Új hozzászólás Aktív témák

  • fgordon

    senior tag

    válasz salaxx #22364 üzenetére

    Hát, lehet valami hardver inkompatibilitás... Nehéz megmondani így látatlanban. Az is lehet, valamelyik alkatrészed hibás. Vannak módszerek, hogy lehet kideríteni, mi a nem jó, gondolom ezeket ismered...

    Én mondjuk nem vettem volna semmiképpen Gigabyte alaplapot, sem Corsair memóriát, sem Sapphire alapú VGA-t sem.

    Amiket én raktam össze gépeket ismerősöknek, azok intel Core/Quad alapúak, Asus alaplap és Asus VGA (nvidia/ati) és Kingmax esetleg Kingston memóriák voltak, és a mai napig ATOM STABILAK, egyikkel sem volt még gond, pedig mindegyiket napi szinten használják, van amit 5-6 éve!

    (TERMÉSZETESEN más márkákból is össze lehet rakni atom stabil gépet, de kell oda tapasztalat és szerencse, hogy "szeressék" egymást az alkatrészek a GYAKORLATBAN is... Biztosan van jó Gigabyte+Corsair+Sapphire kombináció is, csak én nem ismerem, és nem volt időm/kedvem ezekre időt áldozni, mert sok szempontból nem szimpatikusak ezek a márkák... hozzáállás, nyák tervezés, kivitelezés, stb...)

    Azok az ismerőseim, akik maguktól/ajánlás alapján hasonlóan Gigabyte/MSI alaplap+Corsair/OCZ/vagy vmi "noname, de szuper időzítésű" ram-ot vettek, drágábban, na azoknak általában van INSTABIL gépük... És az a vicc, hogy a ram másik alaplapban jó, csak az övékben éppen nem... :K

    Szóval nekik elméletben jó a gépük, csak gyakorlatban nem... :(

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Új hozzászólás Aktív témák