Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ityam

    senior tag

    Sziasztok!
    Szeretnék egy kis segítséget kérni. User oldali problémákkal foglalkozó rendszergazda vagyok. Most hogy bejött a homeoffice korszak mindenkinek be kellene állítanom hogy a saját gépére távoli asztallal rámehessen. Nekem csak annyi a dolgom hogy az adott számítógépén a usert beállítsam távoli asztal usernek. amíg egy egy user volt nem volt probléma hogy rámegyek a gépre és simán felveszem. Most mondták hogy egyszerűbb mmc ben beépülő modulként felvenni a számítógépkezelést és kiválasztom a csoportokat és hozzá tudom adni. Ez nem rossz megoldás dehát pénteken eléggé elhaláloztam már késő délután azzal hogy a legtöbb user kikapcsolta a gépét és úgy nem lehet persze rámenni és nem lehet beállítani. Majd persze később lehet próbálkozni újra amíg minden képet bekapcsolt állapotba nem találok.
    Van valakinek ötlete hogy hogy lehetne egyszerűbben beállítani mindenkinek hogy a saját gépére rámehessen távoli asztallal? Adminok azt mondták hogy azt be tudják állítani házirendből hogy mindenki rámehessen bármelyik gépre, de hogy ilyet nem akarnak beállítani.
    Valami ötletetek van hogy lehetne ezt egyszerűbben beállítani? Én nem értek a házirend szerkesztéshez de azon keresztül tudnám elképzelni valahogy, de az nem az én területem.
    valami olyan házirend létezik gépeknek hogy aki már volt bejelentkezve ez egy adott gépre akkor azt felvegye távoli asztal usernek? kis esélyt látok erre de lehet valahogy megoldható.
    Köszi a segítséget.

    ui: tartományi hálózat van a cégnél

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy olyan kérdésem van hogy hogy tudom kideríteni hogy ki vagy mi állította le a gépet?

    Van melóhelyen egy gépünk ami a beállított csoportházirend ellenére mindig elment alvó üzemmódba és ezzel a homeofficeos kollega persze nem tud utána távoli asztalozni rá. System power reportba mindig shutdown(hybrid) bejegyzést került. Most állítgattunk a gépen és most már sima shutdown bejegyzés van benne jóval későbbi időpontban és azon gondolkodok hogy lehet hogy most véletlenül a user kapcsolta le a gépet amikor este bejelentkezett ellenőrizni hogy alszik e a gép?
    Eseménynaplóba 13 as eseményazonosítóval ennyi került be(Forrás:Kernel-General):
    Az operációs rendszer a rendszeróra szerint ekkor fog leállni: ‎2020‎-‎04‎-‎07T18:37:18.307985100Z
    De hogy most ezt user okozta vagy más rendszerfolyamat azt hogy lehet kideríteni?

    szerk: pontosítok: a fenti bejegyzés előtti másodpercben egy ilyen bejegyzés is van: A rendszermag energiakezelője leállítási átmenetet kezdeményezett.109 es eseményazonosítóval a Kernel-Power forrástól.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz bugizozi #22996 üzenetére

    igen.Rendesen be van aktiválódva.

    Az a legfurább hogy másik 200 gépen a házirend teljesen jól működik és nem is alszanak el a gépek. Ennek az juzernek volt csak ilyen problémája hogy elaludt. Végül kicseréltük neki 2 napja a gépét hogy ez biztos megoldja, Kicseréltük és az új gép amit kapott(igaz ugyanolyan Dell 3020 as gép) ugyanúgy elaludt tegnapelőtt délután. Tegnap még adminok is mókoltak valamit a géppel meg én is letiltottam pár inteles szolgáltatást hátha valami intel driver által feltelepült energiakezelő miatt alszik el a gép. Most a szokásos 5 óra után nem is aluudt el a gép. A juzer jelezte hogy még este rá is jelentkezett a gépére otthonról és működött, de reggel már nem. Aztán reggel benyomta neki valaki a gépet, csak most nem értjük hogy a juzer kapcsolta ki véletlenül este vagy valami más hülye energiagazdálkodási buziság.

  • ityam

    senior tag

    válasz pdave #22998 üzenetére

    A tegnap esti az nekem is gynús hogy véletlenül a user állította le, de a korábbiak biztos nem azok voltak.
    Csak nekem az a sejtésem hogy ha a user nyom rá a leállításra akkor az eseménynaplóban az látszik hogy ő kezdeményezett leállítást, de erre utalót meg nem találtam. Ezért kérdeztem rá hogy lehet kideríteni hogy ki/mi állította le a gépet.

  • ityam

    senior tag

    válasz pdave #22998 üzenetére

    "Illetve én néha elfelejtem kikapcsolni a hálózati kártya driverében azt, hogy elmehet alvó üzemmódba az adapter :B"
    Itt melyik beállításra gondolsz pontosan? Az egész gép elaludjjon az függhet az Ethernet driverben lévő beállítástól?

    A saját benti gépemen engedélyezve van az Energiatakarékos ethernet és energiahatákony ethernet, de ettől nem alszik el az én benti gépem.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    Sziasztok!

    Gondoltam felteszem a kérdést hátha valaki tudja merre keressük a problémát.
    A cégnél Cisco Anyconnectel jövünk be otthonról a benti asztali gépére távoli asztallal.
    Ezzel alapvetően nincs is probléma. Viszont megfigyeltük hogy ahol otthon van IPV6 os címkiosztás ott az anyconnectel való csatlakozás után semmilyen webes oldalt nem tud az otthoni gépről megnyitni, Se teams se egyéb netet használó próbram nem akar menni az otthoni gépen, ami fura.
    Persze sebtapaszos megoldást találtak rá az adminok. Tiltsuk le az IPV6 ot az otthoni gépen és minden megjavul. És ez KB igaz is, de megintcsak fura. Ma reggel is hívott valaki hogy az otthoni gépről nem akar menni valamilyen netes progija ami kell a munkához, de most máshonnan dolgozik mint mult héten. Telefonon sikeresen elirányítottam oda hogy letiltsa az IPV6-ot. A program el is kezdett működni. De ilyenkor azt figyeltük meg hogy elbaszódik a távoli asztala. Mindenkinek az otthoni gépére kirakattunk az asztalra egy távoli asztali ikont ami a számítógépnévvel hívja meg a benti számítógépét távoli asztallal.
    De miután letiltottuk az IPV6ot ezzel az ikonnal nem tud becsatlakozni hogy nem található a számítógépnév. Ilyenkor szoktunk neki csinálni egy új ikont az asztalra hogy IP címes hivatkozással hívja meg a benti gépét és az rendben működni szokott. De legnagyobb meglepetésemre ma így sem működött az embernek ezért mondtam hogy töltsön le egy teamviewert hogy rá tudjak nézni az otthoni gépére. Kicsit lassúcska gépe volt szerintem 5 perc után mentem rá a gépére a teamviewerrel de én rákattintottam az új távoli asztalos ikonra akkor rögtön csatlakozott a géphez. Bontottam a távoli asztalt és a régi ikonnal(ami gépnévvel hivatkozott a benti gépére) azzal is már simán felcsatlakozott.
    A probléma hogy nem értem hogy mi folyik itt.
    1: miért tűnik el a netkapcsolata az embernek anyconnectre való csatlakozás után?
    2: miért javul meg ha letiltjuk az IPV6ot?
    3: miért szaródik el a 2 es pont átállítása után a távoli asztala?
    4: és látszólag kis idő után mitől áll újra helyre(valszeg a korábbi feltételezésem téves hogy a gépnévvel való csatlakozás miatt romlik el a dolog és IP címmel jó a csatlakozás, mert most ez sem oldotta meg csak az Idő, de az idő látszólag megoldotta)?

    De még egyértelműen az IPV6 ot sem tudom okolni, mert én is és a barátnőm is itthonról dolgozunk ugyanannál a cégnél. Én kábelesen csatlakozok a routerre a barátnőm wifin. Nekem nem tűnik el a netem anyconnect csatlakozás után míg a barátnőmnek igen(itthon még nem tiltottam le az IPV6ot egyik gépen sem)
    Nem értem hol tévednek el a bitek és miért?
    Cégnél nincs bent sehol IPV6. Hálózatos mondta hogy tiltva van az IPV6 mindenhol bent.
    Természetesen nincs tiltva mesterségesen(legalábbis tudatosan), hogy használhassa a user a netjét ha VPNezik.
    Valakinek ötlet hogy hol gyökerezik a probléma?

  • ityam

    senior tag

    válasz kraftxld #23020 üzenetére

    Köszönöm a válaszod.
    Bocsánat a nemtudásomért, de tudnád részletezni, hogy mit állítsak be az ASA-n az IPV6 letiltás helyett?

  • ityam

    senior tag

    válasz kraftxld #23022 üzenetére

    Szia!

    Felhívtam végül a hálózatosunkat, de az meg aggódik valami más probléma miatt hogyha engedélyezi az ASAn az IPV6 ot.Úgyhogy ez nem lesz beállítva azt mondta.
    Ezzel félek vége van a lehetőségeknek. Vagy user oldalon valami egyszerű állítással orvosolható a dolog?

  • ityam

    senior tag

    Sziasztok!
    Nem tudom más találkozott e ilyen hibával vagy tudja hogy merre keressem a hiba okát.

    Cisco anyconnectel lép be mindenki VPN el, majd távoli asztalozik a benti gépére. Tömegesen panaszkodnak, hogy a kép sokszor kimerevedik. Ilyenkor ha a távoli asztalt kiixeljük fönt és újracsatlakozunk akkor megy tovább minden. A probléma hogy nagyon sűrűn merevedik ki a kép és újra kell csatlakozni és nem jövök rá mi okozhatja a problémát.
    Nálam is jelentkezik a probléma. Azt kitapasztaltam hogy az egész távoli asztal nem szakad meg mert minden billentyű amit leütök és minden igérmozgás és kattintás az továbbítoik a benti gépemre csak nem látom az eredményét. Távoli asztal kiixelése év újracsatlakozás után a bill és egérbevitelek eredménye már látszódik. Szóval csak a képtovábbítás szűnik meg.
    Saját benti gépemen próbáltam videokártya drivert frissíteni hátha.Most talán ritkábban jelentkezik a probléma, de lévén hogy nagyon változó időközönként jelentkezik nehéz megmondani hogy ehhez van e köze. Tegnap barátnőm(aki ugyancsak a cégnél dolgozik másik telephelyen más gyártójú videokártyával rendelkező gépen) délután megszólalt hogy most merevedett ki ma először neki a kép.Neki pedig nem basztattam videokártya drivert a gépén csak a sajátomon.Szóval nem biztos hogy a vga driver csere haott nálam sem a jelenségre.
    Esetménynaplóban semmi hiba/figyelmeztetés/információ nincs abban az időtartományban amikor ez a képernyőkimerevedés megtörténik.Csak az alkalmazás logokban van a visszakapcsolódáskör egy bejegyzés a Desktop Windows Managertől hogy: "Az Asztalablak-kezelő regisztrálta a munkamenet portját."
    Az egész cégnél tömegesen jeleznek ilyen problémát, de mégsem mindenkinél jelentkezik. Összefüggést nem véltem felfedezni a két csoport távorában hogy mitől lehet hogy valakinek jelentkezik valakinek nem.

    Valakinek van ötlete merre kellene elindulni? Vagy ha másnál is volt ilyen akkor sikerült e megoldani?
    Jellemzően Win10 es gépről dolgozunk otthonról és a benti gép is Win10 es.
    Minden ötletet szívesen fogadok és megköszönök.

  • ityam

    senior tag

    válasz #64791808 #23071 üzenetére

    Mindenki a saját benti gépére távoli asztalozik(terminál szervert nem veszünk igénybe hozzá), a kapott laptopról(egyesek saját otthoni gépről). Bent ritkán távoli asztalozunk tartósan így nem tudok erre válaszolni hogy bentről is előjön e ez a probléma. Én user oldali rendszergazdi vagyok. GPO-t én nem tudok variálni. Én csak a kliensoldali hibák javításával foglalkozok és szerver oldalhoz nem is igazán értek, a pontos GPO-beállításokhoz sem férek hozzá.
    Mindenesetre nem tudok róla, hogy korlátozva lenne csak TCPre az RDP. Saját gépen csoportházirend szerkesztőben hirtelen nem találom hogy leteszteljem. Bár félek hogy mivel autómatikusan frissül a benti gépeken a csoportházirend folyamatosan lehet kiüti, amit én átírok.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz kraftxld #23073 üzenetére

    ASA-hoz nincs hozzáférésem így nem tudom hogy van beállítva.
    Nincs az adott helyen nekem EnablePMTUBHDetect sem EnablePMTUDiscovery kulcsom, de ha úgy gondolod lehet win10 en értelme akkor kiprószálom.
    MTUval nem tudom van e gond, azt sem tudom miből tudnám megállapítani.:(

    Ha jól sejtem akkor te inkább hálózati problemre gondolsz. Nekem is ez volt a megérzésem, de akkor mindenkinél kéne hogy jelentkezzen a probléma elvileg. Ettől persze könnyen lehet ilyesmi, de kliens gépekről nem tudom hogy tudnék erre bizonyítékot találni.

  • ityam

    senior tag

    válasz kraftxld #23088 üzenetére

    Helyzetjelentés(csak ha valaki másnak is jelentkezik ez a probléma akkor legyen szó a forumba róla)
    Végül ezt a kullcsot nem állítottam át, amit javasoltál de indítottam wiresharkot a benti gépemen.
    Feltűnt hogy UDPn és TCPn is kommunikál az RDPm ami természetes jelenség ugyan, de nekem nem volt valamiért szimpi ez az UDP portos kommunikáció. Az otthoni gépemen egy registry módosítással el tudtam érni hogy az RDP ne használjon UDP protokolt. Kb 24 órája így nem jelentkezett az RDP képkimerevedéses hiba. Olyan előfordult hogy lassabban reagált mint általában(feltételezhetően pár packet lossnál) de pár másodperc után helyreállt a normál működés magától(TCPn gondolom újraküldte a lossos csomagokat és utána lett jó ha tippelnem kell). Feltételezésem az volt hogy ha az UDPnél van csomagvesztés, akkor lévén hogy az nem küldi újra az elveszett csomagokat akkor ha nem jól kezel valamit az RDP kliens akkor behülyülhet.
    Mivel a hálózatos ismereteim enyhén szólva is foghíjasak felhívtam a hálózatosunkat hogy mennyire gondolkodok rosszul. Azt mondta hogy elvileg az UDPnek csak javítania kéne a dolgokon, de persze bármi lehet. Azt viszont elmondta hogy a VPNen csak TCP van használva tehát ennek nem kellene közrejátszania. Most egy másik tesztfelhasználónál a hálózatos beállította a tűzfalon hogy VPN-en mehessen UDP is és így ismét tesztelési fázisban van ez a beállítás.
    Mindenesetre nálam maga az UDP letiltás úgy néz ki megoldotta a problémát, de magyarázat még mindig nincs hogy miért sok helyen van ilyen hiba de mégis miért nem mindenkinél.

  • ityam

    senior tag

    Sziasztok!

    Légyszíves segítsetek. User oldali rendszergazdi vagyok de szerver oldali részhez nem értek.
    User kért adminoktól egy tárhelyet az egyik szerverünkön. Meg is csinálták neki úgy hogy autómatikusan egy S: meghajtónak felcsatólódik. A problem hogy most elvitte a laptopját HOba és hát ott persze nem csatolódik fel(lévén hogy gondolom gépelinduláskor csatolódna fel, dehát akkor még nincs csatlakozva VPNre így bukta). Így viszont hogy nem csatolódik fel azt sem tudom hogy az helyileg hol van(User sem tudja mert ő csak annyit tud hogy S: meghajtó). Legalább egy gyorselérést csinálni akarnék a usernek, de nem tudom hogy hova mutathat az S meghajtó ami nincs.
    Az admin aki megcsinálta szabin van a másik meg hirtelen nem tudja hogy lehetne megnézni szerveroldalon.
    Én meg User oldalon nem tudom hogy hol kéne megnézni :D
    Ha valaki tud segíteni megköszönöm.

  • ityam

    senior tag

    válasz radi8tor #24384 üzenetére

    Köszönöm. Végül szerintem rájöttem. Az AD felügyeleti központban találtam a usernél egy ilyet:

    Ez lesz az szerintem.

    Köszi azért a segíteni szándékot. Ha nem ez lesz az amit kerestünk akkor elindulok a te javaslatod alapján.

    Üdv

  • ityam

    senior tag

    válasz ityam #24385 üzenetére

    Közben kíváncsiságból rámentem a szerverre ahol feltételeztem hogy van ez a hely(mivel nekem ez a DFS es elérési út homály hogy hogy működik) és ránéztem az általad mutatott helyre. Itt természetesen látszik vagy 50 megosztás, de az nem derül ki hogy az x usernek innen mi csatolódott volna fel.
    Az ADben lévő Cél elérési útjában volt egy "sajat" felirat és volt a Shadesek között egy "sajat" és abban megtaláltam a user mappáját.
    De ha az ADben nem találom meg ezt az elérési utat, akkor nem jöttem volna rá hogy melyik lehet ezek közül az adott usernek az S: meghajtója.

    A lényeg hogy meglett.

  • ityam

    senior tag

    válasz radi8tor #24387 üzenetére

    Én sem tudtam róla hogy van :D
    De mint kiderült van. Csak így hogy én se jogosultságot nem osztok senkinek se szerverekre nem megyek fel így nehéz nyomozni.
    Én arra vagyok ha a usereknek nem műxik valami aminek kéne. Nyomtató/programbeállítási cumó ilyesmi. Tehát én csak a User gépén szoktam garázdálkodni a probléma megoldásának ügyében.
    Csak itt az volt a problem hogy ami benti hálóról simán felcsatolódott meghajtó az otthonról biza nem csatolódik mert hát vpn nélkül nem tud. Később meg nem próbálkozik autómatikusan felcsatolódni amikor már felment a VPNre és semmi hibát nem mondott nekem a user hogy kiírt volna a gép hogy nem tudott csatlakozni xy helyhez az S meghajtó felcsatolásához. Aztán lehet írt valamit ki a win csak nem emlékezett rá a user.

  • ityam

    senior tag

    válasz Gargouille #24389 üzenetére

    Köszi a tippet. Kíváncsiságból ha rámegyek ennek a usernek a gépére újra akkor kipróbálom. Bár vannak kétségeim hogy látni lehet majd a listába mert nem csatolódik fel a meghajtó. Nem csak kiírja hogy elérhetetlen az S meghajtó hanem egyszerűen nincs.

  • ityam

    senior tag

    Sziasztok!

    Hátha valaki már találkozott itt hasonlóval és sejti mi lehet a problem.
    X ember(O365 outlook) küld levelet Y embernek(Pop3, Outlook 2010) cégen belül akkor nem HTML ben kapja meg Y, hanem plain textben.
    X elküldi nekem ugyanazt a levelet én HTMLben megkapom(én is O365 vagyok outlookkal)
    Én továbbítom a levelet Y-nak akkor HTMLben megkapja Y.
    X elküldi a levelet nekem és Y-nak egyszerre, akkor én HTMLben kapom meg Y meg plain textben.

    Xnél vagy Ynál keressem a hibát?
    Vagy levelezőszerver/viruskeresőben?

    Ynál gyanús hogy valamiért ott konvertálja át egyszerű szövegre az emailt, de másoktól gyakran kap html ben levelet és nincs gond. Tőlem is rendben megérkezik pl. Csak Xtől érkező leveleknél vette észre ezt a jelenséget.
    Emiatt meg X a gyanús. De X csak HTMLben külheti el, mert hozzám rendben érkezik a levél.

    Valakinek ha van ötlete azt megköszönöm.

  • ityam

    senior tag

    válasz Gargouille #24966 üzenetére

    Y nak egy pop3 as fiókókja van. Nem exchanges és nem is O365 ös. webes felületről így nem tudom megnézni hogy hogy érkezik hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz qwertly #25003 üzenetére

    nem lehet hogy az adott programok az adott felhasználóhoz "települnek"? users\rendszergazdában nem látsz egy rakat adatot a programokhoz?

    Az inkspacét most felraktam, Bővítményt nem telepítettem de van ilyen mappám:
    c:\Users\xxxx\AppData\Roaming\inkscape\extensions\
    lehet ha telepítenék bővítményt akkor ide kerülne és azt természetesen más felhasználó nem fogja látni.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz MasterDeeJay #25024 üzenetére

    Függetlenül attól hogy azt nem értem, hogy indulhat el a gép videokártya nélkül szerintem a megoldást az jelentheti hogy olyan programot kell találnod a távoli elérésre aminél a program tudja meghatározni hogy milyen felbontásban jelenjen meg a távoli asztal.
    Sima távoli asztalnál sem tudsz felbontást állítani az elért gépen, amikor rajta vagy mert szürke úgyhogy szerintem az RDP kliensnek kell valahogy a felbontást megmondania hogy milyen képet kér a gépről. Konkrét progit sajna nem tudok javasolni, mert nem próbálkoztam ilyennel.

    szerk: remote desktophoz ahogy keresgéltem paraméterezéssel elérhető hogy mekkora legyen:
    "I personally work on a 1440x900 laptop screen and like my Remote Desktop windows to be a bit smaller than the screen when maximised, so I run mstsc.exe switches /w: and /h: to set its width and height (see mstsc.exe /? for a full list)."
    Szóval biztos hogy olyan progit kell találnod aminél a proginak meg lehet mondani hogy mekkorában menjen

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz ityam #25026 üzenetére

    Bár most hogy újraértelmeztem a kérdésed nem RDP tipusú csatlakozást szeretnél. Akkor viszont nincs ötletem :(
    Esetleg parancssorból lehet hogy lehet állítani felbontást? vagy valami segédprogram lehet tud forcolni felbontást? Régen mintha Powerstipben lettek volna egyedi felbontásállítási opciók de hogy videokártya híján ezek mennyire működnek az passz.

  • ityam

    senior tag

    Sziasztok!
    Mennyire működik zökkenőmentesen a 32bites win7 -win10re csere? Mármint ha a gép nyöszög a traybe hogy lehetne frissíteni win10re.
    Van egy gép amire kb 3 órás időintervalumot kaptam hogy akkor nem használják és utána viszonyt nagyon használják ezért annyi idő alatt kéne mindennek menni a win10 en ami most egy win7en megy.
    Egy volt kollega telepített egy 64 bites win10 et hogy majd arra költözteti át a dolgokat. A C meghajtóról a mappákat anno át is másolta(ha tippelnem kell a program files és appdatát nem másolt, de ezt még nem ellenőriztem), de ez már pár hónapja volt.
    Én most egyik mappán nyomtam egy ctrl+c és ctrl+v t hogy a friss állományokat átmásoljam az egyik mappából, de 1 óra alatt még nem nem végzett a számolással hogy mit másoljon...(HDDs a win7), végül kinyomtam a dolgot hogy ez nem biztos hogy jó. Pár programot is próbáltam elindítani az új win10 es gépen dehát azokból is egy csomó nem indul és arra jutottam hogy lehet máshogy kéne ennek nekiállni.
    Az a baj hogy sok program van rajta aminek a pontos beállítása jelenleg xakta hogy hogy lett ilyen működőre összerakva.
    Bennem felmerült egy olyan ötlet hogy leklónoznám a HDDt egy SSDre. Majd az ssdt egy olyan gépbe berakva mint a régi upgradélném win10re. Reményeim szerint így minden program működne tovább, de a fölöttem állók nagyon azt akarnák hogy inkább friss telepítés legyen. Az upgrade tényleg ennyire bajos a tapasztalataitok alapján? Nagyon hiú ábránd hogy az elméletem működne?
    A gép egyébként még tartományba sincs.

  • ityam

    senior tag

    válasz Gargouille #25342 üzenetére

    Az vili hogy a másolással nem lesznek telepítve a dolgok. Azt is túléljük ha marad 32 bites a win. Sebességre csincs bajuk a géppel hogy több ram kelljen bele.AZ SSDtől már gyorsabb lenne egyébként is. A baj hogy pár programról már most tudom hogy be kellett regisztrálni, usert felvinni hozzá. Ezeket a lépéseket szeretném megúszni mert szerintem akik használják se biztos hogy tudják hogy kell ezt megtenni, én meg végképp nem ismerem ezeket a progikat (és van vagy 8 amiből 2 ről kaptam csak infót)ezért lenne jó ha a frissítéssel a programok és beállítások érintetlenek maradnának.
    Ami kérdés felmerült bennem hogy a frissítéssel megmaradnak a program beállítások elvileg? Elvileg registryt, appdatát és telepített programokat is meghagyja a win7 to win10 frissítés? Vagy a frissítéssel jellemzően elvesznek dolgok appdatából illetve registryből? Nem tudom még hol tárolhatnak hasznos adatot, mint maga a program könyvtárja de ahhoz gondolom nem nyúl a win frissítés. A legtöbb program amúgy c:\ gyökérbe van telepítve ahogy láttam de biztos nem mind. Még csak épp rápillantottam a gépre.
    Ennek a gépnek már vagy fél éve húzódik a win10 re átállítása és sajna én örököltem meg a feladatot.

  • ityam

    senior tag

    válasz Teejay83 #25344 üzenetére

    Annyival van több mint 3 órás időablak hogy Du fél 4 kor fejezik be kb a munkát rajta. Reggel 6-8 között valamit dolgoznak rajta majd 11 től kell újra dolgozni rajta fél 4 ig.
    A reggel 6-8 közötti munka elvileg nem sok új állományt generál. Arra gondoltam hogy fél 4 kor elhozom a winyót leklónozom ssdre majd visszaviszem a winyót. Elindítom másik ugyanolyan gépen a frissítést. Reggel valamikor befejezem, addig a régi HDDn használják a reggeli munkára. 8 után ahogy elkészült a frissítés átviszem kicserélem az SSDre a HDDt és max a reggeli munkát kell újra megcsinálni vagy az állományait átmásolni. Ha valami program mégsem menne akkor a HDD még mindig visszarakható. Csak ha előre tudható hogy nem fognak a frissítés után menni zavartalanul a programok akkor lehet nem is éri meg belekezdeni.

  • ityam

    senior tag

    válasz Gargouille #25348 üzenetére

    Az a baj hogy akik használják a gépet azok nem akarnák a cserét. az IT fölöttem akarja mert hát win7 eket meg kéne szűntetni.
    Ha valamilyen programot regisztrálni/aktiválni kell azok is jó eséllyel regisztrált/aktiváltak maradnak a frissítés után vagy ezeket jellemzően újra kell aktiválni?
    Az szimpi ha kiírja a frissítő ha valamit nem tud felrakni. Ezeket mindenképpen eltávolítja vagy rá lehet erőltetni hogy csinálja meg akkor is ha fél tőle hogy nem fog menni 10 alatt?

    Azt mondjuk nem hiszem hogy sok olyan program lenne ami 7 alatt megy és 10 alatt nem.
    Attól inkább tartok hogy 7 alatt is csak nem supported módban megy és ez 10 alatt is kb szürkén működik.
    A klónozáshoz a Macriumot terveztem. Azzal már korábban költöztettem sikeresen HDDt SSDre. Sajna kisebb SSDink vannak mint amekkora HDD van a gépben, de adattal nincs feltöltve abszolút. Bőven elég a kissebb SSD tárhelyileg. Csak a klónozásnál egy kicsit kell rendezgetnie a Macriumnak.
    Egyébként egy Del optiplex 3010 vagy 3020 as gépről van szó szóval nem őskövület. Az még gyanús hogy nem UEFIsen lett telepítve a régi win7. Már UEFIsen szoktunk telepíteni de talán nem akkora a tragédia ha ez marad legacys.

  • ityam

    senior tag

    válasz szagnes69 #25364 üzenetére

    És a fileok is termelődnek bele vagy üres könyvtár lesz?
    Én az erőforrásfigyelőben a lemez fülön sasolnám hogy melyik program rakja oda. Nincs valami biztonsági mentés autómatára beállítva esetleg?

  • ityam

    senior tag

    válasz E.Kaufmann #25367 üzenetére

    Szia. Én ugyan nem vagyok admin csak egy user suportos de nálunk még páran használják a régi levelezőszervert és nincs is gond nagyon ennek a használatával.
    Ha nálunk valakinek kell egy alias(más email címről akar emailt küldeni mint a saját) akkor beállítunk neki egy pop3 as postafiókot úgy hogy az ne is fogadjon emailt(outlook nem is kéri a bejövő szerver valódiságának ellenőrzését pop3 as postafiók esetén csak imaposnál).
    Te írtál egy linket hogy ez alapján vetted fel a pop3 as fiókot. Sajnos mi ezt nem használjuk így nem tudom hogy ez hogy működik, de ha van valós pop3 as kiszolgálótok(pl: mailsrv.sajátdomain) akkor én azt állítánám be külön fiókban és az szerintem működne(legalábbis a mi régi levelezőszerverünk beállításai alapján).
    "Tesztek is lefutnak hibátlanul, viszont ha másnak küldünk, akkor a POP3-as fiókban látszik egy kézbesíthetetlenségről szóló e-mail, amiben sem az ok, sem a címzett nem látszik és nem is megy ki a levél."
    Ez félek túl le van egyszerűsítve. Valaminek kell lennie hasznosnak annak a kézbesíthetetlenségről szóló emailben. Valami ok biztos van benne csak lehet nem egyértelműen értelmezhető az eset körülményeinek függvényében.Lehet hogy félreértelmezhető az "ok",de valszeg azt kell továbbgondolni hogy miért gondolja a rendszer azt az okot.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz kraftxld #25376 üzenetére

    Ez könnyen lehet, de nálunk működik és ez alapján próbáltam segíteni. Természetesen biztos van jobb megoldás, de azt még nem olvastam itt, ezért gondoltam írni valamit ami segíthet.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    Sziasztok!
    A CTRL+SHIFT+WIN+B bill kombinációt hogy lehetne előidézni egy távoli asztalozott gépen?
    AZ otthoni gépen történik meg a képernyő restart, de a benti gépen szeretnénk ezt elérni?
    Tudja valaki hogy valami command promptos parancsal vagy máshogy el lehetne érni a benti(távoli asztalozott) gépen?

  • ityam

    senior tag

    válasz Gargouille #26374 üzenetére

    Köszi. Valszeg kipróbálom jövő héten. Nem tudom mennyire kellhez hozzá rendszergazdi jog. Usernél kéne valami parancsikonba kirakni asztalra :)
    Néha baszódik össze a képe, amit ez megold ha bent van, de HOból sajna nem tudja használni.
    Most mondjuk kapott egy nagyobb frissítést windows updateből a gép. Abban még reménykedek hátha az megoldja, mert ez a problem 1-2 éve volt jellemző, de mostanra már nem nagyon hallottam a problemet.

    Gondolom videókártyát kéne restartolni és annak kell kikeresni a friendlynamejét.

  • ityam

    senior tag

    válasz Xpod #26377 üzenetére

    Nem rossz ötlet, bár az alap beállítás a csak teljes képernyős üzemmódban, de úgy volt emlékeim szerint tesztelve szóval lehet nem lesz jó.

  • ityam

    senior tag

    válasz Xpod #26379 üzenetére

    Igen lehet módosítani arra hogy benti gépen legyen, de ha teljes képernyőn volt a távoli asztal és mégsem a benti gépen aktiválódott akkor kicsi esély van rá hogy tényleg a távoli asztalos gépen fog aktiválódni ha átállítom arra hogy a benti gépen aktiválódjon.
    #26380 Gargouille : Erre sajnos pont nem találtam megfelelő alternatív kombinációt :(

    Szerk.: amúgy pár éve itt szerintem kérdeztem rá erre a problémára. Sehol máshol nem volt ilyen probléma hogy a képernyőn (általában a jobboldali monitor felső részén) egy sávban egy sávban abnormális volt a képernyő? Legtöbb gép intel integrált vgas. de a saját gépemen is volt ilyen problem nvidia gt 640 el is. Bár nekem valamikor alul volt a problem nem fent. Szóval iszonyat Xakta volt ez a problem és örültem hogy megszűnt dehát pár napja jött egy redmine hogy valakinek pont most jött elő pár hónapja és kezdi zavarni és végleges megoldást szeretne....
    Jópár éve mintdenkinek a CTRL+Shift+WIN+B kombináviót elárultuk hogy jegyezze meg és alkalmazza ha előfordult. Ez meg is oldotta mindig a problemet. Most meglepetésként ért az új user problémája de most bejött a képbe hogy HOs laptopon dolgozik ami jópár éve még ügyebár nem volt jellemző.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák