Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rigormortiis

    addikt

    válasz .LnB #223 üzenetére

    Majd válaszolok hosszabban, ha gép elé kerülök, de egy interjúbán Yoko Taro elmondta, hogy szándékosan lettek ilyen kis bargyúak a gépek, hogy szerethetőbbek legyenek.

    Mellékküldetéseket megcsináltad?

    Én negatívumként nem a karakterdizájnt, hanem a bejátható terület meretét és kidolgozatlanságát hoznám fel. Itt érhető leginkább tetten, hogy kisebb büdzséből gazdálkodhattak, szemben más SE címmel.

    Ó, abbol is népharag volt, amikor meg mertem említeni, hogy a God of War milyen sekélyes sztorival rendelkezik és mennyire nem történik benne semmi :D

    Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz .LnB #223 üzenetére

    "Ez pedig a karakter design. Na persze nem az androidokkal volt bajom, B2, A2 egy tünemény. De basszus, azok a robotok? Azok mik? Miért? Annyira gagyik... istenem..A góliátok, a kicsik, mind. Óriási a kontraszt az androidok megjelenése és a robotok közt. És nem értem miért? Van ennek funkciója? "

    Ennyi erővel a YoRHa egységek dizájnja is ugyanolyan hülyeség. Most komolyan, mennyire hihető, hogy bárki szupererős gyilkos katonai androidokat a japán gótikus lolita divat-ra formál meg? Mennyire funkcionális az öltözékük? Semennyire. Sokan még odáig is mentek, hogy a szemfedőjük valójában egy visor...

    Végülis mindenbe mindent bele lehet magyarázni. Csak nem biztos, hogy érdemes. A YoRHa egységed dizájnja mindenekelőtt fan service.

    Ami a gépeket illeti...elsőre nekem sem tetszett ez az egész, de mivel az idegenek kreálták őket, így a játék ilyen szemből könnyű narratív helyzetben van. Mert hát kik vagyunk mi, emberek, hogy meg tudjuk ítélni hogy egy teljesen földönkívüli életforma robotdizájnja mennyire jó, hatékony stb.-e? A játékmenet/sztori szempontjából viszont szerintem telitalálat az egész. Nagyon tetszett, ahogy a különböző, egyre nehezebb ellenségeket kb a korábbi alapmodellek moduláris felépítésével, újrarakásával csinálták meg, olyna érzésed van mintha a nagy boss-okat leszámítva bármelyiket szét tudnád bontani és ugyanazokat az alapegységeket látnád viszont.

    Másrészt, a Pascal falujában lévő, öntudatra ébredt robotok miatt is kellett hogy ilyen kis esetlenek és szerethetőek legyenek. Azért valljuk be, mi emberek mondjuk nehezen tudtunk volna szimpatizálni velük, ha külsőleg mondjuk a Mátrix féle óriáspolip-robotokra hasonlító izékkel kellett volna empatizálni. Hát milyen randák már ezek, nem?

    Alighanem felületesen pont ezekért a dolgokért mondják a játékra, hogy japán. Olyan furcsa. Egyedi. De szerintem a pozitív értelemben.

    "Az A és B endingnél 9S tudata tovább él a gépek hálózatában ugye? Akkor a C-ben erről miért nincs szó? Gondolom a C-ben 9S egy "újragyártott" model, ami nem emlékszik az A és B eseményeire"

    Szerintem nem. Asszem akkor 9S már tudott a Bunker-ben lévő backdoor-ról. Szerintem simán csak visszatöltötte magát meg 2B-t azon keresztül. Gondolom ezt a Route C eleji 9S narráció alapján, meg az alapján hogy egyértelműen megváltozott ahogy érzett az iránt ahogy az operátorok beszéltek vele. Route C-s 9Smár tud 2B valódi identitásáról (2E....executioner). Szóval szerintem kivételesen, de megmaradtak az emlékei. Vagy egy részük legalábbis.

    "Pontosan, hogyan kapcsolódik a C route az előzőekhez? Ráadásul a "D" végén 9S ott van az Ark-ban Adam-mel és Eve -vel. Az A2 műve, hogy bekerült oda?"

    Route C simán csak a direkt folytatása Route A&B-nek, igazából utóbbiak ending-je (Ending A&B) kamu ending a sztori szempontjából. Ahol igazi elágazás van az a Route C vége.

    Route C végén, ha A2-t választjuk (Ending C), A2 kitakarítja 9S-ből a vírust, megmenti őt, majd elpusztítja az Ark-ot, így a gépi tudatok sosem jutnak el a világűrig. Közben A2 meghal és ennyi. Hogy hogyan tudta mindezt megcsinálni az a jótékony homályban marad.

    Ha 9S-t választod, akkor kapod az Ending D-t. Ebben A2 meghalt, és a haldokló 9S utolsó pillanatait láthatod feliratozva. Itt választhatsz hogy mész-e az Ark-kal vagy sem (ami itt kilövésre kerül, hiszen A2 nem élte túl a harcot hogy elpusztíthassa).

    Ending E valszeg a C ending-ből ágazik le. E endingben 9S-nek le van vágva a karja, D-ben viszont nem lett levágva a karja, ergo E nem jöhet D-ből csakis C-ből. A D végén prezentált döntésnek, vagyis hogy maradsz-e meghalni a Földön vagy elmész-e az Ark-kal ennélfogva nincs érdemi jelentősége ha azt gondoljuk hogy E a "true" ending. Ebben végülis az történik, hogy A2, 9S és 2B is mindenki halott. De a Pod-ok, mivel maguk is öntudatra ébredőben vannak, és elkezdenek "hinni" abban, hogy a ciklusoknak nem kell feltétlenül a világ végezetéig folytatódniuk, és most már talán nem kell mindent elölről kezdeni, némileg hihetetlen módon de valahogy összelegózzák az androidokat, és valószínűleg újraélesztik őket emlékfeltöltéssel vagy valamivel.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák