Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csongi

    veterán

    válasz asdf_ #61328 üzenetére

    Koszonom!
    Nalam igy nezett ki a tavaly oktober.
    A tenyleges mukodes a futesi szezon vege es kezdete kozotti idoszak.
    A koztes idoben amit termel, termel. Nem szamolok vele. Amit hozza tesz azt koszonom jo lesz. :).

    Ez egy masik ingatlan kozeli foldrajzi elhelyeszkedessel. 3fazis..stb.

    Sajnos 16A es alu vezetekes a masik ingatlan komplexum
    Az uzemeltetni kivant eszkozoket egybkent sem birna el a halozat. Olyan 3.2Kw tud stabilan, ennel nagyobb terhelesnel lemegy a bizti.
    Sok mozgas terem nem van, ezert irtam a koltsegeket.
    Ha napsuteses idoszakban a meleg vizet biztositja ez kb 80liter, melle elbirja a klimat hutesi uzemben napi par oran keresztul, mar nekem jo.
    A futesi szezon elejen vegen, minde ora amivel a klima fut nekem segitseg.

    Lapos teton 40nm van itt szinte vegig telibe suti a nap. A teli honapokba is 70% koruli a napfeny lefedettseg.
    Tajolas valtoztathato arnyekolast nem kap. 6 meter magasan.
    Elso korben probaltam voltna a tetot kihagyni. Ennek a viz-hoszigetelese nem a legnagyobb baratsagba van egy napelem alvany rendszerrel. De ha kell megoldom.

    Akkuba nem igazan gondolkozom. Tobb lenne a kivetel, tarolni nem lenne mit. Ha termel a rendszer el is hasznalom.

    senki68
    Nekem az az informaciom van, hogy fogyasztokent uzemel az inverter, nem taplal a halozaz iranyaba, ezert nem kell engedelyeztetes.
    De ezt meg tovabb kutatom, mert igy ellentetes infom lett. Koszi!

    A tobbit engedjuk el. Pont annyi a hatasfoka a futesi rendszernek ezen a helyen, amennyi.
    Semmi koze 80% hoz. Nem a kazanomrol akarok infokat.

    bekesizl.
    Hoszigetelt viztarozos bojlerben gondolkozom.
    A felfutesi ido lehet hosszabb. Teljesen nem lesz kimeritve. Illetve elegendo a max 30-40 fokos viz.
    Okos idozites kellebi fog, hogy a napelem rendszer legnagyobb reszben legyen hasznalva.
    Esti viz hasunalat utan ne kezdje el futeni, mert akkor halozati aramrol menne.
    A tobbire feljebb valaszoltam tulajdonkepen.
    :R

Új hozzászólás Aktív témák