Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yospi

    újonc

    Sziasztok!

    Egy olyan problémám akadt már november vége óta, hogy egy adott játéknál (Path of Exile) kb 5-10 perc játék után magától újraindul a gép egy 2 másodperces képernyőfagyással megelőzve, olykor kékhalált kapok de van, amikor csak egyszerűen bezárja a játékot. (November előtt vígan ment fél évig a játék, ezen kívül semmi más programmal és játékkal nincs gondom)
    configom:
    CPU: ryzen 5 3600x
    GPU: radeon rx 580 8gb sapphire nitro+
    RAM: vengeance lpx 3200mhz 16gb (2x8)
    PSU: Seasonic focus GM-650W gold+
    proci hűtő: SPC spartan 3
    SSD: sata 3 samsung 850 evo 500gb (a rendszer, illetve az említett játék is ezen van)
    HDD: WD green 1T

    Felvettem a kapcsolatot a játékhoz tartozó technical supporttal, de nem nagyon tudtak segíteni. Amiket eddig próbáltam nagyjából időrendben:
    -játékot újra telepítettem
    -vga drivert újra telepítettem
    -audio drivert újra telepítettem
    -egész gépet újra telepítettem, friss driverekkel
    -régebbi vga drivert kipróbáltam
    -letöltöttem a bluescreenview programot, hogy megnézzem, milyen hibaüzenetet ír ki (lentiekben csatolni fogom)
    -windows-t update-eltem (win 10 64bit legfrissebb update-ek, előtte szándékosan le voltak tiltva az automatikus update-ek, hogy fölösleges szemetet ne telepítsen a gépre)
    -driver boostert leszedtem, adtam vele mégegy esélyt a driverek frissítésével
    -FurMarkot telepítettem, 15 percig futtattam, max 76 fokig ment a vga 71%-os ventihasználat mellett, kb 5 perc után beállt stabil 76 fokra
    -Számítógép-kezelőben a teljesítménynapló riasztásokban átállítottam a helyreállítás fülnél a "rendszer újraindítást" "nincs művelet"-re (ezek után a kékhalálok megszűntek, illetve a gép sem indult újra, de a játék továbbra is bezáródott magától, illetve kékhalál helyett megfagy az egész és csak tölt, majd felugrik a helyreállító ablak, minek következtében bezáródik a játék)
    -vezérlőpultban energiahasználatnál teljesítmény centrikusról átállítottam kiegyensúlyozottra

    a procit manuálisan húztam fel 4.3GHz-re 1.3V feszültséggel, cinebenchR20 alatt még a 20adik tesztnél is teljesen stabil volt kb 82-84fok mellett, nem történt akkor crash (ez még a gép összerakásánál volt esedékes a legelső telepítés után). A gépet 2020 augusztusában raktam össze, minden alkatrész új, kivéve a vga-t, ami 3 éves használatban volt előtte, hardveraprón vettem egy 900+ pozitív referenciával rendelkező személytől.

    na és akkor jöjjön, mit írt a bluescreenview:
    Dump File: 011321-7500-01.dmp
    Crash Time: 2021. 01.13. 22:55
    Bug Check String: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
    Bug Check Code: 0x000000d1
    Parameter: ffffe004'5f3c0044
    Paramtere 2: 00000000'00000002
    Parameter 3: 00000000'00000001
    Parameter 4: fffff801'17e7f9b5
    Caused by Driver: amdkmdag.sys
    Caused by adress: amdkmdag.sys+18f9b5
    Full path: C:/Windows/Minidump/011321-7500-01.dmp

    Mikor elkezdődtek ezek a crashek, akkor a Bug check stringnél SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION-t írt, illetve a caused by drivernél a ntoskrnl.exe-t írta.

    Szerintem nagyjából mindent leírtam, ami történt, remélhetőleg érthetően. Előre is köszi a segítséget.

  • yospi

    újonc

    a FurMark alatt átlagosan 1300Mhz-n futott a vga, habár az amd radeon software és a GPU-Z szerint a max órajele 1411Mhz, illetve a gyártó oldalán is ezt az értéket olvastam. Én manuálisan nem nyúltam hozzá, csak a procihoz, meg a ramokat nyomtam fel 3200Mhz-re 2400-ról.
    Az alaplap lemaradt a listáról: MSI B450 tomahawk max
    illetve még a monitorom: AOC 24g2u 144hz IPS panel DVI porton használom

    [ Szerkesztve ]

  • yospi

    újonc

    én úgy vettem észre, hogy a játék közben nem nagyon pörög fel, a gép teljesen halk, a ventik 55 fok után kezdenek el pörögni, addig állnak, ez gyári beállítás. Leszedem az AB-t és megnézem akkor, megírom az eredményt

  • yospi

    újonc

    az MSI AB szerint a 1411mhz-n futott végig a GPU max 71 fokig ment fel 25%-os ventik mellett, a GPU használat majdnem mindig 100-on volt, néha néha lement 14-25%-ra, töltőképernyőnél 0-ra, illetve a memóriahasználat 1400-1600 Mb körül volt

    Edit: most olvastam a techpowerup oldalán, hogy a sapphire nitro+ kártyáknak az alap órajelük 1257mhz, a boostolt max órajelük 1411Mhz, illetve a memory clock 2000Mhz, szóval valószínűnek tartom, hogy az előző tulaj felhúzta 1411-re.
    Ha ezt vissza kéne állítanom az alap órajelre, azt hogyan kellene megtennem?

    [ Szerkesztve ]

  • yospi

    újonc

    Van más játék is, de nem csinálja ezt egyiknél sem.
    A monitornál elírtam, display porton használom és nem DVI.

    [ Szerkesztve ]

  • yospi

    újonc

    játékon belül lehet váltani rendert, Dx11-en volt eddig, de átállítottam egy hete vulkan-ra azzal elvileg jobb a közvélemény szerint

  • yospi

    újonc

    mondjuk a napokban volt egy olyan dolog, hogy mikor minecrafton LAN-ozni akartunk egyik ismerősömmel, akkor a rendes latest release-ben futott a játék kifogástalanul, ha pedig átállítottam optifine módra (az a moddolt verziója), akkor töltőképernyőröl levágott azzal a hibaüzenettel, hogy vagy a vga driver nem megfelelő vagy pedig a java

Új hozzászólás Aktív témák