Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz Mercutio_ #16950 üzenetére

    Jah igen, a kijelzőről fotózást tükrössel ki is felejtettem :D / :O

    Naná, néha még a temp picassás albumból is leszedet képeket :D. Tegnap egyébként már 2 mosogatást ajánlottam fel egy órás sétálós fotózásért, de arra is azt mondta hogy nem... De szerencsére a 14milis tesztje közé befért 1-2 kép róla is, ha épp nem is flickr kompatibilisek. Általában az ismerősök menekülnek ha arról van szó hoyg fotóznék egy kicsit, mert már rájöttek hogy nem két perc, és több időt nem akarnak rá szánni, vidéken meg a tfcd nem igazán pörög :(

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #16962 üzenetére

    Ekv fényerőből kapsz ilyet :p de ekv dofból ebben a méretben f/8at kapsz, és evf helyett (fél)hibrid ovf-et.

    Amúgy sokunk vágyna ilyenre, de a hasonlókat drágán mérik és evf sincs.
    GX7 12-32vel van, vagy motoros 14-42-vel (pfuj). Oly még mindig nem aknázta ki a rangefinderlike vázakban rejlő szépséget/praktikusságot...

    Szerk: Bőrtokban egy obival hónom alatt nyakban, vagy Caden K1ben az alábbiak: váz on egy obi meg mellette a többi, 18-55 2,8-4 ; 14 2.8; 35 1.4; 60 2,4; kis ttl-es vaku, töltő, 2-2 szűrő mindenre, vakukábel, kis állvány, kívül gorillapod vagy nagy állvány (az se lóg ki táska alól) elemek, diffúzorok, meg szokásos vackok simán elférnek. Kompakt, szeressük :)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #16966 üzenetére

    Indiszkrét kérdésedből (súly) arra következtetek hogy még nem fogtál X milcet...
    2,9kg-ot mutat táskástúl nagy állvány/gorillapod nélkül a szobai mérleg; ezekre. (Fentiekből kimaradt a rádiós vaku vezérlés 1-2 fogadóval, a 18%-os szürke mikroszálas törlő (plusz a tokja matt fekete, raktam rá egy kis fényes fehér cuccot is, így kész spydercube lesz belőle :D ) meg persze napellenzők és kupakok is benne vannak; meg ugye tok minden obinak - a hatvanasnak a gyári csak, mert túl duci a napellenzője, töltőhöz persze 220as adapter - ezeket pont takarja kissé a váz.
    Vagy a gorillapod (klón) vagy a nagy állvány van a táska alján, egyik sem lóg túl rajta. [Utóbbit eléggé megszerettem, sokrétű, makrózáshoz is jobb mint a flexibilis; sőt, akiknek előny, szögkereső helyett wifin és telón is tolhatják; én nem ios/drois mobillal rendelkezem szal tök8.]

    Általában ezt a 80 centis 5:1 derítőlap szettel toldom meg, a felső csattot átdugom a tokjának a fülén, így kb az sem lóg túl a táska sarkain (ha nem is szép egy nagy fekete korongszerű izé, de le**om).
    szerk: Na itt már majdnem minden látszik.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Freddy76 #16974 üzenetére

    X-nél a súlyt nem is nagyon szoktam mondani, hisz fémbű van minden (van különbség, de nem olyan nagy mint mft-nél). De a nikon kombónál a váz+zoom így is 2/3 súlyú, meg hasonló fényerejű darabok azért ha valaki összeszedi, így is nehezebbek.
    Elsősorban a kompaktsága jobb, mint a csattogósoké. Főként ha minőségi alapon hasonlítunk.
    Méret a zoomokkal. Igaz, a 16-55 2,8 OIS is lesz ekkora, de az is igaz hogy az meg stabis lesz.
    Ijk vagy valaki szorgos ha összeszedi ezeket dx-re hogy mennyi súlyban, akkor én is összeszedem hogy a sok cókmók nélkül csak a váz meg obik milyen súlyban vannak. Az tuti hogy váz+4 obi nem fér bele canikonból, mert a váz+2 is necces volt (mindkét setupban a vaku is benne, igaz, a nikonos nagyobb volt).

    update:
    14mm 2.8: 235 g
    35mm 1.4: 187 g
    60mm 2.4: 215 g
    18-55 OIS 2.8-4: 310 g
    X-E2: 350g (elemmel együtt)

    Kitobival 660g, összes obival 1273g.
    Jófej leszek, felőlem motor nélküli váz is lehet az összehaosnlításban ellene; obik paramétereit nagyjából tartsuk, és nem, nem a 35 1.8G a 35ös ellenfele.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #16976 üzenetére

    Hipotetikus setup:

    D5200: 555g (+205g) //765g egy 7100, ha kell a fókuszmotor vagy hogy nagyobb legyen a kereső
    Nikon 14mm 2.8: 670 g (+435g)
    Nikon 35 1.4: 600g (a sigma az még nehezebb) (+413g)
    Nikon 60 2.8: 425g (igazibb makró, nem kellett portréra is megfelelnie. +210g)
    Sigma 18-50mm f/2.8-4.5: 395g (17-70 470g, 17-50VC 570g, a legkönnyebbet vettem. +85g)

    Ki-ki adja össze a szimpatikus kombót, az elmélteti legkönnyebb 2645g, de af 2855g-os setuppal lesz minden obival.
    De fogadjuk egy jó közelítésel hogy a duplája lett az apsc tükrös szett (méreteket is meg lehet nézni). Tudom ez semmi; nem is azt mondom hogy hűdesok, de azért egy kis difi itt is van, de leginkább az hogy fele akkora táskába befér a milc szett, az a fő aduásza.
    Van akinek ezek számítanak, van akinek nem, ezen senki ne kezdjen pörögni. Nekem inkább a méret fontosabb a kettőből, az sem mindenáron; az apsc 'minőségről' nem kell lemondanom, sőt... Bőven hozza a canikonos apsc minőséget, attól akár olcsóbban (nem, belépő olcsó üveg nincs, így az alap szett drága; nem akarnak a belépő cucokkal versenyezni, arra van másuk).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #16978 üzenetére

    Ami tetszik, dobtam egy példát.
    360(kit)+160(35)+130(60)+155(14), ha ragaszkodunk az újhoz, az 8kg, jah.
    De akkor ha ez össze lett adva, légyszi nikonból is add össze :R

    szerk: Nem csalódtam benned :C
    Bekúrnám aláírásnak ha nem lene hosszú ezt a párosítást 'D3300+18-55, 35 f1.8G, 50 f1.8G, 85 f3.5, valami ilyesmi lehet egy Nikon DX rendszer.'
    És mindenki a világon hülye aki a budget cuccoknál jobbat használ, értem. Én nem számítok, de akadnak páran a világon még rajtam kívül ;) . Mit mondjak, add össze FF-re? Picit pontosabban ezúttal? Felőlem ekv dof-al is összeadhatod, ha beleveszed a csalást az isoval, még akkor is belefér akár ff hasonlat is. Hisz aki nem nagy méretben akar minőséget az hülye, olyan nincs.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #16981 üzenetére

    Az indiszkrét poénos akart lenni, mert ugye pont az a (egyetlen?) milc rendszer, ahol fémből vannak az obik tubusa, és a vázak sem kis százalékban tartlamaznak fémet. Álvánnyal nekem kb 4,6 lenne. Igaz, a tied meg már egyel nagyobb méret, bár úgy látom minőségben ehhez kell mérni.
    (Gyakorlatiasan egyszer ugye bőrtokban elég kicsi ahhoz hogy sok helyre vigyen ahova a másikat nem vittem mert nagy volt. Amikor meg viszem a caden-t, 2 helyett 4 üveg lehet velem, ami nem mindegy elsősorban nem a fotózásról szólnak a kiruccanások, nem azért akarok egy tona cuccot vinni; csak ha már megyek és számomra (és nejem számára) vállaható méretben tudok vinni ennyi kacatot, akkor az nem hátrány.
    Plusz a kényelmet mindig minden téren piszok gyorsab megszokja az ember :)

    A pics@ba rágódunk ilyeneken, ebbe a topikba is Vicát kérnék, oldalanként minimum egy link :B

    ;]

    IYF...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #16984 üzenetére

    Ugye ez a gyártó olyan parkot dobált össze, ami mellett az embernek nem fáj már különösebben a foga ff-re.
    A hsz nagyjával egyetértek (bár ha akarod másik alternatívákat is találsz).
    Senki nem is mondta hogy egy kategória, csak szokták az árát, meg aztán sorban mindent ... kifogásolni milceken, mint Laca cikkének a topikjában is, ugye rémlik ;)
    Főként a sigma fog egyébként abból aratni 1-2 éven belül hogy canon és nikon... lazán kezelik a dx frontot. Jönnek új zoomok, fixek, és az utóbbi két év termése már így sem rossz - és a számukra legkézenfekvőbb piaci rést támadták be. Mert -főként nyugatabbra tehetik meg- nem mindenki akar nagy cuccot cipelni, de szeretne jó, fényerős üvegeket használni, és élvezni az ebből származó előnyöket (a hetes alfákkal meg a másik oldalán vannak a pacinak, ff üvegek, amik kicsit, de fényerőtlenek; sok értelme nem nagyon van). Főként hogy tessék, dx-re is lehet kompakt fényerős üvegeket gyártani, van is sok összehasonlítás... ... Mindenki azt vesz amit akar.

    Amúgy ha ilyen nincs hogy dx-re drágább üveg (érdekes hogy drága üveg csak g* drága vázra való, nem q..a drága vázra nem lehet közepesen drága üvegeket rakni?) akkor nézd meg az új leicát; na arra mit mondasz ;] . Hassalblad becopta, leica sem fog nagyon aratni az tuti... Ha még lenne vmi (sztem nincs) inkább az offosba mert szétrúgják a seggünket :)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Mercutio_ #16988 üzenetére

    Tényleg, ott van erre a félhivatalos topik ;]

    Valószínű időben már nem jön össze ismerősnek (holnapra kéne), de D7K-hoz bérelne a héten vakut, Esztergom környékén nem tudok ilyenről, relatív jutányosan Bp-n ismertek ilyen helyet?

    szerk: Nem rossz ez az öves rendszer, bár elsőre elég nagyok a táskák rajta, nem zavaró lépés közben?
    K1-be azt szeretem hogy séta közben kezem mögött van hátul, de egy mozdulattal előre fordítom, úgy sem nehéz ha derékpánt be van kapcsolva - magától ha lehajolok szerencsére nem qur fejbe :)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz szabolcs1975 #17027 üzenetére

    :C
    Eeez nagyon betalált. :K

    ;]

    A 39-es is.
    Gramokkal még játsz el egy picit ha én megtettem, és szólj ha elolvastál legalább 1-2 tesztet arról amit kihívtál. Písz.

    (#17040) Ijk az 1.8-as zoom? Aaaz fincsi, ha azt vennéd és nem reagálnák rámpriviznél linkkel ha képeltél vele? 1-2 satnya képet láttam a topikban vele anno össz. :R

    Eperkutyus: Na aaazt még marha szívesen kipróbálnám, hiába nincs natív üveg dömping. :K Persze a simához képest nem tudom mekkora csodát várok, de zaj/dinamika terén minimum csettintőset :D

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz t_a_m_a_s #17096 üzenetére

    Egyszer jogos, bár egy említést(!) megér, de vitázni róla fölös.
    5100nál nem érzem hogy elszállt felette az idő. Most konkrétan is átfutom a különbségeket, hogy első dslr gépnek mi számíthat ami megéri a pluszt a 5200ben... ugyanakkora területen 39 a 11 pont helyett sztem nem előny(sőt), 24mp vs 16 nem előny(rawozásnál amennyivel kényelmetlenebb, annyival több infót tud az új, legyen egál),
    Kb marad a 9 keresztszálas fókuszpont. Viszont 60K a különbözet, ami vagy egy plusz fixet, vagy fényerősebb zoomot jelent (hűdedrága az új 17-70) vagy pluszba egy kis utazózoomot.

    Vagy úgy is feltehetjünk, D5200+18-015 230ért, vagy D5100 17-50 2,8al 224ért? (bestbuy 17-70el 260ért ha belefér)
    D3200 6.000-el olcsóbb az 5100tól, és akadnak azért sw-es butítások amik hamar hiányozhatnak. Plusz, hasnálat közben derül ki hogy (tudom, eretnek vagyok) mert jobb oldali gombokkal nem kell elengedni az obit, bal oldalival meg igen.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Throme #17108 üzenetére

    B*hatod az AA szűrő (hiányát) kitobikkal...
    18-140 ha magasabb felbontásra is van, sötétzoom, nagy doffal... nincs benne nagy élvezet.
    Mondjuk utóbbi ezeknél jóval többet ér a 17-70 az én szememben (igaz, árban a 18-105 elég jó; bár_én_ inkább 17-50 2,8at vennék, mert ezzel 'megspórolom' a fixet is).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Throme #17115 üzenetére

    Döntsd el te, doftól eltekintve is jobb (a fényerő meg fényerő, főleg tele végen nem mindegy hogy iso 6400 vagy 1600, mert ahhoz nem kell nagyító hogy észrevedd...).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz RedCat #17124 üzenetére

    Milcek kisebbek, nincs tükör, nincsenek olcsó egyszerű obik rá, picit drágábbak, de általában elég jó minőségűek.
    Szenzorméret adott szériától függ... Ha kell evf, samu (apsc), panasonic(m4/3). Látod képkészítés előtt milyen lesz a kép, ez sokszor előny, meg persze kisebbek is ezek a cuccok. Kezdők általában eredményesebbek ilyen gépekkel (haladók meg tudják milyen obi park kell nekik, de sokan a jó minőségű üvegek+kompakt méret miatt váltanak milcre).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz #40935168 #17234 üzenetére

    Ha még aktív nikonos lennék, akkor is lesz4rnám. Sőt, örülök neki. Hogy változás jön. És a másik lajhárra mamutra is ráférne.
    De kb annyit érhet mint nálunk egy komrányváltás. Szép-szép hogy az élbojban 100 embert lecseréltünk, de akad még mögöttük párezer aki ugyanolyan marad; ebből lassú apró változások realizálhatóak csak.
    Hiába van szinte kész a technika, hiába lenne ujjgyakorlat a legnagyobb hiányosságok befoltozása.

    A hibák felismerése, kezelése, tagadása, 1-3 év múlva javítása meg olyan érzéseket vált ki belőlem, amit inkább nem írok le... Sz4rj4nak sünt egy kicsit; de ez az eredmény még messze van ettől...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz #40935168 #17290 üzenetére

    Olyan mintha a pörgős mérnököket átdeportálátk volna az egyes szériához, a többiek meg elszunyókálnak a többi vonalon ;] . Kivéve a szerviz/marketing rész, mert nekik állandó munkájuk van, mismásolás meg ápdételés... Vagy egyik sem, csak rohadjanak meg x/y üveg/váz kombóval amik papírforma szerint is klappolnának. Df-et is annyira vártam mintha meg akartam volna venni, de hát az eredmény... na mindegy, nekem nem jött be.
    A sony is meg a nikon is reszelgetik a jövőt, kérdés hogy mikor veszik elő ezeket a kártyákat, mert ott lenne a lehetőség a vérfrissítésre. Hozzáállásban nem hiszem hogy sokat változnának, de ne legyen igazam, az nekünk csak jó lesz :K

    duplán off:
    Másutt is erősen monitorozzák a fizetőképesnek tűnő húzóbb réteg igényeit, de ott is a divat meg a trollkodás sokszor olyan irányba képes elvinni dolgokat... (FF mánia pl. Haladóbb váznak még nyitott milyen formátuma lesz, rengetegen sírnak ff-ért. Minek? Lett egy tuti obipark, olyan, hogy emellett aztán tényleg a billentyűzetkoptató pistikéknek van szükségük nagyobb szenzorra meg új obiparkra. Bár ha az X100 nagytesója/GF670 digitális utódja befigyel, az azért odabaszós lenne, majd meglátjuk mi sül ki belőle. Értelme sztem nem sok lesz (stúdió esetleg?), de marketing értéke lenne az tuti. )

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    (#17292) Eperkutyus : +1
    (#17293): +1

    Igazából Olya (Pana),Fuji, Sony (csak az üvegek meg az af sebesség is jönne már fel) már olyat fejlődtek, hogy lassan kényelmetlen lehet a nagyoknak. Naív nem vagyok, van ott bőven kakaó, csak nagyon nem akarják elsütni amíg nem kell. (Lásd dslr videó, mindenkinek már készen volt.) Nikon kicsiben csepegteti, játszik vele, hogy azért lássák a többiek hogy ő sem alszik... 1V3 tudásának a nagyja egy D7xxx-ben odabaszós lenne. Főleg evf-el ;]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Throme #17301 üzenetére

    RAW-os OFFolás:
    Oké, nem vagyok mérvadó, de áruljátok már el: Normál, ne adj isten Fine jpg-ből nem tudjátok visszaállítani a helyes wb-t? KIZÁRT. Ahhoz annyira annyira de annyira el kell qurni, hogy ha negyed annyira el van, már a vázban törli az ember a képet. Amúgy is piszok ritkán állítok vázon wb-t, mert a kijelző erre nem fasza (evf még elmegy) - a monitoron sokkal faszábban és pontosabban látom a színeket.

    Az el nem talált iso azokat érinti akik kézi iso-znak ;] , esti állványos képeket leszámítva a záridő meg a rekesz érdekel; megadom a váznak mire törekedjen azt csók (ala nikon). Ismerősi körben ettől még csak normálisnál rosszabbul sikerült képek születtek ha kézben nyomták, és az auto iso hátrányaira nem jöttem rá (nem extrém fény/záridők mellett természetesen). Nem nagyképűsködés, tényleg nem vágom mi benne a rossz/kéziben a jó. Ha normálisan tud rá valaki válaszolni, megköszönöm.

    Ami nem nagyon nagyon van elbaltázva, (több mint 1 fé) azokat simán megint visszakorrigálom blokkosodás nélkül (1/3-1fé), vagy csak szelektíven shadows vagy egyebet. Igaz, kiégni könnyebben kiégnek általában a képek, de jellemzően tűrhető hatásfokkal kerülik el a vázak.
    Idáig mindegyik gépnél akkor rawoztam ha brutál dinamika volt, vagy... ... hát kb ennyi. Máskor is csináltam, aztán általában gépen töröltem őket mert nem kellettek.
    (Most dedikált gombom van arra hogy a következő képet raw+jpg-be nyomja, majd utána automatikusan visszaváltson az előzőre, ez tetszik, nikonon néha úgy felejtettem.)

    Szóval puhányok a jépégések (akik csak nagy szükség esetén rawoznak), mert lusták; vagy a rawosok lusták, vagy hogy van ez? :D
    De hogy 99%ban jpgben is korrigálható lenne amekkora elbaxás előfordul, arra jelentős sör/bambi mennyiségben mernék fogadni.
    :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #17373 üzenetére

    Persze, pl te szoktál annyit kihozni egy-egy rawból mint állat, már D70el is, nem gyengén tolod ezt tudjuk - de nem a művészkedésről, kvázi hdr-ről volt szó, itt mindenkinek természetes a rawozás. Nyilván ha te eskövőzől meg gombázol meg műfénynél kajázol, akkor akár mindig mehet raw. De átlag usernél nem így van, és családi fotóknál, és nem kvázi hdr-eknél átlagos dinamikával van aki vitatja a raw jogosultságát, van aki nem. (Pontosabban nem szeretem hogy sokan attól kemények hogy rawoznak, és szerintük csak a buzik nem - aztán sok ilyet hangoztató ember képeit amikor megnézem... hát, még engem is alul tudnak néha múlni.)

    Hiába van bika pc-m, azért a rawok visszanézése sose olyan gyors mint a jpg-é (beépített jpg ide vagy oda). Főként, hogy átlag develop nézetben nézem vissza a letöltött képeket, hogy odahúzzak ahova köll!
    Meg mindig nyúznak hogy töltsem már fel a képeket, meg miért olyan nagyok, stb ( 2megánál nagyobb fájlméretet pedig nem használok, leméretezem ha nem S/N-be készültek).

    Té'lleg, addig ne legyen takarítás amíg nem jön meg a menetrendszeri troli. De amúgyis, ne gyomláljatok mindig, ez is olyan mint a forma1: A normális menetre senki nem kíváncsi, vérre, izgalomra szomjazik mindenki ;]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz szabolcs1975 #17396 üzenetére

    Nikonos rawokkal nincs baj, x-trans a keményebb dió szokott lenni, de az új (8.4?) acr-tól mindegyiket eszi rendesen meg a film módok is mennek (tungsten tesztábra sokkal fincsibb proviában mint adobe alapon pl). Pl a tesztábrán a felbontásos részt színes hibákkal jeleníti meg pár progi.

    Na, de azt nem tudtam meg mit hazudtam (ha mint a vízfolyás, akkor többször is). :(

    Larry +1 :)
    szerk: Csúnyán nézünk az arckönyvfüggőkre, de mi sem vagyunk sokkal jobbak :DDD

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Vótmá erről az oldalról is? sRAW

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Balinov #17402 üzenetére

    Az az alap, én meg erre gondolok defaultban, de utána rájöttem hogy elbeszélhetünk egymás mellet; no problem. :R
    Leült a topik. Amikor az ötveneseket hasonlítgatjuk megint... Ejj, legalább jönne vki 24mpixelezni vagy egy jó kis D90 vs D5100 :K

    Larry, csak azt nem vágom hogy akkor mi a p*t lehet nyerni vele a lossy raw mellett? Kb semmit, egy munkaórát sem ért meg a nikon részéről... Nem azokba a gépekbe debütál ahol az sraw/lossy raw közötti méretkülönbség számítana már...
    szerk: Na, raw, felbontás, sorozat?

    ;]

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz #40935168 #17447 üzenetére

    Fasza...
    Titokban remélem hogy lesz valakinél már végre egy kis innováció, és vagy az A7S iránya, vagy legalább pixel binning nyer. Hogy faszság lenne? Van 2 olyan gépem, amibe bele pakoltak pár ilyet, és igen jól működik. Szerintem van olyan szinten a feldolgozó, hogy egy negyedelős binning elkészítése, és a negyed akkora fájl kiírása még mindig érezhetően gyorsabb mint egy 4×akkora fájlé, és fogyasztásban is jobb - nem beszélve a kényelmesebb feldolgozásról.
    Számomra érdekes hogy az exr is kukába került (pontosítok, parkolópályára mert több korábbi irányból gyúrják össze az új szenzort, és hogy a prolowlight szerű trükköt sem használja senki (kitalálója is csak a kompaktokban) illetve meg a binninget sem.
    Dream mód ON:
    Én beraknék a felbontásokhoz egy újat, ami az összevonás lenne, az S méret mellé. 808on látom, ez fasza, zaj és dinamika terén is javít - 24, de még 16mp mellé is elférne.
    Ez kombinálva a mai 7-10fps-el sebességgel és egy 2-3 képes sorozattal (elsőt mondjuk opciósan lementi ha nem jönne össze mégsem a három kép illesztése, de X10en 99%ban összejön) olyan zajszintet produkálhatna mint állat! [Talán annak is van realitása hogy mint a kisgépem, 4 képet csinál; és pl minden expónál a négyes csoportból 1-1 pixelt tart meg, a többit eldobja -kivéve az első kép-, és a végén ezt a négyet átlagolja (elsőt egyben jpgnek menti), így nincs szükség spéci szenzorra, váltott kiolvasásra mint exr-nél.] És kész, jó kép esik ki a vázból. Jobb, mint amit akár neatimage-el/LR-al tudok kihozni a képből, hisz az a infót nem tud reprodukálni, csak a (színes) pöttyöket próbálja eltüntetni.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz #40935168 #17451 üzenetére

    Régebben ezek (jobban) érdekeltek. Őszinte leszek, meg is köpködnek majd érte; ma már lesz4rom.

    A tükör sokáig fogja tartani magát mint alternatíva, (vannak még dolgok amiket le kell küzdeni... de a fogyasztáson kívül más nem jut eszembe; amin már eleve sokat lehetne javítani AMOLED hátsó kijelzővel, hogy amikor nem nézel a kukucsba, a státuszkijelzőn lévő pár infó alig fogyasztana) - de úgy tűnik mintha már nem olyan nagyon törnék magukat ebbe az irányba a gyártók (mármint fejlesztések meg versenyeztetés dslr fronton).
    Hót ziher, hogy a canikon labjában már most igen fasza cuccok vannak készen, és egy-két dologra várnak hogy kidobják (a konkurencián kívül, mert azt persze nem néznék tétlenül):
    1, elég ütősre sikerüljön a cucc kijövetelkor, gyakorlatban ne legyen szinte semmit limit az ovf/tükörhöz képest, legyen benne 1-2 olyan extra amivel jobban el lehet adni
    2, szépen sikerüljön megoldani a kompatibilitást a mostani cuccokkal (vagy sony stílusban ne is látszódjon semmi kívülről)

    Szívesen vennék meg sokan a D5300/7100 utódját 2/3 olyan vastag vázban (a szenzor szinte a kijelző másik felénél lenne, ala X100; D800 méretű kereső, amiben mindig faszán látnak (mondjuk egy X-T1 szintű keresőre nem nagyon fanyalog már senki) - és _akár_ mivel ki lehet rakni a váz sarkára még az ember az orrát sem nyomná el; tán még felnyitható is lenne mint a szögkereső. Nem lenne baszakodás a fókusszal mert a pd érzékelőn a főszenzoron lennének (végre nagyobb lefedettséggel), felmenne rá minden nikon obi, lenne rendes meg e-zár is, gyorsulna a sorozat nagymértékben. Jó, már csak 500 képet bírna egy töltéssel nem 700at, de szerintem sokan ráharapnának, mert ami hátrány volt gyakorlatilag áll a technika hogy le lett 98%ban győzve (ovf és pdaf volt az utolsó két bástya), innentől meg az előnyök vannak többségben.

    Tudom, eretnek vagyok meg köcsög, tán még meleg is, de legalább hipszter. Dslrezni jó, de milcezni kényelmesebb, ezerszer kitárgyaltuk miért. És szerintem nagyon közel van az az idő, amikor ezek kijönnek a piacra, és addig még van 1-2 dolog amit inkább azokba tartogatnak.
    Amit meg nem csinálnak meg a nikorokra, megcsinálja a sigma. Nekem elég szimpatikusak az új szériák, a ... konzervatívok miatt még az ára is maradhat ilyen szinten, különben ha vinnék mint a cukrot még emelnék az árukat :)

    Megteheti egyelőre a nikon (is) hogy tojjon sokmindenre, hisz a canikon a piacvezető, nem nagyon érzik meg azt a szűk haladó réteget, aki tényleg el is vált mert zavarja őket valami. Mert a hőzöngő, meg a tényleg el is váltó emberek között nagy a különbség. Meg ugye alap marketinges szabály: Nem szabad elaltatni az elégedetlenséget!
    Addig nem nagyon fognak ezen változtatni, amíg a management ingerküszöbét nem érik el a számok; hogy na jó, hát akkor mostmáaztán csináljuk meg.
    Ha meg nem ezek miatt tojnak a fejünkre, akkor f1ngom sincs miért...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz szabolcs1975 #17464 üzenetére

    Látom most is átment :U
    Ja, megvan már miért hazudozok mint a vízfolyás?

    Nézz meg egy A7-et. Most egy dényoccázat. Kutyus arról beszélt, hogy nesze, ff, és akkora testbe mennyi dolgot bele tudtak rakni, mert akarták. Ha lennének üvegei is a sonynak hozzá érdemben... jó, meg ha öreganyámnak töke lett volna, tudom.

    A mostani cuccaink semmivel nem rosszabbak, és nem tudnak kevesebbet mint megjelenéskor, teljesen megfelelnek a célnak. A Duster szinte ugyanazt tudja mint az új Qashqai (kb 1 cég). A dacia tök frankó céleszköz, de ha van pár extra igényed, akkor a nissan lesz a nyerő. Vázban mondjuk pont nem látszik ez az árkülönbség ami az autóknál; inkább az obiparkban jön ki.

    De a jövő egy dolog. Nézd meg az utóbbi 2-3 évet, mennyi problémát illett volna javítaniuk, amit nem, vagy nem túl elegánsan tettek.

    Választékot illik kínálni, hogy a user választhasson. Hogy kinek mire van igénye, ő tudja. De nem olyan igényekről beszéltünk ami nagyon rétegigény lenne, sőt.
    Félni meg nem kell... Ha holnap jönne egy új gyártó, és mondjuk a D7100at minden téren lelépné, 2/3 árban lenne mint az, és 20 olcsó és jó üveggel jelenne meg a rendszer - hát kb semmit nem éreznének meg belőle a nagyok. A sznobok és a hozzá nem értők már eltartják őket, az a pár köcsög/geek aki fórumozgat meg váltogat, próbálgat, kb hibaszázalék a statisztikájukban.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Beszopják az A7/XT1/EM1/5/stb tulajok? "Elég nyűg tud lenni hogy hajtogatni kell ki-be az lcd-t" Wtf :F
    B**tt masszív tud lenni, GG üveg vagy hasonló rajta, kész - lehet dönteni is meg szöget verni is vele. Azt értem hogy sokaknak nem kell (régebben volt, nem nagyon használtam, nem nagyon hiányzik hogy most nincs) - de miért kell hülyeséget vizionálni, azt nem értem. :F
    Már az 5100-al sem volt semmi bajom-e téren, pedig az nem a masszív csak dönthető fajta volt, hanem a camcorderes pörgethetős. Szépen bent csücsül a helyén, és direkt kihajtani sem könnyű, véletlen meg lehetetlen.
    Hogy milyen üveget raknak elé, az meg ár függvénye csak, aki azt feltételezi a nikonról hogy ha már kihajtható a kijelző nem ugyanazt a szögbeverős üveget rakja fel, vagy elvakult ortodox és fikázni akar, vagy hülye.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #17484 üzenetére

    "Egyszerűen nem tudom elképzelni egy D4 szitű profi vázon."
    Pár éve a digitális gépekről, majd a videóról is ezt írták ;)
    Nem is a D4-el fognak a népek fb-re posztolni, teljesen jogos - de egy combos wifit a profik igazán kaphatnának bele pl, de fentebb említett fókusz fine tune is lehetne már részletesebb, és lentebbről alap.
    Amúgy egy D610/D7100 tipikusan az a gép amibe mehetnének az átlagigényes (nem munkára használós igények) cuccok. Én olyan szuper igényes vagyok pl hátsó kijelző terén, hogy nekem tökéletes volt az X10 kijelzője az E1-en (kereső legyen jó, a hátsó kijelzőt leszarom, dönthető-e, tapizható-e, csillió gigapixeles-e). Persze ha erről a gépről lenne szó páran felhördülnének hogy mekkora szar az a kijelző mert csak x felbontás meg 2,8" - na ugye, megint arról beszélünk hogy különbözőek az igények, és bizonyos célterületen/árszinten illene már nem spórolni apróságokon. Csak van az a szálka meg gerenda szitu...
    :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz aleister #17490 üzenetére

    Gondolom arra gondol hogy q..a lassú a fókusz dslreken lv-ban (nekem atom zajos is volt a lv 5100on, és már így is sokkal jobb volt, mint az 5000en) és elég sok fény kell nekik (amire még röhögve harad a pdaf, általában szenved és feladja a cdaf tükrösön). Nem erre találták ki, állványra meg makróra jó, vész esetén fej fölül is, csak ne mozogjon a célpont.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Én az 50 1.8G-t teszteltem 1 méterről padlóra. Rajta volt szerencsére a napellenző, de az 5100 is :D. Valahogy beleakadt a kezem a pántba, és lerántottam az asztalról. Szerencsére egy vékony szőnyeg volt lent, így legalább nem karcolódott meg, és másnak se lett baja - de párat kihagyott a szívem és lefehéredtem.

    VIP rang? Azmiaz? :B

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz scream #17668 üzenetére

    Lehet takarítani, ért vért izzadtam vele. Mert az a nyüves üveg nem sík, hanem érdes (szerk: D5000en az volt, gondolom a hasonlóaknál is az), és minden szöszölt rajta, vagy ami nem, nem is fért be a pici barázdákba. Sebbenzin+vatta olyan foltokat maszatolt rá mint állat (ráadásul valószínű virágpollen volt).

    Jobban belegondolva régen sem kellett agyon takarítanom a gépet, 2-3 havonta volt pár porszem; de mióta nincs ami keverje bent a levegőt... ... 3/4-év alatt 1× volt valami pötty amit le kellett takarítanom.
    Ez az ominózus 5000-es takarítás az első ilyen műveletem volt, fogalmazzunk úgy hogy eléggé besz4ratott akkor :DDD

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz aleister #17694 üzenetére

    Ezt akartam írni :D
    Nálam a tartozékok egy része bontatlanul várja a következő tulajt, minden szart amit veszek pluszba hajítom be a dobozába ha ahhoz is van valami ami nem használom vagy a többi darabot belőle (pl fólia). Szűrődobozból most dobtam már ki egy párat, mert vagy 15 darab összegyűlt az évek alatt, szerencsére már 'csak' 3 méretem van az összes üvegre. Szeretnek is tőlem vásárolni ismerősök; tudják hogy szart nem veszek, és vigyázok rájuk :) .
    Engem piszkosul zavar ha úgy árulnak valamit hogy a gyári cuccai nincsenek meg, általában inkább várok tovább. D5000et így vettem (váz+töltő), otthon jutott eszembe hogy báze, hát kábelt se adtak hozzá (tudom, kártyaolvasó is van a világon). Persze csajtól ;]

    Akkunál vicces az, amikor felhívom a 2**** boltot hogy mennék a vázért, akku van? Van. Chipes? Nem tudják. Mondom vidéki gyerök vagyok, legyenek már olyan jófejek hogy kiderítik, mert ha nem az, nem kis logisztikát igényel hogy találjak másik helyet és oda eljussak. OKé.
    Felmegyek; csokitorta van? Nincs. Akkor ott az 5100, pattintsátok bele. 5 percre eltűnnek, és jönnek azzal a válaszzal: Nem tudják. :W . Fizet, megköszön, kimegy, leül, ebay.de, akku, rendel, 2 nap múlva megérkezik, olcsóbban, és ők hajlandóak voltak foglalkozni vele hogy chipes-e.

    Az hogy olcsó, nem mond sokat; legyen róla rengeteg fasza értékelés (nem 1 nappal a vásárlás után). Az igazi kidobott pénz olcsón szart venni. Jó, a drágán szart venni még rosszabb, AA akukkal anno 1×-2× beszoptam, azóta nagyon utánalesek a témának.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz aleister #17698 üzenetére

    Persze ha nejem vagy húgom akar valamit használtan venni, akkor újszerű csomagot szeretne ;]
    X10 keresgélésnél persze az a tekintet amikor egyik hirdetésben csak úgy gép meg töltő volt, és egy gyors hanyag képet lőttek a hirdetéshez :D . De hát így szeretjük őket...

    ;]

    Cassidey: Hát neeem :P . Így árukták, járt hozzá, tessék vigyázni rá. Nikonhoz elég ritka kábel való, vidéken csak rendelésre tudnak ilyet, drágán...
    Hát, nem csak annyit jelent hogy ... khm, laza volt a tulaj a cuccal :) Meg hogy kevesebben szeretnél majd megvenni, mert félnek attól hogy lopott/nem vigyáztak rá.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #19447 üzenetére

    A 35ös meg a 16-85 szinte mindenkinél szar D7K-val...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák