Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz T 1000 #343 üzenetére

    Hááát, ebbe most ne menjünk bele, a honlapot nézve nem látom hogy ezek promóciós árak
    Telekom honlap, Domino csomag, hangopciók. Az egyik, a 70 perc 7 napra 450.- nincs benne az ÁSzF díjszabási mellékletben. Ez egy ajánlat, nem szerepel a promóció szó sem. De él, nem jogszabályellenes.

    Nem látom hogy ezek az árak (tekintettel arra, hogy hűségidő nélküli szerződésről beszélünk), meddig érvényesek?
    Melyik szolgáltatónál látsz olyat, hogy egy díjcsomag meddig érvényes? Egyiknél sem.
    Szerződsz egy publikus (ÁSzF) díjcsomagra vagy egyedire. A szolgáltató pedig egyoldalúan módosíthatja az árat. Ennek a módja és az előfizető jogai, lehetőségei ilyen esetekre a jogszabályokban le vannak írva.
    Most szerződsz a Netfone-nal. Határozatlan idejű a szerződésed. Nincs leírva, hogy meddig tartja az árat. De ha változtatni (emelni) akar és te nem fogadod el, akkor femondod.

    Milyen egyéb költségek vannak, pl roaming, külföldi hívások díjai, kaució?
    A szerződésben nem részletezett díjak az ÁSzF-ben szereplő díjakkal számlázódnak.

    A 4gb-os csomaghoz az van írva ...
    Nekem 2990-es csomagom van, de 4gb-snél is biztos hasonlóan van.
    A szerződésemben szerepel a fizetendő havidíj: 2.990.-
    Szerepelnek a havi díjkedvezmények (2 sor). Ha a díjkedvezményeket hozzáadom a fizetendő havi díjhoz, akkor pont az ÁSzF-ben szereplő előfizetési díj jön ki.

    Vagyis amikor rányomok a Megrendelem gombra, akkor én ráutaló magatartással ezt fogadom el, és ekkor még nincsen szó egyéni előfizetői szerződésről!!!
    Nem.
    Ha rányomsz a megrendelésre, akkor még nem szerződtél. Felhívnak és szóban szerződsz. Ott ismertetik részletesen a te tarifádat is.
    Ha jól emlékszem, akkor én a "megrendelés" követően előbb kaptam meg a szerődést e-mailben, azon le is ellenőrizhettem mindent. Tarifát is. Csak később hívtak fel, akkor szerződtünk.

    Jogilag semmi nem köti a Netfone-t, hogy nekem az ÁSZF-nél kedvezőbb díjakat számítson fel!
    Ez igaz. Ahogy a mobilszolgáltatóknak nincs kötelezettsége, hogy szerződést kössenek bárki jelentkező ügyféllel. Egyiknek sem! A mobilszolgáltatók honlapjai még kötelező érvényű ajánlatnak sem tekinthetők. Figyelem felhívása, ennyi.

    Én pl. már végigmentem a megrendelési folyamaton, de a vége előtt kiléptem, mert a feleségem jogász, és minderre felhívta a figyelmem.....
    Kiváncsiságból én is végigmentem újra.
    Ha a folyamat szerződéskötés lenne, akkor erre fel kellene egyértelműen hívni a figyelmet és el is fogadtatni.
    Viszont csak az adatvédelmi szabályzatot fogadod el, valamint az ÁSzF-et.
    Az ÁSzF elfogadása nem egyenlő szerződéskötéssel! Az ÁSzF csak része a szerződésnek, de nem maga a szerződés. Ezt nem mondta a feleséged?
    Nyugodtan végigvihetted volna a megrendelést, aztán a szóbeli megkeresésnél még mindig eldönthetted volna, hogy szerződsz vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák