Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BlacKSouL #47827 üzenetére

    Ja, a nyitható ablak jó dolog. Dolgoztam olyan multinál, ahol ez nem volt alap, az egész külső fal üveges volt, csak minden sokadik ablakot lehetett buktatni, mondván a klíma úgyis megoldja. Ja, amíg egy nyári jégeső szét nem verte a teljes rendszert (az aluminium, vagy milyen félméteres átmérőjű csőrendszert lyugatta ki a tetőn szitaszerűre, az egészet kompletten cserélni kellett), fincsi volt, azt a nyarat lehúztuk egy délnyugatra néző üvegkalitkában. Mondjuk ha klímát nem is tudta megcsinálni már nyáron a cég, kaptunk hűtőt, csomagszámra hordták nekünk az ásványvizet, meg kevergethettük a levegőt állóventilátorokkal, végszükség esetén meg kerestünk valami teendőt a termelési területen, mert ott nem volt mese, állandó szigorú klimatizálás kellett a gyártósoroknak.

    Következő munkahelyem egy cső alakú folyóvölgyben volt, amit ugyan a század közepén leszabályoztak, de gyakorlatilag továbbra is egy nyomorult mocsár az egész (lásd még Zala-völgy és Kis-Balaton), szóval ha kinyitottad az ablakot, akkor dőlt be a 130%-os relatív páratartalom, úgyhogy inkább azért járattuk a klímát, hogy ne fulladjunk meg. Itt viszont mindenki a viszonylag kicsi irodákba menekült be, mert az üzem maga nem volt légkondícionált, sőt, fűtötték a gépek az egészet, és még az volt a jó, amikor nem a gyakori tisztítási folyamatok mentek, és volt az egész üzem szinte 90 fokra felfűtve. Bruhhh, de szerettem, amikor fél napokat kellett a gép mellett ácsingózni, és tolmácskodni ahogy a külföldi mérnökök és a saját karbantartók harapták át éppen egymás torkát. ('Mondd meg neki, hogy nem vagyunk elégedettek a megoldással, de úgy fordítsd, hogy érezze, hogy dühös vagyok.') :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák