Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.zs.

    senior tag

    válasz senki68 #26021 üzenetére

    többen mondják ezt, hogy sok, de én megkérdeztem jópár ismerősömet akik hasonló méretű régebbi építésű családi házat fűtenek gázzal és bizony 20-30%-kal is többet fogyasztanak. Nekik mondjuk nics szigetelve, nekünk igen. Klímás fűtésnél még azért az is csökkentő tényező lehet, hogy csak akkor és azt a helyiséget fűtjük ahol vagyunk.
    Milyen elektromos fűtési módszer lenne az ( ha van ilyen egyáltalán ) ami a klímánál is gazdaságosabb lehet? A gázt azért vész esetére meghagynám. Jelenleg cirko és radiátorok vannak. Padlófűtés nem megoldható.

    [link] Ez a bejegyzés tette a bogarat a fülembe, itt ezt irta:
    "jelenlegi áramszámlám havi 14.600 Ft, a gázszámlám most már csak 31 ezer forint általányban"
    s erre lett ilyen fogyasztása:
    A 8.5 napelem , nálam viszonylag tökéletes a tájolás,( nálad nem tudom milyen) de 11400 kWh áramot hozott le 10 kW kb 13500 kWh lejönne.
    Nálam maradt tavaly leolvasásra 3400 kWh pluszban !! így is, most felszereltem egy sima egyszerű hajdú 200 literes villanybojlert és a meleg vizet sem gázzal készítem, mert jobban megéri mint eladni 17 forintért Eon-nak.

    [ Szerkesztve ]

    Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Új hozzászólás Aktív témák