Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Loha #17061 üzenetére

    A monitorom (Dell P2424H) input lag szempontjából igen erős konstrukció, a legjobbak között van, még a lassabb IPS panellel is. [link] [link].
    Másfelől az elektronikát nem "tuningolom", ha tudja oké, ha nem tudja, akkor meg kiírná, hogy "Signal out of range". :D
    Szóval amit tapasztaltam, az ettől teljesen független. :R Természetesen ellenőriztem megfelelő tesztekkel, minden képfrissítési frekvencián (50hz, 60hz, 72hz) képkihagyás nélkül, hibátlanul működik az elektronikája.

    Azt érezni amúgy pontosan, amit írsz, hogy a 60hz-es átvitel 16,6ms képfrissítési időköze 13,9-re rövidül 72hz-en, ez 20%-os "gyorsulás", 20%-al több képkockára van bontva így a mozgás adott idő alatt ideális esetben. :K A vicces, hogy még az asztalon, a kurzor mozgatásánál is igencsak érződik. :C
    Ezért is írtam, mennyire komoly lehet ehhez képest egy 100hz-re képes monitor, vagy egy 120, 144hz-es... AZ nem +20% a "standard" 60hz-hez képest, hanem akár +140%. Persze, mindez csak és kizárólag akkor ér valamit, ha a gép is képes az adott, 16,6ms, 13,9ms, vagy 144hz esetén 7ms-enként képkockát produkálni. Ezért nem tartom kis FPS mellett akkora durranásnak a G-syncet, mert hiába tudja dinamikusan változtatni a képfrissítési frekvenciát, az 50hz/50fps 50 marad, a maga 20ms-es képkockaváltási idejével együtt.

Új hozzászólás Aktív témák