Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Amiket lootolok ore, azokból lehet majd craftolni vagy eladhatom őket? Mit érdemes eladni?

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz [Prolixus] #214 üzenetére

    Nagyon érdekes, és egyedi ennek a játéknak a fejlődési rendszere, a skillek kiosztása. Szoknom kell még.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz [Prolixus] #216 üzenetére

    Erre felkészítettek, négy végigjátszással tervezek.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    A C végigjátszást nyomom. Most választottam, hogy kit akarok irányítani. Valaki elmagyarázná nekem, hogy innentől mi a teendő a végigjátszásokat tekintve? Ez a fő végigjátszás? Vagy a D? És negyedjére tényleg nem kell teljesen végigjátszani?

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz gejala #219 üzenetére

    Köszönöm szépen. Rendben, így csinálom. Bár ma szerintem nem tudok a C végére érni. Úgy tudom, hogy olyan hosszú mint az A. Ezért, lehet elnapolom most hétfőre a folytatást.(este NFL nézés lesz)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz [Prolixus] #221 üzenetére

    Azt már az elején is láttam, hogy más lesz, és valljuk be kell is. Nem véletlen a C elején van a főcíme a játéknak. Izgatottan várom, hogy mi lesz. Nyomnám már most is, de nem tudom.. :(

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Végül is tegnap csak megcsináltam a C,D,E-t.

    Ezért álljon itt egy kis vélemény tőlem a játékot illetően. [Spoiler Alert]

    Kezdeném azzal, hogy baromi nagy elvárásokkal ültem le a játék elé. És előfordult mostanában, hogy ebből nagy csalódás lett (lásd. HZD). Nos, ez nem lett az. Viszont kicsit hibáztam, ugyanis túlzottan rohantam a végigjátszásokkal. Ez ennek a játéknak a rákfenéje, hogy többször kell végigjátszani, én meg türelmetlenül, minden végigjátszás után "oké, tovább tovább, úgy se ez az igazi vége".. Viszont ha az ember meg nem tudja ezt előre, ekkor meg rengeteg dologról lemarad. És ennek a rohanásnak sajnos meglett az ára, de erre majd később visszatérek..

    Szóval, már a második, de a negyedik ending után is elgondolkodtam, hogy a nyugati fejlesztő gárdák tudnak csinálni jó kis sztori alapú játékokat. Fognak egy alapjaiban egyszerű sztorit, és azt jól tálalják nekünk. Lány és a csávó baktatnak a "zombik" elől, Apa és fia baktat fel a hegyre, Androidok baktatnak a kanadai határhoz stb stb. Egyszerű sztorik, jól megvalósítva. Mindenki oda van értük.
    És mit csinálnak a keleti fejlesztőbrigádok? (Japánok) Fognak egy olyan sztorit, amit átlag ember elsőre fel sem fog, egy olyan kesze-kusza agyzsibbasztó, de ugyanakkor bámulatos történetet, aminek nincs párja. Yoko Taro eszméletlen sztorit rittyentett a játék alá. Ezzel nálam már-már (de azé' nem) Hideo Kojima szintre jutott. Mert egyszerűen elképesztő, hogy milyen részletekig ki van találva minden. Én imádom a mindfuck dolgokat, történeteket (Ezért is tartom laposnak, és átlagosnak a God of War sztoriját). És ennyi agyeldobós dolgot egy játékban még nem láttam. Ne tessék megsértődni, de ilyenkor szánom kicsit azokat akik nem játszanak ilyen játékokkal, mondván, hogy "nagyon Japán"

    És nem csak a sztori meghökkentő, hanem a játékmenet is. A folyamatosan változó játékmechanika, kamera, a narratíva és minden változik. Szerintem ez a játék legmeghökkentőbb eleme és egyben erénye is. Ez nem egy sima H'n'S játék. Annyira változatos az egész, hogy az szinte hihetetlen. És annyira észrevétlenül keveri a műfajokat, hogy..besz*rás. A változatos történet, és ez a gameplay teszi a Nier-t felejthetetlen, és szerintem kötelező játékká.

    Nagyon merész dolognak tartom, hogy a Nier-t nem elég egyszer végigjátszani. Hiába figyelmeztet erre a játék külön. Ha nem tudtam volna semmit előre, hogy igen is érdemes többször végigjátszani, akkor nem hiszem, hogy a B ending-et valaha láttam volna. Sajnos a játék nem tudja elég nyomatékosan felhívni a játékosok figyelmét arra, hogy itt ténylegesen a C,D végigjátszásig kell játszani. És sajnos a B végigjátszás sem segít azon, hogy az ember még egyszer nekiálljon. 9S nézőpontja szerintem nem elég magával ragadó. De ha az ember eljut a true ending-ig, akkor megtapasztalja azt, amiért sokan rajonganak ezért a játékért.

    Technikailag nem szeretném elemezni a játékot. Nekem semmi bajom nem volt a grafikával, vagy ilyesmi. A zene meg kiemelkedő, de ezt már sokan megénekelték.

    Egyetlen egy dolog volt a játékkal kapcsolatban ami nagyon zavart. És a Nier fanok most lehet, hogy meg is fognak rám haragudni. De ez van. Ez pedig a karakter design. Na persze nem az androidokkal volt bajom, B2, A2 egy tünemény. De basszus, azok a robotok? Azok mik? Miért? Annyira gagyik... istenem..A góliátok, a kicsik, mind. Óriási a kontraszt az androidok megjelenése és a robotok közt. És nem értem miért? Van ennek funkciója? Én nem láttam ilyesmit. Nem igaz, hogy nem lehetett volna őket faszábbra kitalálni?! Gagyi hatást keltenek. És szerintem sokkal több embert vonzott volna be a játék, ha nem szemeteskukák ellen kell harcolni. :( :(((

    Ennyi, a véleményem. Nagyon tetszett. Iszonyat egyedi játék. Ez az egyetlen dolog zavart csak. Minden más pozitívum számomra.

    Viszont a nagy rohanásomnak, ahogy említettem megvolt az ára. Nem figyeltem, nem értettem, nem tudom, de egy elég komoly dolgot/dolgokat nem értettem (azt hiszem). Az A és B endingnél 9S tudata tovább él a gépek hálózatában ugye? Akkor a C-ben erről miért nincs szó? Gondolom a C-ben 9S egy "újragyártott" model, ami nem emlékszik az A és B eseményeire. Vagy mit értek félre? Pontosan, hogyan kapcsolódik a C route az előzőekhez? Ráadásul a "D" végén 9S ott van az Ark-ban Adam-mel és Eve -vel. Az A2 műve, hogy bekerült oda?

    aztán..

    Végül is az összes szálat a gépek mozgatják a háttérben? A gépek használták fel az androidokat arra, hogy fejlődjenek? Ezért újra és újra alkották őket? Sőt, ők alkották a vírust is, hogy az androidoknak mindig legyen indítékuk a harcra? Aztán miután az Ark, és vele együtt a gépi tudat elhagyja a földet, a Pod-ok újraalkotják a három andoridot, hogy a gépek nélkül, megszakítva a ciklust, végre békében éljenek?

    bocsi, ha egy kicsit szedett vetett írás lett, nem volt sok időm megírni.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rigormortiis #224 üzenetére

    A sztori magyarázásban segítsetek pls. Vannak kérdőjelek a fejemben.

    Nem, nem nagyon mellékküldiztem. Ezt is feláldoztam a gyorsaság oltárán. Bánom már, de már késő. Ez van.
    Egyébként sose csináltam még ezt, hogy csak a fősztorit nyomom le. Sőt, rám tökre jellemző, hogy előbb kipucolok mindent és utána jöhet a man sztori. Itt viszont tudván a sok végigjátszásról..

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz [Prolixus] #226 üzenetére

    Így van, kit érdekel hogy hihető e az andoridok, ha ilyen testük és pofijuk van (a csajoknak)?! :)

    Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ. Akkor nem igazán értettem félre semmit, csak azt hittem, hogy minden mögött a gépek állnak. Azt hittem a E ending-ben lévő podokat is a gépek irányították. De akkor nem, csak ők is öntudatra ébredtek.
    Mondjuk az még mindig nem tiszta, hogy az andoridokat ki irányította. Mert lehet, hogy csak egyszerűen ez volt a programjuk. De a gépi tudat beszél arról, hogy az androidok elleni harccal edzették magukat, és lettek mindig erősebbek. Vagy ezt csak én látom bele a sztoriba?

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz [Prolixus] #228 üzenetére

    Tudom, hogy hülyeség volt. Mikor lement az E ending, már akkor éreztem. :( Egyrészt már az is, hogy bedaráltam mint egy sorozatot szokás. Ezért volt amit fel sem fogtam (át nem ugrottam szövegeket vagy ilyesi, annyira nem vagyok hülye). Másrészt pedig a mellékküldetések kihagyása is. De már tegnap este elolvastam a te írásodat is, és még sokat olvastam neten, és néztem videókat. Devola és Poppola, Emil és a többiek multjával is tisztában voltam. Sőt, évekkel ezelőtt, én már az alap Nier történetén is átnyálaztam magam. Szóval nem nulláról kezdtem az Automata-t. Tudtam azt is, hogy mi van az emberiséggel. Csak azt hittem lesz egy csavar ami felülírja azt.

    Jó, végül is úgy látom, hogy sikerült nekem is helyesen összetennem a képet. Picit "tévedtem" csak. Viszont ennek ellenére is, hogy rohantam. Baromira emlékezetes játék marad. És lehet, hogy egyszer nekiállok elölről. A végkifejlet tudatában, szépen nyugodtan, minden apró részletre figyelve.

    Álljon itt az én példám, elrettentő példának a jövő Nier játékosainak, hogy nem szabad rohanni, türelmetlenkedni.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Csak a játékon kattogott az agyam egész nap. Hogy újra kellene kezdenem. :) Feláldoztam tegnap a mentéseimet, majd lehúztam az online tárhelyről utána. C route-nál van az utolsó mentésem, Pascal Villige támadásakor.
    De ha jól gondolom, a mellékküldik teljesítéséhez A vagy B végigjátszás kellene nem?

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Ezt el is felejtettem a reggeli hosszú kommentembe leírni, olvassatok el, némiképp vicces. :D

    [link] PS4 topikba írtam, mert ott van spoiler tag.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz [Prolixus] #235 üzenetére

    Az biztos, hogy ezt nem lehet könnyen megmagyarázni valakinek aki nem próbálta, hogy ez miért jó. Meg igazán nem is kell, csak mikor egy HZD, Assassins Creed, Shadow..Tomb Raider, és hasonló játékokról áradozik valaki, akkor látszik, hogy a Nier-rel mondjuk tuti nem játszott. :) (Azt akartam írni, hogy a Nier-rel, vagy hasonló játékkal, de szerintem nincs hasonló játék.) És én nem mondom azt, hogy a Nier lett a kedvenc játékom, mert nem. Viszont egy nagyon különleges játék, amit a legjobbak közt fogok emlegetni.

    (#236) gejala Lehet nincs is chapter select-tem, most így visszaállított mentésekkel. Szerintem előbb újra be kell fejeznem a C-t.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Tegnap ismét befejeztem a játékot. E ending-ig. Szóval megvannak a mentéseim. Most egy kicsit hagyom, aztán majd mellék küldetéseket megnézem.
    Tök jó, hogy E ending után megkapjuk A2 hosszú haját.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák