Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Petykemano #39966 üzenetére

    Találtam elég jó videókat PCB gyártásról. Képzeljétek azt, hogy RTX 3090-et gyártanak. :D [link]
    SMT mounting: [link]
    Melóztam ilyen gyárban több poziban is egy bizonyos cégnél aminek a neve Inf-fel kezdődik és eon-nal végződik. :D Ismerem ezeket a gépeket (vagyis hasonlókat).
    Itt egy Aorus RTX 3090 javítós videó, ebben 2:30-nál látszik, hogy 12 rétegű a nyák 6 réz réteggel. [link] Ha jól tudom az új AM5-ös lapok is (legalább részben) azért olyan drágák, mert a PCIe5 szabvány miatt sok réteg kell.
    Tudomásom szerint a referencia kártyák "kártyáját" (pcb+komponensek) az AIB-ok az AMD/NV-től veszik. Aztán amikor ezek az AIB-ok készítenek Aorus meg Strix meg stb. verziókat azokat maguknak kikísérletezik.
    Nekem csak egy olyan "belsős" infóm van, hogy a ref 3080 nyákja $175-225 között van (volt ~1 évvel ezelőtt). 12 réteggel és több ezer SMT komponenssel nem elképzelhetetlen.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Új hozzászólás Aktív témák