Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz eeXaa #9161 üzenetére

    Az elöttem szólókhoz pluszba:
    24mp? A1 vagy A2es nyomatokhoz kell ennyi? Vagy mégis mire kell? Majd tizet kiszolgál a zoom obi, teljesen elég.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Van néha előnye is a 24mpixelnek, ez tény (mondjuk főként FF szenzoron) - de évi 10-15.000 képből hánynál van rá szükség?
    ]Nálam kb 0,01%nál, akkor nagyobb felbontásban/rawban is fotózok.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz *Ropi* #9194 üzenetére

    A képnézőt kizárva, ha apsc méretben 12/16 illetve 24 mpixeles képet leméretezünk HD méretűre, akkor lesz különbség? (zajban lehet, meg az is lehet hogy jobban bírja a zajt akár a kisebb felbontású gép, szal ezt én nem dönteném el)

    Rengeteg múlik a képnéző sw-en szerintem, , gyári élesítés mértékén, stb. Konkrétan 5100 meg 5200 képei közül egyértelműen 5200est nem hoznám ki láthatóan jobbnak. Sőt, sokszor többet nyom a választott tömörítés.
    Konkrétan átlag user szerint szebb a képe a nagyobb felbontású képnek, ezt sem erősíteni, sem cáfolni nem tudom, jelen esetben jobb nem lesz a képe, de nagyon nagyon penge üveggel lehet kicsivel több a részlet, de főként pixelbuzerátori szinten.

    Az hogy ugyanazok az emberek hirdetik hogy tanuljunk meg komponálni, máskor azt hogy mennyit lehet nagy felbontásból croppolni, sosem értettem - ha a kettő nem is zárja ki egymást. Igen, többet lehet vágni.

    Szerintem átlag usernek atom felesleges 24mpixel, sőt, a fele is. Stúdióban meg plakátra meg kisfaszom jó, legyen. De szerencsétlen D700/D4 tulajokat csak nem sajnáljuk a 16Mp miatt. És kinek a pap, kinek a papné, 6-8 mpixelnél _nekem_ nem szokott több kelleni, abban csak régen reménykedtem hogy majd jó(bb) tele üveg helyett croppolok, baromság (értsd madár fotózás 200as telével pl).

    De ez hitvita, szal eredmény úgyse lesz :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz flash- #9313 üzenetére

    Ezt másik gépnél én is felhoztam ;] De van ilyen hogy mást mérnek mint mindenütt másutt, talán nem a legszerencsésebben pontoznak/mérnek...

    Egyébként az ödéma dinamikájáról sokat nem tudok, csak hogy vért ozzadok az eski fotós által generált anyag tűrhető szintre hozásával. Neki vszínű saját gépét ismerve és nagyobb jártasságot a lightroomban feltételezve sokkal kevesebb idő kellett volna mindehhez. De az mk2-nél érzésre az 5100rawjai (jóval) nagyobb dinamika tartalékkal rendelkeztek. Biztos ettr párti :U
    De konkrét mérés nélkül persze ez csak sejtés.

    Az állvány/gép cipelős meg magas isos témához (FujiMilcTrollOn): 3szög táska alá a korábban linkelt állvány úgy elfér hogy nem lóg ki (tán 32cm összecsukva), 35 1,4 fel, és a motyó átlag tükrös cucc súlyánál és méreténél tart, iso meg haccaladjon akár 6400ig ;] .
    A romantikus estére amúgy úgyis csak a kicsi X/nagy X magában, bőrtokban/nyakban lógva engedélyezett, több nem :B - hja, zsebben kis állvány, mert az is elég; sőt, a kicsi X kézből kitartott képeknél pl tud a pofinkra fókuszálni, nem kell 2-3-4 képet csinálni - ami már kiveri nejemnél a biztosítékot ilyenkor :D .

    Esti/kevés fényes derítés vagy nem derítés: Régebben, főleg a nikonnal nem derítettel, amit a gép meg az üveg meg a stbail kezem elbírt az 1.8G-vel az sikerült, ami nem az nem, kész; kis vaku nagy vaku közép vaku egyik sem hozott túl jó eredményt, meg baromi nagy volt.
    A nagy X-el meg elkezdtem játszani, és a beépített cuccal -kivéve citadellás rész- meglepően jól lehet stabil kéz és kicsit magasabb iso mellett deríteni, legalábbis engem meglepett [link].

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Drakk #9365 üzenetére

    Tudod-e mi hiányzik az 5100ról? Sokat segítene nekünk/neked ha ezt pontosítani tudod.

    Másik: Sztem DX, jó üvegekkel. Fényerőtlen, alap obikkal annyira az FX sem király, de fényerős jó üvegeket ha már úgyis vesz az ember, sokat dob a dx rendszeren is, és olcsóbbak is rá ezek az obik. Tamron 17-50 2,8 vagy 28-75 2,8 (fx üveg, bár dx-en elég jó, fx-en már 'csak' az árához képest állítólag), tele tartományban sigma/tamron 2,8as 70-200át szokták ajánlani ha jól rémlik.
    Illetve, vegyé' már valami rendes fixet mielőtt ff-re akarsz váltani :D

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Digger #9371 üzenetére

    AF-C -szerintem- gyakorlatilag használhatatlan lesz. Legalábbis nekem max olyat(se) bírt lekövetni amit megfogott AF-S-en is, igaz, egyel butább af rendszer volt az enyémbe. Egy dof kalkulátorral számolj hiperfokális távolságot, legyen a tarsolyodban egy ilyen adat 1-1 obidhoz ha az af nem lenne olyan acélos mint kéne.
    Elsőre a 28-80 talán, kispályára nem kell sztem most nagy tele, nem újságba lesz akciófotó; és ha közelebb jön épp le tudsz menni 70 alá. Kézi WB egy fehér pólóra meccs elején. A többit a rutinosabbak majd mondják...

    Bár asszem ez inkább az azonnali fotós kérdésekbe való inkább...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Drakk #9377 üzenetére

    Csatlakozok, tudnád amikor kinőtted a DX-et.
    Amíg filózol, vegyél egy 50 1.8G-t :K (az jó mindenre, illetve azért sem a 35öst jelöltem meg, mert ha d7000et vennél -sztem nem kell 5K1ről elkapkodni a váltást- akkor azzal nem lesznek jóba).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz torzo #9410 üzenetére

    Ezek után meg kell kérdeznem hogy milyen DX váz+üveg kombináció alapján osztod ezt meg velünk?
    Azaz behatárolt anyagi lehetőségek mellett, mondjuk 2, de inkább 3 üveggel, ha valakinek egy jó (D7k/D7K1) DX vázra fasza 2 üveggel van pénze, vagy egy (korosabb) FF-re, sajnos fényerőtlen üvegekkel, szerinted jobb az FF? Arról ne beszélve hogy általában a jutányosabb árú üvegek amik FF-en vignettálnak, nem az igaziak, _általában_ jól teljesítenek DX-en?
    Volt 1-2 közepes/jó üvegem 5100on, a mostani rendszeremre nem mondok semmit mert OFF és megmorognak, de szerintem korrekt kombó... És 1-2 olyan (ritkább felállás) ember képeit is nézegetem akik FF vázat vettek (mer csak) és fényerőtlen alap üvegekkel használják.

    Én nem így vélem... De ha gondolod X összeget költsünk el virtuálisan hogy jobban lássuk :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Deadzone41 #9426 üzenetére

    És szerintem ezen a ponton álljunk is meg... Ugye innentől jöhetnek a konkrét példák, nem mindegy hogy canon/nikon/egyéb vonal, konkrét üvegek, inkább tele vagy nagylátó vagy köztes tartományban nézzük, hány üveges rendszer, stb. Gondolom olvasták többen innen is Birdie okfejtését, aki 'igazolta' bizonyos feltételek között az ellenkezőjét is, én csak annyit mondanék hogy drágább móka a FF (a blog szerint nem, de más üvegeket nézett min én nikonra) viszont több lóvé esetén több lehetőség, oszt kész.

    Az hogy ugyanahhoz a témához ugyanazzal az üveggel mennyivel kell közelebb menned FF esetén, vagy hogy a szenzor mréet zajban vagy dofban mennyit hoz, meg egyéb dolgokat is ha nézünk, egyre bonyolódik a helyzet. Más kérdés hogy olyan dolgoknak se látom értelmét, amikor a tc kimegy tudósítani, és D600ra 18-55öt tekernek, ami még nem is feltétlen lenne baj, de ráadásul a legkevésbé fotózni tudó kollégának nyomják a kezébe, az úgy egybe már elég siralmas lett (bár az sem kizárt hogy saját gépet vitt, passz).
    A mindenféle összehasonlításoknál jön a Sigma hogy dx-re ff 'eredményt hoz (nagyjából igaz a 18-35 1,8-ra), meg a Fuji hogy szintén ff teljesítményt hoz (megint nagyjából igaz -az X-Trans szenzoros gépeikre, annyit pontosítanék hogy kukázták a lowpass szűrőt, ami a fény felét is megfoghatja, de 'csak' ennyi).

    De ha mindent összevetnénk és mindenre példákat hoznánk és keresnénk kivételeket is, 5 oldalon keresztül csak ezt tárgyalnánk. Végülis azzal sincs bajom, csak gondoltam előre szólok :D .
    Amúgy az ff szenzorok előnyét is a 3/4-től a másfél fé-ik olvasni, nem tudom mennyire generáció/adott szenzor függvénye, általánosnak talán az 1 - 1 1/3ot vehetjük szerintem, vagy konkrétabban dx 1,8on felel meg a ff 2,8nak kb.

    Maradjunk talán annyiban, hogy (ff) ekvivalens rekeszre számolunk át mindent ha egyszerűen akarjuk összehasonlítani ezeket, szerintem az kb korrekt. (Eltekintve a különböző fényhasznosítású azonos méretű szenzorok közötti különbségektől jelen esetben.)
    :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz torzo #9427 üzenetére

    Ácsi. Azt állítottad inkább ff alap üveggel, mint dx fényerőssel. Itt hasonló lesz a zaj mennyisége. Majd azt mondtad a VR se kell, mert drága.
    Azaz amíg te a saját 35-70 2,8addal D600on lősz, más meg D7K/D7100 és egy 17-50 2,8VC, vagy ennek megfelelő üveggel, addigra már (főleg utóbbi váz esetén) hasonló mennyiségű zaja lesz.

    De ha új cuccokban gondolkozunk és fényerőtlen üveget tesz fel valaki ff-re, biztos hogy stabis 2,8as üveggel dx-en (az olcsó fényerőtlen stabitlan ff kombót) megugorja zajban. Kijavítanak az urak ha rosszul mondom...

    Mégegyszer: Senki nem mondta hogy ne lenne az ff szenzornak előnye! A vita(?) abból bontakozott ki, hogy szerinted ff váz olcsó üvegekkel jobb, mint normális dx váz normális üveggekkel.
    Nem arról beszélünk ha valakinek unlimited a pénztárcája, hanem adott feladatokra adott összegből szerzünk be felszerelést, azt hiszem a keresetből élők 99%-a innen nézi.

    :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Illetve nem kötözködésből, hanem a szokásos kíváncsiságtól vezérelve még szívesen látnám a viszonyítási jó üveges dx kombót amihez képest az olcsó üveges fx kombót a válladra vetted, meg hogy tudjuk mit nőttél ki déhaccázra váltáskor :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz torzo #9441 üzenetére

    Képeket én szintén szívesen veszek, ha nem is hivatalos galéria (mint az én szemetelős/válogatós munkaközi picassám :DDD ).
    Arra mondjuk feltenném az asztalomon hentergő (szerintem mézes-ostyás darabokkal tarkított) tábla csokit, hogy D3000-en túl sok pró üveget használtál ;] . Egyébként számomra érdekes upgrade 3000ről (mondjuk kissé limitáltnak tartom/tartottam) egyből D600ra. De hát a bringásoknál/montisoknál is van ilyen, cserélik a gépeket, alkatrészeket, és tessék, látjuk mennyivel faszábban megy. Igen ám, aztán ideiglenesen egy vacak vasat alá rakunk utána, és kiderül hogy fejlődött egy csomót technikailag, erőnlétben, erőbeosztásban, és az egyszerő bringával is olyat csapat hogy csak na. Addig az önigazolás, kisebb-nagyobb sznobéria, torzítja a valóságot. Nem tudom itt is fennál-e, de gondolom valamilyen mértékben igen - attól függetlenül hogy a legeslegbelépőbb tükrös nikontól nem várok csodát, de a végeredmény hobbistáknál(nem akció fotó) jó üveggel lehet jó.

    "Akkor végezzük csak el azt az összeadást! Így már nem sokkal drágább az fx. Az említett vc üveg csak a Tamron/Sigma lehet, mert Nikonban ugyanezt (vc nélkül) már csak egy vagyonért lehet megkapni. A Tamron/Sigma pedig nem Nikon."
    Helyes, a tamron meg a sigma nem nikon :C
    Igen?! Mit adjunk össze? 120K egy új stabis 2,8as fényerű 17-50. Persze nem jó mindenre a stabi (mozgó téma), de elvileg most ugye limitált költségvetésű hobbisták vagyunk.
    Induljunk ki belőlem. 5100 vagy 7000, portrézok, alapzoom kell... öhm, mittomén, írjatok egy telét vagy makrót még. 50 1.8G ill 17-50 2,8 üvegeim voltak, 115ből megvolt a kettő, a fixet újonnan vettem. Volt 18-200VR-em utazósnak, felőlem azt is nézhetjük, ez volt a tele pótlóm, meg a 28-75ös időben a nagylátó pótlóm, ez ha jól rémlik 90K volt, kerekítsük a hármat 210re.
    Nem egy nem tudom milyen sor ez, csak ha matekozni akarunk és még mindig egy szikra konkrétum sincs, akkor kéretik összerakni ez fx-re. A váz újonnan 116ba került, 130volt a br kisker ára.(De a mostanimra is lehetne felőlem keresni, nagyban torízhatja a képet ha az azonos képminőséget nem várjuk el. 18-55 2,8-4 stabival 100K (kipróbált), 35 1,4 160k (új), ill érkezik egy macronak titulált (annyira azért nem az) 60 2,4-as lassú beretva 135ért.)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz torzo #9451 üzenetére

    "váz és üvegek új árával számolsz, akkor érvényes, amit írtam. "
    Hát elepedek már a kíváncsiságtól, ha te akarsz matekozni, írjál már légyszi egy setupot!

    Kezdem/folytatom.
    D7K: 220k (D5100 120K)
    50 1.8G: 58k
    17-50 2,8: 130k és akkor sigma meg tamron stabis is belefér akár
    18-200VR helyett akkor írhatunk felőlem olcsóbb 18-200at vagy 18-105öt, legyen pl a
    Sigma 18-200mm OS HSM II: 86K (képe, stabija, átfogása alapján megér +16ot a 18-105VR-hez képest; fókusz sebessége tűrhető, kevesebb mint egy másodperc alatt megjárja a fókusz utat)
    D7K, fix, és a két sigma újonnan: 494.000Ft (D5100 és olcsóbb 18-200al 355.000 Ft).

    D600 kit 24-85mm f/3.5-4.5 VR-el 640K.
    (Sigma 24-70 225K, így A D600váz 465K-jával együtt 690, a tamron obija még drágább, a 28-75 meg olcsó, de állítólag fx-en ****, úgyhogy kezdő nem meri megvenni.)

    Picikét már a dx szett ára fölött vagyunk, úgyhogy kérlek fejezd be, még kell fx-re egy kb 85ös lehetőleg legalább 2,8al, meg egy 28-300. :R Ne hagyd nyitva a kérdést, vagy old meg máshogy amit találsz :R

    szerk: Csak hogy lásd, nem kötekedek, hanem szeretnék előrébb jutni veled, tessék, vagyok annyira gáláns, hogy itt a fény kb a 60 watt tizede, vagy még annyi sem. DX váz természetesen, semmi utólagos zajszűrés(!), ahogy a vázból kiesett:
    [link]

    :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz torzo #9471 üzenetére

    Ha D600, akkor D7000.
    Ha D7100, akkor D610, szerintem, ugyanazok az emberek veszik meg mindkettőből a jobbat/újabbat, akiknek annyi még lóvéban ennyi belefér a kicsit jobbért. :R
    Mindegyik DX üveg felmegy rá, így van, és mindegyik cropposan működik, így pont ugyanaz lesz az eredmény mint a D600al mint a D7000el, a D7100 már jobb eredményt fog hozni ezekkel az üvegekkel, gondoltam szólok.

    Azt a viccet meg nem akarod eladni, hogy dx/crop módban használja valaki az fx gépét gondolom, úgyhogy ne sz***unk már, hanem írjuk össze az FF sort is, köszönöm! :R
    A véleményed, vagy hogy kit késztetsz meg kti nem, más kérdés, csak szeretném ha megtisztelnél azzal hogy válaszolsz, hogy már 5 hozzászólás óta nem bírunk összeállítani egy fx szettet ami hasonló - ha már felhoztad, kérlek fejezd is be. Köszönöm! :R
    Sőt, azt is elárulom hogy nem geciségből hagytam abba, hanem elvesztem a 220volt és digitcam obi részlegén, amíg tudtam mire keressek okés, de utána a keresővel nem találom, és nem ismerem ezeket az ff üvegeket, így gondolom te/ti jártasabbak ezt sokkal gyorsabban össze rakjátok mint én fél óra googlizással.

    Annyi jutott eszembre keresés közben, hogy ha a sigma 24-70et választod a kitobi helyett, az kiválthatja az 50es fixet (bár pont a legeslegjobb részét veszítjük el a remek G-s fixnek!), ezt is elfogadom, de ne én szenvedjek már ezzel. Tami 28-300 200K, nem ismerem ezeket, első blikkre a sigma újabb üvege (18-200) kevesebb kompromiszummal jár.

    D7000 + 50 1.8G + 17-50 2,8 stabival + 18-200 OS HSM II 495.000
    D600 + 24-85 VR + 28-300 840.000
    D600 + Sigma 24-70 + 28-300 890.000 (a remek tamival 970.000, ezzel kb kiválthajtuk az 50est).
    D600 + 24-85 VR + 28-300 + 85mm 1.8G verziónál a fix faszább eredményt hoz mint dx-en a kistesója, 985.000 ekkor a konfig, de ez már tényleg jobb is valamiben.

    D7100 + 50 1.8G + 17-50 2,8 stabival + 18-200 OS HSM II 575.000
    D610 24-85 VR + 28-300 980K
    D610 + Sigma 24-70 + 28-300 1milla

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Asszem itt tartunk:
    -Az FX szar üveggel is fényévekkel jobb(1), mint a DX, jóval. [gondolom a vessző kimaradt]

    -D600-zal beltérben, fényszegényen, gyenge üveggel is tudtam dolgozni, a DX ott szóba sem jött volna, még jó üveggel sem(2).

    -A virtuális összeg elköltése játékot bizonyosan megnyernéd, azonban a DX a legjobb obikkal is komoly korlátokat jelent(3) az FX-hez képest.

    -Azt állítom, ha limited a zsozsó, először a vázat venném meg, természetesen fx-et(4). Én így is tettem. Gondolom, mindenki jó vázra és jó üvegekre gyúr. A csúcs dx üvegekkel mihez kezdesz, amikor végre megveszed az fx vázat? Eladhatod jó nagy buktával(5).

    -Akkor végezzük csak el azt az összeadást! Így már nem sokkal drágább az fx(6).

    +1 a ff váz cropos üvegeggel dx módban való használata amiben van amit nem mindenki ugyanúgy lát.

    A listát jobb híján összeírtam, saját példából, másnak más sor lehet jó; röviden szerintem jóval mélyebben kell zsebbe nyúlni fx-nél (főként ha érdemi előnyre akarunk szert tenni, akkor feltételezzük gondolom hogy ne nagyon limitáljon az üveg). Meg dobtam egy dx-es még kevesebb fényes képet (szintén nem túl nagyban, de nem techdemónak készült, így csak egy leméretezett sooc jpg van kéznél) az fx beltéri mellé, hogy mennyire van lemaradva, vagy le van-e maradva a ff-hez képest.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz torzo #9479 üzenetére

    Most ha azt mondod újonnan vetted a 35-70/2,8at 70ért, lemegyek itt a hotelszobában hídba, úgy maradok és holnap a takarítók találnak rám. Remélem nem délután járnak erre, mert akkor piszok éhes leszek addigra. Te mondtad hogy új üvegekkel számoljunk, amiket írtam korábban saját rendszert az nem mérvadó, mert most kezdőknek adunk tanácsot jól... Hátakkómost wtf?

    A 'gondolom a vessző kimaradt'-ba egyáltalán nem akartam vesszőt rakni, egyébként nem ritkán gépelek el (hanem sűrűn). :P

    Itt nincs győzelem meg vereség, nekem írhatod :R

    kutyusnak abban igaza van, hogy a fórum előnye hogy többen reagálunk, válaszolunk valamire, egészen addig, amíg valamiféle konklúzió, ajánlás kerekedik belőle, esetleg egy-egy téves infó eloszlatódik. Több ember többet lát, kezdőktől a hivatásosig van itt mindenki. Azért is jó ha végig viszünk valamit, mert ha úgy tűnik valaki ... érdekeset állít, és egy kezdő beleolvas, a googli annak az illetőnek a hozzászólására dobja, úgy tűnhet hogy az úgyis van. (Volt IT vezetőnk volt olyan, bármit alátámasztott googlizással; mert nincs a világon akkora baromság, amire keresve ne lenne találat - mittomén 'autocad 2007 vista incompatibility'. De sosem olvasta tovább, akkor kiderült volna hogy az baromság.)

    Na mindegy, én azt mondanám, akkor lehet célszerű (limitált anyagiak mellett presze) váltani fx-re, ha a dx+jó üvegek is már limitálják, akkor mehet az fx + jó fx üvegek; a jó váz gyenge üveg esetleg még drágább is lehet, de nem az a jellemző jobb eredményt hozhat.

    Addig inkább skandáljuk együtt hogy r*h*dj meg te nyomorult **** **** *** picassa, hogy sokszor egy albumhoz való hozzáadás után össze vissza ****od a képek (összes) sorrendjét, r***dj meg! :((

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Múltkor beszéltünk a cropról meg a oversamplingról...
    Ma csináltam szutyok időben 4 illetve 9×es túlmintavételezéssel képeket (2576×1789-ra még elég a 3×3as) - hát, nem rossz, nem rossz, de köze nincs ahhoz mint amikor a képfeldolgozó röptiben végzi ezt el (808ason és X10 pro low light módból kiindulva).
    De persze ez az opció kimarad valamiért a gépekből... arra tippelnék mint a videó kihagyásánál: Ha valaki végre belerakja, onnantól se(c)perc alatt mindenki más is engedélyezi. Egy 4× oversampling kép mentési ideje legyen annyi mint két raw-é, vagy mint egy vázon belüli hdr-é, (megjegyzem a korábban említett gépeknél nem venni észre várakozást) szerintem még akkor is fasza lenne.
    A nokia ugyan 5,8 és 14×ésről beszél (ez van a diagrammon), de gondolom hogy csak az egész hatványok használhatóak érdemben, a köztesek az előző hatványt tudják csak használni, abból croppolnak (zoom esetén).

    Hehe, közben találtam, párom meg haverok szeretnek piszkálni hogy milyen pózokban szoktam fotózni :D
    [link]
    Első képre gondolok :)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Larry303 #9548 üzenetére

    Én leginkább keletre, és legtöbbet az oroszokhoz utazok. 1-2 apró probléma van ezzel: Egyik, hogy a fotós cuccomat nem szívesen hozom, mert van más kötelező kézipoggyászom (céges gép és programozó kábelek) a rendes csomagba meg 110% hogy nem rakom be. Másodszor oroszoknál a közbiztonság nem a legfaszább. Harmadszor, szép hely kevés van (ami nem koszos, és nem háborús emlékmű), és jellemzően mi nem ezek közelében vagyunk, és későn végzünk melóban. Úgyhogy a 808-as a hű társam, és amolyan bénácska sétálás közbeni fotókat tudok csinálni, ez is valami. Máskérdés hogy a helyi populáció megérne egy misét, az orosz/ukrán nők gyönyörűek, és ahol épp most is vagyok, Sztpétervár az egyik legjobb hely ebből a szempontból :))

    Legeslegjobban a távolkelet vonz; majdnem Hong Kongba mentünk nászútra, de párom leszavazta mert drága. :U Görögország meg gagyibb volt mint Bulgária, innentől én kidobott pénznek éreztem, és ennek a másfélszereséből egy 4 napos HK összejött volna, ami szerintem sokkal nagyobb élmény. Aki nyitott az ottani dolgokra, és szokott esetleg Digitalrevtv-t is nézni, tudja mire gondolok :))

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Flow #9555 üzenetére

    EU-ban van? Ha nem, és nem személyesen hozod be az országba, 1,27-el szorozd az áfa miatt (ha magánszemélytől használtan veszed akkor is) majd a kapott összeget szorozd fel 1,067-el még. 433 ezernél járunk, ha már benne volt a szállítás díja is. És egy ideje fokozottan figyelik a cuccokat, sajna sokkal nagyobb eséllyel bukod be a vámot, áfát, futárszolgálattal nemkülönben.
    Magyarország, én így szeretlek :U

    m3ss: Azonkívül hogy esténként tudnék eljutni szinte csak gyalogos távolságokba (ciril betűket nem vágom, oroszok nem beszélnek angolul, erre (is)büszkék nagyon :U) a másik, hogy egy üveggel mennél ki? Ok, esetleg a 18-55, de hát a fixeket is vinné az ember, és kéne állvány is, kevés fény meg páron rajta legyek... sehogyse fasza kézipoggyászként 10kilós céges cuccom mellé.
    Illetve idáig 9 munkatársamból 7-et kiraboltak már az oroszoknál. Lehet hogy nem sok másoknak, de beledöglenék ha lenyúlnák a szettet(váz+3 üveg), alsóhangon 6kiló. Ba***a meg, sose számoltam össze. Aztaq... Mindegy, a váz a zoommal is majd 3, ilyen feltételek/előzmények mellett féltem. Nemrég elkezdtem párat picassára gyűjteni, persze van amiket elfelejtettem felrakni, vagy a vidéki ukrajna nem passzol az orosz városokhoz és nem tolom fel, illetve sokszor a telepről vagy annak környékéről tudok csak fotózni, melóba meg nem viszem magammal napközebn: egy flakon ásványvizet, csavarhúzót, tábla csokit is lenyúlnak; bármit ami nincs odaheggesztve.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Freddy76 #9563 üzenetére

    A 'kicsit agresszívek', 'intoleránsak' és 'kötözködősek' enyhe kifejezés :K
    És a világ legnacionalistább népe szerintem, a csigazabálók fasorban sincsenek hozzájuk képest.

    Illetve az egy dolog hogy a szállás éppen korrekt (6700 rubelért legyen is, pontosabban az első nap ennyi volt, mert minden egyes nap más összegbe kerül), de jellemzően az olaj/gázipar nem egy patika... Főleg a kompresszor telepítésénél, a beruházás elején. Ma a konténer bejáratából lőttem:
    Bakker, webproxyn nem tudom áttolni, akkor ideiglenesen rakom picassába: [link]
    A pocsolyába 20-40 centis betonvasak ágaskodnak az ég felé, ha megcsúszol a sáros létrán, vagy eldől, szevasz. Mondtam már hogy b@sznak nagy ívben a biztonságra (is)?

    balintkagan1: Köszi, megmondom neki is :)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Real_Necro #9565 üzenetére

    Éppen csak az időeltolódást felejtitek ki :P 3-9 óra eltérés szokott lenni amerre járunk, Péterváron épp csak 3. A pulkovói nemzetközi reptérre készítünk két kompresszort (a fokozat akkora mint egy kispolák, kompletten meg mint egy rövid elővárosi busz) a turbina megtáplálására. Mivel az oroszok legalább olyan hülyék mint az amcsik, hiába van hihetetlen mennyiségű olajuk és gázuk, nem tudnak gépet készíteni a kitermeléséhez és felhasználásához. Meg ettől kisebb dolgokat sem, egy-egy orosz motoros szelep, vagy a fokozathoz főmotor mindig hatalmas szívás és rekord gyorsan tönkremennek, és addig is szarul működnek. Akinek csipetnyi esze van, dobbant az országból, nem tud ennyi barom között soha érvényesülni.

    Tehát mégegyszer: egy pici magyar cég segítéségével termelik ki/hasznosítják a gázt/olajat a rátarti gőgös gyökér oroszok, akik lenéznek mindenki mást - nekik meg nincs meg a technikájuk ehhez. Ehhez, személyautót se tudnak gyártani. [link]

    m3ss, fegyver? Minek? Hadonászhatnak vele (mint közösségi oldalakon, társkeresőn és egyéb helyeken teszik, mert menő szerintük) de nélküle is rommá vernek pillanatok alatt. Ott terem 3-5 ember, 30 másodperc után tovább állnak, te meg egy darabig nem állsz fel. Youetubeon nem néztek utcai, fotóscucc lenyúlós, vagy autóvezetős orosz videókat? :) Néha élőben is látom.
    Jól mondod, műanyag óra, szakad ruha, külön pénztárca van nálam, nem is hozok szinte ki pénzt, mert a szállások sem épp biztonságosak - a boltnál, kajáldánál átvernek, és mikor szólsz, fel vannak háborodva és tagadnak, szerinted egy szobából pénztárca eltűnést hogy kezelnének le? Azt vágjátok honnan lehet tudni hogy egy orosz hazudik? ... Mozog a szája.
    Mindegy, nem savazom őket, nem érti meg aki nem ismeri a fajtájukat; turistaként is nagyon szeretik őket egyébként.
    Azt nem értettem korábban miért gyűlölik a beüzemelő kollégák az oroszokat. Aztán 1-2 év után arra jöttem rá hogy kevés olyan dolog van a világon amit ennyire rühellnék és mély utálatot érzek irányukba, pedig alapból egy pozitív ember vagyok, és hamar felejtem a sérelmeket.

    Van X10, nejemé, így is azzal piszkál hogy az a gép az enyém, nem is az övé :D.

    Hehe, azért megnézném hogy jutsz el ... eleve nem is tudod hova! De ha rájössz is, sose tudod elmondani a taxisnak, aki egyébként 95% hogy mocskosul át fog k*rni (van amikor ugyanaz az út 2400 rubel, van amikor 6000)..110%os ellenállás tanusítanak ha nem tökéletes orosz nyelven mondod el mit akarsz, úgy csinálnak mint aki nem érti. Tömegközlekedéssel meg annyi hieroglifán sose igazodsz ki, be**tad :D. Kezdőként ide kijutottam,(zoomolj ki egy darabig a mapnál) kb 46 óra folyamatos utazással, el se tudom hinni hogy sikerült - persze volt benne egy pár vakvágány, amikor azt hiszed értik mit mondasz mert válaszolnak, de mindig kiderül hogy hülyeség.
    Haza felé többen jöttünk, oroszul tudókkal; kellett is, olyan simán sikerült minden hogy laza 7 napa alatt haza is értünk.

    Néha elsétáltam pár (olykor több órás gyaloglással) olyan helyekre, amik nevezetességek a wikipédia/egyéb oldalak szerint. Általában az alábbiakat találod itt: Tank. Tank, harckocsi. Tengeralattjáró. Tank. Rakéta. Bányászok vagy katonák durva szobra. Lenin. Tank. Rakéta. Néha egy-egy csupasz torony is van, vagy több harcosból álló szobor, a linken látsz egy kis ízelítőt. Persze, legalább normális képet lehetne csinálni telefonosok helyett, de jellemzően olyan későig dolgozunk amíg csak lehet, hogy minél hamarább meglegyünk a melóval és hazamehessünk.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #9570 üzenetére

    Az nem rikta a forgalomban hogy összeérnek (mindegy hogy drága vagy olcsó autóval), üldözik egymást, vagy pirosnál kipattan az egyik, feltépi a másik ajtaját [figyelem, orosz sajátosság következik] belekapaszkodik a kocsi tetejébe a nyílásnál, és rúg befelé párat a kezdeményező. A többiek unott pofával vagy vigyorogva nézik, eközben a gyalogosok elkezdenek sprintelni a járdán, mert rájuk dudál és gyorsít az arra tartó autó (akár a taxis is). És igen, ez itt (épp) kirakatváros, még itt is. Bár itt inkább az illegális/ drága autós/motoros versenyeket/kihívásokat lehet még megcsodálni amit csóróbb helyeken kevésbé gyakori. Illetve amikor két ladával művelik, leszarod, de a 150-200al hasító autó/motor a városban kicsit veszélyesebb. Gondolom feltűnt már hogy piszkosul magas a fedélzeti kamerák aránya az oroszoknál, és ez nem véletlen :(
    Az az egy biztos, hogy nem unalmas az élet, de inkább neten nézném. Viszont nem látnám a nőket, ez is igaz... Más a nők státusza, kettős, érdekes. Egyszer vakolnak, villanyt szerelnek, benzinkutasok - másszor pedig istennőként tisztelik őket, és a szépség, és a szexualitás nagyon fontos és kihangsúlyozott. Pl a spar-ban is a rajzolt táblán a sparos uniformisos alkalmazottat rövid szoknyában rajzolják le; és most, amikor már fagy odakint, rengetegen járnak szoknyában, ruhában, rövidnadrágban még mindig. Teszem hozzá, nagyon helyes :)

    Egyébként próbálkoztam többször, hogy az orosz hangulatból tudok-e valamit visszaadni, de maximum videón lehetne, és a legtöbbször nem célszerű felvételt készítenem... Igen, telefonba elmentettem a látványosságot, aztán hajrá, sétáltam. Metrón ez nem sokat ér :). Picikét nagyobb gépeket csinálunk, illetve én a plc programozó vagyok, max ecu-t piszkálhatunk, a 20-30 baros töltés sok lenne, illetve az 1,8as motor nem nagyon hiszem hogy megmozgatná a fokozatot :D

    De hogy kevésbé legyek off: Témakeresés...
    Karácsonyi vásárra hova mennétek, ami pofás: Bécs nem rossz, de piszok zsúfolt, nehéz fotózni. Vörösmarty tér sem annyira fasza, nem nagyon van igazi fasza háttér; aztán itt el is fogytam. Ti merre mentek?

    ooooobi, szállítással mennyi? Gyanítom közelít a 600hoz...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz bandigno #9575 üzenetére

    Köszi, innen kezdtem el gondolkozni a témán, de piszok messze vannak Bécs kivételével a többiek :(.
    Kecskemétet szeretem még, de az inkább személyes, annyira nem látványos, meg kicsi. Igaz, az sincs közel Esztergomhoz. 3-400km autózás meg belefér, többet már nem nagyon ejtenék meg.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz forceberg #9580 üzenetére

    Hátő... néztem, de az szerintem 1000Km autózás, ennyit nejem/ha jön más is nem valószínű hogy bevállal. Voltál a bécsin is? Ha igen, ahhoz képest milyen? (Ha valahova feltöltenél párat ízelítőnek megköszönném :R )

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz bandigno #9614 üzenetére

    Há' ajánlott neked ilyen fasza Caden táskát? :D

    Hát 70-300a, nem volt, 18-220VR igen, és olcsóbb kiváltóknak utánaolvasgattam egy sort.

    1, Milyen sűrűn, és mire használnád? Nálam kiderült hogy baromi ritkán, ezért álltam neki később olcwsó alternatívát vadászni.
    Röviden a 18-200VR olyan mint a 18-105, nem különbözteted meg a képét. Van extra tartományod, bár a 130-170es tartományban nem túl éles, illik rekeszelni kicsit.

    Megnézném a sigma új 18-200át, a tamron jobbik pz-s zoomját is dícsérik páran, főleg a stabiját, viszont a torzítását nem csípem (nikon üvegekkel működik a korrekció a vázban).

    2, Mennyire sűrűn szokott kelleni a napellenző? Mert visszafordítva nem nagyon tudod a 18-200on hordani, mert letörik, így nekem mindig a szekrényben pihent. És piszok hangos a VR benne akit ez zavar.

    Egyébként jó üveg, de hamar kiszerettem a fényerőtlen obikból. Átlag teléknél olyan iso és zársebesség kombót kell használni, hogy nem túl fasza képek születnek, plusz rájövünk/rájöttem hogy a 200/300as vég is kevés egy csomó dologhoz, amihez meg nem, közelebb is tudok menni rövidebb üveggel is.

    FTOn:Ja, ahogy takarítottam a céges gép desktopján, belebotlottam a képbe amit múltkor ollóztam össze. Így már lehet nem is annyira fass'ág az az egy fé előny... És hogy mennyire nagyon fasza a 7100szenzora amit itt nemrég olvastunk (egyik, ha nem a legjobb apsc szenzor jelzőkkel lett illetve több helyütt)? [link] FTOff

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz bandigno #9686 üzenetére

    Ahol fekete pénteket tartanak, onnan vámot, áfát kell fizetned. :(

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz marcyman #9700 üzenetére

    A polár mellé én egy MB-Q10-es, vagy hasonló lapot is beszereznék. :R

    FTOn: Akit érdekel, aps-c, 'elérhető fx', és 'újabb fx' dpreview-os műtermi képkocka összeollózás. [link]
    FTOff

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz juuzer #9768 üzenetére

    Nagyjából ugyanazt tudják, ha tudod milyen obikra lesz szükséget az többet nyom a latba, meg ahogy írtad, az ergonómia.
    Ott érdemes venni ahol gyári garancia van rá (3év) kérdezz rá adott boltokban, vagy nézd meg a nikon honlapján a partnereket.

    Gulyopapa: Iq-ban jobb a nikon, de egy lencsével agyonvágott minőséget ahol lecopod magad mire oda esik a fókusz ahova szeretnéd, főleg ha 1,4-1,8on próbálkozol ezzel (gondolom mattüveget nem akarsz cserélni, meg kijelzőt sem hiszem hogy annyira díjaznád belenagyítva)
    . Jellemzően nyitva lágyak és kontraszttalanok a manuál üvegek - ami pedig nem, azoknak az árából már vehetsz af-es üveget nikonra. Sztem.

    Elnézést, korábban 1-2 ember írta hogy az adott üveg ****, gondoltam azért hátha megnézik mit rajzol. De töröltetem/töröltessétek ha zavaró, sry :B

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Optika 3* Építés 3* Ár/Teljesítrmény 5*


    bokeh
    Small and light-weight, affordable and, yes, bitingly sharp, at least stopped down. Wide open, the lens lacks both contrast and sharpness, especially towards the borders and corners. The lens' main weakness is its bokeh which is somewhat unpleasant.

    Optika 3,5* Építés 4* Ár/Teljesítrmény 4,5*


    bokeh
    Compared to its predecessor (the Nikkor AF-D 50mm f/1.8) the new AF-S lens delivers better border resolution and improved bokeh, but has gained some weight and especially size.

    Optika 3,5* Építés 4* Ár/Teljesítrmény 4*


    bokeh
    Wide open, it lacks a bit sharpness and most of all contrast, vignetting is very high wide open, but that is to be expected on a full frame camera with a moderately priced fast prime. The bokeh is smooth from f/2 to f/2.8 onwards, but a bit nervous wide open, where the lens also shows considerable amount of LoCAs

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #9808 üzenetére

    Fx. Harmadolóra tippelném a cernter/border váltást, de nem találtam a photozone.de-n erről leírást.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Kirtam: Sztem is jó a 50 vagy 35ös 1.8G (hogy később mire használnád sűrűbben annak a függvényében, de már portrézni is jó az 50es ha szoktál).

    Nemrég (megint) méltatták pl a 18-55VR-t. Nem leszek népszerű (kevésbé mint most vagyok :DDD ) de szerintem akinek elég a 18-55 f/3.5-5.6, annak felesleges tükrös gép. Komolyan. Van amúgy bárki aki (csak) akkora dofra, olyan zár/iso kombinációra vágyik? Főként hogy többen nem belépő, hanem (felső)középkategóriás vázakra pattintják, de van aki D600ra rakja, ahol nem logikus az a védekezés hogy nem ért hozzá és valahol el kell kezdeni, akkor minek egy pro/félpro váz.
    Méltathatjuk az élességét, méretét... meg ha papíron elég ez a fényerő... De én nem ezért váltottam cserélhető obis rendszerre. 18-105 legalább telén használható egy kis háttérelmosásra, igaz, megint kevés a fény; de szerintem tamron/sigma fényerős alapzoomja alá nem érdemes adni (főként ha már a vázba sokat öltünk) - vagy persze az olcsó és jó fixek is többet érnek a szememben.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #9852 üzenetére

    Amennyire olvasom a D7K a 16-85VR-el nincs jóban még (kár) a 35ösön kívül, de ezekkel 'összehozhatatlan', egy kis kalibrálás miatt nem lenne még para.

    Ó, most lemaradtam arról mi lett törölve. Legalábbis amíg még láttam ott úgy tűnt semmi törölni való nincs. Boci, nagyjából azt írtam amit odaát, csak röviden, és konkrétan arra vonatkozott hogy sztem jellemzően pénzkidobós kategória a 18-55. Sőt, annyira rendes csávó voltam, hogy a másik választ odaát küldtem - amikor hoztak egy ellenpéldát. Sőt, még a 4 betűs márkát sem említettem ;]

    Izé, dzsin bácsi, nem lehet átkopipásztézni ömlesztve ilyenkor az offba hogy vissza tudjuk nézni? :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #9858 üzenetére

    Olyan értetlen arcot vágtak mint a tamronnál mikor kérdeztem elég-e fw frissítés ahhoz, hogy kontraszt alapon is találjon fókuszt? Tudnék még jó pár példát...
    17-50el _szerintem_ jobban jársz mint a 16-85el amúgy is.
    Meg csíped a D-s üvegeket, keress abból 35ös helyett, 35/2 D pl. Már ha akarsz ilyet a tamron mellé, mert nem esélytelen hogy nem (oké, penge a 35/2D, de hogy gyakorlatban mennyiszer kerülne fel egy 17-50 mellett az más kérdés). Még az 50 1.8G-s is sokkal kevesebbet pattintottam fel a 28-75/17-50 mellett.

    Vagy ha korábban kacérkodtál a FF gondolatával nyilván ahhoz (ff obipark) kell lé a tárban, kezd el utánalesni a Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM-nek. :K Baaakker, most nézem, máris (épp) egyessel kezdődik az új ára :K
    DXO 18-35 1,8 vs 35 1.8G

    És mi a jó a sigmában ha szopás lenne az af-el?

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #9860 üzenetére

    Sorry, nem figyeltem csak kiválasztottam a két lencsét oszt compare :B
    Abszolút értékben nem sok szerintem a 18-35,sőt! csak a pénztárcánknak az :(

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Mentiii #9869 üzenetére

    TrollOn: 6éve fotóz és D3000et vett? :F
    TrollOff: Pénz kérdése az egész, van pénze jó ff üvegekre? Milyen a mostani obiparkja (jó, dx, de ez elég szűk)? Mit fotóz? Természetnél jól jön a dx 1,5ezése, kevés fénynél jó(drága) obikkal meg az fx előnyösebb. fényerőtlen fx üveg fx-en nem jobb mint fényerős üveg dx-en.
    Úgy tűnik dupla kitben vette a D3000et, akkor meg D7000 és fényerős alapzoom (Tamron 1750 2,8) és tele (ár és igény függvénye, egy 70-200 pl) lenne talán célszerű hogy felkerüljön a listára, olcsó potréobinak meg egy 50 1.8G (vagy D még olcsóbban).
    Igen, szerintem D7000, a különbözet meg üvegre. Nyújt valamit pluszban neki a 7100ami kell? Fő előnye a 35ös fix-el való együttműködés számomra, de ha rawban fotóz, lehet kényelmesebb feldolgozni a D7K képeit pl egy esküvő után.

    szerk: Ha az 5100 a sajátja, lehet hogy üvegekre kény gyúrni, a váz ezekre a témákra jó lehet, max én keresőnagyítót (gyárit) szoktam javasolni 5100ra. Legalábbis képminőségben már nem limitál az 5100 sem.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Krisz79 #9883 üzenetére

    Lásd előző oldal, az ábrák környékén beszéltünk róla. Bár esetedben nincs értelme a kérdésnek, mert érdemben fényképezni a D-vel nem fogsz tudni.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Tamron 17-50, ahova meg kevés, egy kis indirekt vaku, vagy akár a sajátjával vakusaruba tolható lágyítóval.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz anaqer #9914 üzenetére

    Így van. Bár nem jelentős a különbség.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Sequoyah #9976 üzenetére

    Információveszteség???
    Igen, van itt pár embernek. Zéé és kutyus hsz-ét fussad át egyszer-kétszer. Bár boci lezárta a vitát :D
    Arra tippelnék hogy két félinformációt/viszonyszámot forgatsz a rossz irányba. Szenzor mérete, pixel méret. Esetleg a másik tipikus dolog a dof, mivel ugye 2/3 távolságból lőheted meg ugyanazt a képet, és így egyben összeáll a Chuck Norris = FX.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Sequoyah #10021 üzenetére

    szerk: Inkább semmi, tényleg lapozzunk :R

    Párszor említette m3ss, hogy nem a legjobb képei lesznek felfedezettek, de persze minekünk nézve a kevésbé jó képeit, arra is azt mondjuk, menymáapcsába, örülnék ilyen szar explored képnek.
    Oszt dikkmá, explore lett az a döglött lepke amit asszony rosszalló pillantásai mellett sebtiben meglőttem hogy meglássam mennyire (nem) makró a makró üvegem. De hogy pont ez... Jó, örülünk a kicsinek is, de ez így keserédes öröm.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #10072 üzenetére

    Hamarosan :DDD

    35össel eléggé belemászós... Akadnak jó portrék 35össel amikor a háttérből még kicsit többet akarsz megmutatni, de a galériában amit előbb odaát néztél, van konkrét összehasonlítás: 35 vs 60mm. Jó, máshogy van kiexponálva, tekintsetek ettől a zavaró dologtól el, mert elfogyott a türelme, elfutkosott már, és könyörögve kellett kérnem hogy egy kép erejéig jöjjön vissza hogy összemérhessem a két üveget azonos setupban.
    Röviden a saját konklúzióm: Legalább fél alakoshoz jó a 35ös, főleg csini hátérrel, fasza lesz a dof; hagyományos portréra meg inkább 50es.

    m3ss, makróra mennyi lenne jó az ff? Azonos kép esetén kb mindegy? Vagy arra maradna vmi kisebb váz? Vennél egy 5K1-et makróra? :D Mondjuk esküvőknél nem is akkora fasság az 5K1, mindegyik fotóson azt látom hogy levegőbe fől, lő, megnézni, majdnem, akkor újból, megint... Vagy néha ugyanez lentről. A sok hülye tavasszal meg ősszel házasodik, amikor nincs kedved lefeküdni a földre :D

    Amúgy meg, igazán illene egy sigma 18-35re gyúrnod, annyit megér ha ezzel pénzt is fogsz keresni :K

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #10081 üzenetére

    Abban is van valami. De sajna a klasszikus ff gépekkel kapod meg azt az errekciót okozó érzést, hogy neked nagyobb pixeled vannak. És ezzel nem a fenti vitára utalok, hanem az tényleg... tetszik nekem. 24 meg 36mpixelen számomra elveszik a varázsa, tudom, hülye vagyok.
    Melyik melyik? ISO6400, D600 ill D700, 2012 vs 2008
    Ugye, kell egy darabig nézni mire rájön az ember... szerk: Pixel szinten sz*rabb a D600, leméretezve (csak böngészővel) már okés. Bár, nekem ezeken jobban tetszik a D700, pl a fa szárán, homogénebb, egységesebb, nem igen látszik a mérnökök 4-5évi munkája. Ja de, nem lett rosszabb mint a régi, nagyobb felbontás mellett. Mit tudhatnának 12-16mpixelen a mai tudással a (ff) szenzorok, hmmm...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #10095 üzenetére

    Ha veszel egy használt 5100at másodváznak, és nyúzod kicsit, és eladod, legrosszabb esetben mennyit buksz? 5000et? Fogása neked milyen? Nekem épp fasza volt, 5ös skálán 4es méretű mancsom van, de ez majdnem olyan különböző mint bringánál a nyereg. Brit/német ebayől DK21M, oszt meglátod hogy összeszoktok vagy nem, a nagyítót többért adtam el mint vettem, de tán a D90-re is jó. A gombok nagyja ha rawban fotózol tök fölösleges, rosszul gondolom? Belekóstolsz mit tudna a D7k legalább, ha a kistesójával nem békülsz ki. Tudom, tiltja a vallásod, inkább veszel D80at másodváznak. Most obikkal is úgyis elmozdulsz _valamerre_.
    De ennyi rágódás, baszakodás mellett sztem ennyi elférne. Legalábbis ilyenkor én ezt csináltam párszor, bassza kutya, nincs más hátra mint előre, megvesz, kipróbál. (És én is vidéki vagyok.)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz flash- #10142 üzenetére

    DXO mark sokszor laza kapcsolatban van azzal amit tapasztalunk. :(

    Sony SLT... Kollégám a héten jött hogy nézzük meg milyen ,csodálkoztam is mert idáig kisebbeket keresett - mondja hogy világújdonság. Jah, aztán megnéztük dpreviewon a nex-ekhez képest, nem volt több kérdés.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák