 volt a kimutatott esetszám. Ez most napi 5000. lehet arányosítani. Idén a Mikulás hullaszállítóval érkezik, ez van. És a kormánynak láthatólag nem áll szándékában semmit sem tenni ez ellen...

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák