Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Petykemano #39966 üzenetére

    Az 1-eshez: igazad van, eredetileg a 4080/4090/7900 XTX-et számoltam ki egy korábbi bejegyzésemben, és a csúcskategóriás kártyáknál tudtommal az AMD/NV adja a PCB-t és a memóriát is, le is írtam miért.
    Viszont a 4070 Ti-nél látható, hogy az AIB partnerek készítik a PCB-t. Ha mondjuk azt levonjuk a BOM-ból (asszem $150-200-zal számoltam), akkor az NV profitja ennek az 50-60%-ával csökken, tehát $75-120-szal. De ha az AIB készíti, akkor meg ők rakják rá ezt a profitot. :)
    Egyébként olvastam már olyat is, hogy az NV csak a GPU chipet adja tovább, és a memóriában csak közvetítő (vagy vmi ilyesmi) az AIB-ok és a memgyártók között. Igazából nem tudjuk 100%-ra.

    A 3-assal is teljesen egyetértek, le is írtam, hogy az AIB-ok túl fogják méretezni a hűtőket a 4070 Ti-n, de már a 4080-on is. Azt nemtom, hogy a PCB-n mennyit lehetne spórolni. Kevesebb fázissal esetleg egy 10-es, kevesebb rétegű nyák (kevesebb réz, egyszerűbb gyártás)... talán lefaraghatnának $20-30-t. De ebben benne van az is, hogy biztonságra mennek, szal inkább legyen kicsit túltervezett, mint éppenhogy csak jó.
    Viszont azt már manapság nem reális elvárás az AMD/NV-től, hogy tuningbajnok kártyákat adjanak ki, már mindent szinte a maxra kihúznak, mert úgy drágábban lehet eladni.

    Az NV-nek a bruttó profitja ~60% körül van már egy évtizede, a nettó 2016-tól növekszik (előtte 10% körül volt), azóta 20-35% között mozog (2017-2018-2021 volt kiugró nyilván a bányászat miatt). De ebben benne van minden amit az NV készít, nem csak a desktop GPU és a HPC/Datacenter cuccaikon jóval többet keresnek.
    Az AMD bruttója 40% körül van, nettója még nagyon gyér, még mindig csak lábadoznak. Az EBITDA-juk 20% körül van.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Új hozzászólás Aktív témák