Keresés

Aktív témák

  • pufi

    tag

    Asus A7N8X lapom van, benne egy 1800+ T-bred-el, ami atomstabilan megy 2600+ként. 2db Samsung 333-as DDR, 5-2-2-2-2 időzítéssel. Próbáltam Epox-ot, MSI-t, Abit-ot. Mindegyik nagyon jo deszka, néhol vannak csak problémák vele. Abit, Epox nem szereti a Radeonokat, néha el sem indul, néha lefagy, néha csíkoz, az Asus-ban tökéletes. Ennek ellenére, szerintem ha nem 9100-es Radeonod van, akkor EPOX, vagy MSI (de inkább Epox)

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • pufi

    tag

    Nos, mielőtt a kijelentéseimért valaki még nagyon megorrolna rám. Azt, hogy vannak problémák az Abit, Epox lapokkal, meg a 9100-es Radeonokkal azt merem olyan bőszen állítani, mert tapasztaltam. Egy számtech. kiskerem van egy ideje, ahol KIZÁRÓLAG AMD-t forglamazok. Elég sokat tapasztalok ebből kifolyólag mindenféle vga-alaplap, stb.. párosításokkal kapcsolatban. Sajnos előfordult már, hogy Abit alaplap meg se nyikkan Radeon-nal (Gigabyte, PowerColor, Club3D), sokféle Abit, sokféle Radeonnal (egyébként már nyitottam valamikor tavaly erről egy topikot) Ettől függetlenül sem az Abit, sem a Readeon nem szar, max. összejött egy széria amin több volt az összeférhetetlen alaktrész mint egyéként. De hogy fokozzam, a Club3D 9100-es 64MB-os kártyáinak piszok nagy interferencia gondja van sokféle KT333-as lappal (ECS, MSI). Ezt valszeg a Club3D is észrevette, merthogy az új kártyeszeikkel már nincs gond. Az Epox 8RDA-ban az én privát 9100/128-as Radeonom folyamatosan fagyott. Ugyanaz a deszka (nem ugyanolyan, hanem ugyanaz) Gigabyte radeonnal, már simán megy.

    Szóval gondok vannak, de hogy gagyi az AMD ?!?!?! Hát drága komám ez azért egy komolytalan ember komolytalan kijelentése volt.

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • pufi

    tag

    válasz access_denied #80 üzenetére

    Mint azt már említettem a jelenlegi procim egy 1800+ ami 1533Mhz stabilan fut 2600+ ként, ami 2000Mhz ez közel 500Mhz-es emelés nem rossz. Csak lelkem megnyugtatása miatt megy 1.7volton (meg hogy leteszteljem a Zalman hűtőt) egyébként 1.6-on is stabil. A hőmérséklet a Zalmannal (2400prm max.) massziv több óra játék után max. 42-45fok bár ez egy 8000ft körüli cooler, de a kedvencem a Glacialtech Silent Breeze ami kb. 5000 ft (19dB és max. 2400 körüli ford.) sem teljesített sokkal rosszabul. Az alaplapom most egy Asus A7N8X. Egyébként lehet hogy el foglak keresíteni, de nem egy Asus Intel alaplappal találkoztam már amivel komoly összeférhetetlenségek voltak ram, vga, modem, hálókártya fronton. Hogy hol találkoztam vele? Bár ahogy azt már említettem az üzletben csak AMD-t forgalmazok, és az új gép árába beszámítom néha a régit. Ez általában úgy néz ki, hogy ADM-ről AMD-re a legritkább esetben cserélnek, viszont elég sok Inteles cuccot hoznak amit AMD-re cserélek. Bevallom, ez utóbbit nagyon szívesen teszem. :) Nos, ezekben az esetekben a tesztelés során nem egy cuccal találkoztam, aminél azért voltak gondok. Egyébként semmiféle noname cuccot nem forgalmazok (se ramot, se vga-t, se semmi noname-et). Kifejezetten élvezem ezt a beszélgetést veled. Üdv.

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • pufi

    tag

    válasz access_denied #95 üzenetére

    Hi. Bocsi a ,,kis,, késedelemért, de van hál istennek van rendesen dolgom a boltban, meg hát család is van a világon :)) Merthát ugye a drága végigpofázza a POST-ot :))) Aki épp döntést akar hozni hogy Asus vagy Epox lapot vegyen, annak csak egy ötletet tudok adni. Azt vegye meg, amelyik van a boltban; ha mindkettő van, akkor marad a sorsolás. :) A maradék két versenyző, az Abit és az MSI. Igazából az Abittal kevesebb a tapasztalatom, bár gondom nem volt vele (és azoknak sem akiknek ilyet adtam el) az MSI egy kicsit mintha lassabb, gyengébb lenne a többieknél. Az MSI a szivem csücske, úgyhogy ezt még azért ellenőrzöm.

    Üdv.
    bocsi ha hosszú voltam, de láttam itt közben 1-2 kérdést és gondoltam írok pár szót a többiekről is. :)

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • pufi

    tag

    válasz Flashcash #104 üzenetére

    ez a 19.5+fa kicsit kevésnek tűnik egy Asus A7N8X-ér, még nagyker áron is.

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

Aktív témák