Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    Ezt láttátok már? Asus R3E! [link] :Y Kis konkurencia az EVGA Classifiednak? :C Bár tartok tőle, iszonyat ára lesz, de a képek alapján elképesztően ígéretes, nagyon átgondolt cuccnak tűnik! :K

  • HSM

    félisten

    válasz huszar90 #16888 üzenetére

    Mivel méred a hőfokot? Ha beteszel egy képet, az nagy segítség, mi hogyan van beállítva! Pl. egy ilyen kompozíció: [link]

  • HSM

    félisten

    válasz ndlx #16891 üzenetére

    Két erős venti egy jó hűtőn (Nálam Thermolab BARAM), jó házszellőzés, gondos pasztázás, jó paszta (nálam Noctua NT-H1). Amúgy ha nagyon alacsony a gyári fesze a procidnak, akkor lehet, hogy kisebb feszem is jobban melegszik, de azt nem hinném, az enyém elég meleg darab...
    Ilyen körülmények között készült: [link]
    Nemrég mértem mégegyet, halk házhűtéssel, két 1600-as SWIF volt a BARAM-on, 24 fokos szoba, vízszintesen beszerelve (függőlegesen jobban hűt 1-3 fokkal, de nincs kedvem visszaszerelni): [link]
    Hűtésem: [link] Ez egy friss kép, de a "ramhűtő venti" azóta kikerült (helyhiány), és a felső slotból a 800-as SWIF is, nem kellett oda, elég volt a red wing fan, ami mellette van. [link]
    Így elöl két befújó van, egy 14-es erős befújó oldalt, egy kifújó hátra és egy kifújó felfelé,.
    A házhűtő ventik mind 1100-1300 közé vannak beszabályozva, úgy, hogy mozgassák rendesen a levegőt, de ne zúgjon a levegő a rácsokon.
    Remélem ez segít valamit. :R

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Henk #16894 üzenetére

    Ram és proci órajel, ram időzítés, háttér-alkalmazások, Linx verzió. A Ht OFF olyan 4-5 Gflops plusszba 4ghz körül. De csak kb. Ja, és ha a proci "hibázik" de maga javítja, akkor nem hibát dob, hanem jóval kisebb lesz a Gflops érték. Ugye a dolog lényege, hogy a gflops azt mutatja meg, mekkora sebességgel számol a proci az Intel Linpack egyenletmegoldó szoftverével, ami brutálisan optimalizált, ezért izzastt ilyen durván.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz ndlx #16897 üzenetére

    A lap azért az árért jó választás volt, de sajnos a kisebb tápkör valszeg kevés a 4Ghz-hez és az alacsonyabb feszhez. A BCLK már összetettebb kérdés... Ami nálad valszeg nagyon hiányzik, az az első befújó, és a felső elszívó venti. Nekem ugyanannyi meleg jön ki általában a felső kifújóból, mint a hátsóból! Szerintem ott a megrekedt meleg levegő lehet a fő gond... Ez a 120-150W hőtermelés, amit az I7-ek produkálnak 3,8-4Ghz körül, az nagyon sok, nem könnyű kivezetni a házból! Az én szellőzésem mellett is sokszor 33-37 fokos a kifújt levegő csak a CPU-t nyúzva, 25 fokos szobában! :Y
    Amúgy egy jól szellőztethető Cm ház már kapható 16K körül, lehet meghálálnák az alkatrészeid. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz huszar90 #16900 üzenetére

    Hát, különböző tesztekkel meg kell próbálni kideríteni... Külön ramtesztet, procitesztet, ilyesmiket. :K Ramokat meg lehet próbálni kiszedni, csak egyet tesztelni, ügyeskedni kell. Vagy ha egyben vetted, rá lehet bízni arram aki összerakta. Én azért felraknám a véglegest, hátha, friss, win7-es driverekkel, de nem valószínű, hogy az a gond.

    (#16902) huszar90: Ja, igen, jó hogy mondod, így kéne kezdeni a tesztelést: ramokat 1066-on, minden alapórajelen. ;) (BIOS: Load Fail-safe defaults) :D

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz huszar90 #16904 üzenetére

    Nem, a procit nem mindegy, hogyan lövöd be hozzá. Egyenlőre annyit kéne kipróbálnod, hogy 1066-on menjen mind a három ram. Mivel az i7-es procik hivatalosan csak 800-as vagy 1066-os ramokat támogatnak. ;) És BIOS-ban a Load Fail Safe defaults, és csak ahhoz nyúlj, amihez feltétlen szükséges. (Boot-sorrend, ilyesmik) És szerintem a hibakereséses témát nyugodtan tehetjük OFF-ba, hátha valaki nem akarja 50. alkalommal is elolvasni ugyanazokat a lépéseket. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Erdei88 #16907 üzenetére

    HT OFF játékokban még jobb is. Tömörítés, videókódolásban, renderelésben jobb a HT ON.

    (#16908) huszar90: A "Load Fail-safe defaults" kapcsoló a BIOS-ban valszeg 1066-ra rakja. :K Amúgy a lapod kézikönyvében van leírva, hol lehet ezt állítgatni. Amúgy tudja az I7 az 1600-at, de az már tuning, állítgatni kell hozzá pár dolgot, tesztelgetni kell, stb. Amit az Intel garantál az I7-eknél az az 1066Mhz. :K És mivel hibát keresünk, minden lehetséges beállítási hibát meg kell próbálni kiszűrni.

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #16910 üzenetére

    Pont hogy hülyeség amit írsz...

    "mi több, amelyik képes több magot használni, jobban elosztja a terhelést, ergo kevésbé melegszik a cucc."

    Ilyenről te hol hallottál? :C Pont, hogy HT OFF-al oszlik el jobban a terhelés hőtermelés szempontjából....

    "Sok olyan programban is jó a HT, amelyek képesek több magot használni, de a rendszer terhelését kímélve, csak bizonyos mértékben terhelnek 1-1 magot."

    nem a rendszer terhelését kímélve terhelnek 1-1 magot nem teljes gőzzel, hanem mert az egyik programszálra vár a többi... És pont, hogy itt a legnagyobb hátrány a HT, mert a számítógép ilyenkor ha a 100%-on pörgő processzormag "kihasználatlan" szálára tesz egy feladatot, akkor lassulni fog a feldolgozás, mert a CPU nem különbözteti meg a két folyamatot, a lehető legoptimálisabban próbálja mindkettőt végrehajtani, ami jelen esetben a 100%-os programszálat hátrányosan fogja befolyásolni, ergó lassulni fog a feldolgozásod.

    "Ilyenkor, ha van HT, akkor a + "magok" megint csak terhelhetővé válnak, ergo drasztikusan nőni fog az adott program teljesítménye."

    Ez úgy butaság, ahogy van.... Csökkenni fog a programod teljesítménye, hacsak nem HT optimalizált, mert nem lesz optimális a feladatelosztás, magyarázatot lásd feljebb. Márpedig a jelenlegi játékok közül egyről se tudok, ami HT-ready... (Talán csak a Dirt2-ben ha láttam hozzá modult.) Sőt, bizonyos programok nem is futnak HT-on, például a dirt1....

    És a legfontosabb:
    Nem kéne tényként leírni az elméleteid, privát véleményed, vagy okoskodásod, mert nem biztos, hogy igazad van, és ezzel megtéveszthetsz másokat... :U Pedig erre egyszer már fel is hívtam a figyelmedet nem is olyan rég. :((

    (#16912) dime27: Ugyanazzal a videóval nézted?

    (#16911) Cyberpunk: Az, hogy te mit tartassz irreálisnak, és mi a valóság, az két különböző dolog. ;) Akár 10% sebességcsökkenést is okozhat a HT nem megfelelő programokkal, ezt tesztekkel kimutatták. De ha nagyon összeállnak a negatív hatások, ennél jóval több is lehet....

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz dime27 #16914 üzenetére

    Oké... :B :R Azért biztosra mentem... :DDD
    Érdekes lenne megnézni, HT OFF-al mennyi a diffi. :K

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Cyberpunk #16916 üzenetére

    Az a baj, hogy a 10% az átlag... A gyakorlatban amit tapasztaltam, hogy többször fordul elő a "be-beszaggat" jelenség, mint HT OFF-al.... Persze, lehet HT ON-al is játszani, nem azt mondom, csak ha valakinek nem szükséges a HT, mert nem olyan progikat használ, akkor felesleges erőltetni... Pláne játékhoz, ahova a legkevésbé hasznos, sőt, hátrányos... :U
    Én amúgy anno a GTA4-nél tapasztaltam erőteljesen a jelenséget. Azóta HT OFF-on vagyok, szóval friss tapaszalataim nincsenek. :D

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Erdei88 #16918 üzenetére

    Elméletileg is lehetetlen, hogy ez a HT-val függjön össze, mivel a GTA4 összesen 3 magot tud használni... :U Ott valami más dolog miatt lehetett ez....

    (#16921) dime27: Ez a jelenség alapján nagyon úgy tűnik, hogy akkor csak 2 magot használ az a progi, plussz esetleg a szinkronizálást... :U (Annál a filmnél legalábbis)

    (#16923) Cyberpunk: Igen, nagyban függ attól, mennyire kritikus a játék fő-folyamata. (Mennyire szűk keresztmetszet, vagy sem) :K Erről mondjuk Abu85 tudna többet mesélni... Én ebben a témában nem vagyok otthon... :B

    Sajnos nincs fenn most a GTA4 a gépemen, hogy csináljak videókat... Meg időm se nagyon engedi... :B

    (#16924) Cyberpunk: Ebben is egyetértek veled. :K Én is mindig HT ON tesztelek. De a tuning velős része, hogy a saját igényeinknek megfelelően finomhangoljuk a rendszert. Tehát, ha valaki csak játszik, akkor magasabb teljesítményt érhet el HT OFF-al, ergó semmi értelme HT ON hagynia a rendszerét.... :U

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz dime27 #16926 üzenetére

    Akkor viszont a második menet keményen használja a HT-t... De akkor gyorsulnia is illene... :F

  • HSM

    félisten

    válasz huszar90 #16931 üzenetére

    A CPU-Z ramos kép hiányzik.... Ezekszerint amúgy fél éve hiba nélkül megy a gép, csak mostanában kezdett bohóckodni?

  • HSM

    félisten

    válasz gV #16945 üzenetére

    A 920 árán fog jönni a 930. Ez azt jelenti, hogy a 920 kezdőárán fog valszeg startolni, 70K körül, aztán szép lassan lemászik ez is 60-ra, a 920 meg mittudomén, 55-re. A 940-nél legalábbis így volt. Én a 960-ast meg a 6-magos olcsóbb verziókat várom már... ;]

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #16953 üzenetére

    Mi volt az a hsz.-em, amire írtál először? "HT OFF játékokban még jobb is. Tömörítés, videókódolásban, renderelésben jobb a HT ON."

    Erre felhozod a Nero-Vision-ös videókódolós példát... :F :W

    Mivel nekem úgy tűnt, a HT OFF-os véleményem ellen érvelsz, úgy gondoltam, játékprogramokról beszélünk, amire írtam, hogy érdemes HT OFF-ra tenni.

    Az egy dolog, hogy én fizettem a HT-ért, mert látok benne elég komoly lehetőségeket, és későbbiekben szeretném a gépemet renderelésre is használni, valamint videókódolás is előfordul nálam néha. De ha valaki főleg játszani használja a gépet, és a maximális játékélmény a célja, annak jelenleg a HT hátrány. És jelenleg nem tudok olyan játékról, ami jobban futna HT-on... :U

    "Dirt nem megy HT ON, a 2. részét csak telepíteni nem lehet úgy! :Y :N"
    Ugyanezt írtam... :U (Sőt, azt nem is tudtam, hogy a dirt2 nem települ HT on, mert én alapból HT OFF telepítettem... :DD Így aztán van értelme, hogy 8-magig támogatja a procikat, ha 4 mag+ HT-vel kinyúlik már telepítésnél... :C )

    (#16956) Szatesz: Így van. Én általában 4Gb memóriát tesztelek Linx-el, és marad olyan 300Mb szabadon. Bőven elég netezni, zenét hallgatni. :K Sőt, nálam általában hamarabb dobott hibát a Linx, ha mp3-at hallgattam és neteztem közben... :D Mondjuk tényleg elég durva diffi van az első köröd, és a többi között... Ilyen nagy nálam se szokott lenni, tényleg csak 1-3Gflops.... :F Bár, ha youtube-oztál, vagy hasonlók... :D (De az már nem netezés kategória, hiba a böngésző csinálja... ;] )

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #16960 üzenetére

    "az E8-at használ HD5870-nel. :D Az még nem kevéssel olcsóbb is egy i7+X58+DDR3 kombónál."
    Szerintem az elég kaka kombó lenne... :P Volt nekem 3600-on tekerő E6750-em, és már a 4850-em mellett éreztem, mikor Q6600-ra bővítettem... :U Teszteredményeim nincsenek, de a játékok, amikkel akkoriban játszottam, nagyrészt meghálálták, jobban futottak. :K

    Szerintem igenis életképes játékplatform az X58+I7... Akiknek meg nincs annyi lóvéjuk, azoknak ott a P55+I5/I7.... A Dirt1 azért a maga idejében nagyon jó volt. :K Most újra kipróbáltam, nagyon fapados volt a dirt2 után, de attól még nagyon kellemes perceket szerzett a maga idejében. :K

    ""Későbbi használatra" ráértél volna később és olcsón vásárolni."
    Bocs, ezt nem igazán értem... :F Nem vált be a DDR3-as lapom Q6600-am alá, és ezért váltanom kellett... DDR2-re visszaváltanom drága is lett volna, és nem láttam értelmét, inkább váltottam I7-re... De a ma se lett volna olcsóbb a váltás, amennyit estek a lapok árai annyit emelkedtek a DDR3-ak.... A procit a C0-om is 60K-ért vettem, a D0-om is, ma is annyiba kerül... :U És azért napi használatban is érezni az erőt a masinában... Meg jó érzés, hogy bármit csinálhatok rajta, nem kell nézegetnem az újságokat, mikor mit vegyek, meg szénnéhajtani ha kell az powa.... A következő 3 évre tuti jó lesz ez.... ;)
    A s1156, mint új, olcsó alternatíva, pedig annyira igénytelen, hogy inkább messzire elkerülöm... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Lacc88 #16962 üzenetére

    De, baromira igénytelen az a platform... Nincs rendesen megtervezve, egy összecsapott valami.... 1 szó mint száz, nem sikerült valami jól, és szerintem a koncepció is sánta. (MMint a felhasználó szemszögéből, az Intel-nek remek költséghatékony megoldás, vastag haszonnal)
    És amúgy I7-ben is simán mennek a 2X2-es kitek, ha valakinek az utolsó 10K-nál fogy el a pénze, és mindenképp ezen akar spórolni, de én akkor inkább már a 3*1GB-ra szavazok, később be lehet tenni mellé még 3*1-et.... :U

    Amúgy nem tudom, mit nevezel "konfignak", de nekem ez a lapom van már egy éve, és szerintem még legalább 1-2 évig maradok 1366-nál, max kipróbálok 1-2 lapot, meg fejlesztgetem, amihez kedvem van, vagy amire szükségem van... :U

    (#16964) katt777: Nekem tetszik a Dirt2 menüje, egyedi, nagyon hangulatos, és mégsem ment a használhatóság rovására... :B A duma tényleg kicsit sok, de szerintem belefér...
    Hát, az E8400-as példád részben igaz, de valahogy nekem mégsem vált be a 2-magos... :N Valahogy sokkal "egyenletesebben" fut néhány játék, ha nincs procilimit... Bár igaz, én leginkább AA-nélkül, vagy 2X-es AA-val játszom, 1680*1050-ben. Lehet, über-AA-val fullHD-ben már elég lenne egy E8xxx is... :D

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Lacc88 #16966 üzenetére

    Najó, de az 1366 egy jólműködő, igényes, gondosan megtervezett rendszer. Ellenben az 1156 full gányolás.... Inkább váltogatok jó rendszerek között, mint bosszankodjak egy gagyival... :U

  • HSM

    félisten

    válasz huszar90 #16969 üzenetére

    Szerintem először még próbálj meg egy memtest86+ cd-boot-os tesztet, majd ha az konkrétan nem mondja meg, melyik modul hibás, vagy többet jelöl hibásnak, akkor megpróbálhatod egyetlen rammodullal, hátha úgy megy, majd kicserélve egy másik modulra, hátha úgy. Ha úgysem megy, akkor vagy lap gond van, vagy proci. De attól tartok, ez csak úgy fog kiderülni, ha lesz lehetőség kipróbálni más rendszerben az alkatrészeid... (Szervíz...)
    A beállítások jók. Még esetleg egy dolgot megnézhetnél BIOS-ban, hogy a CPU Clock drive 800mv-e és a PCIe Clock drive 900mv-e. A kézikönyvben benne van, hol találod ezeket. ;)

    (#16967) katt777: Pont ezért nem is bosszankodom, hogy a 8 hónap alatt, amióta megvettem a 4890-em, a 2/3-ára esett vissza az ára... De engem közben megszolgált a pénzemért, halk, hűvös üresben, és fullosan megy vele minden játék.. Nem is fogom lecserélni 5xxx-esekre, annyira bevált, amíg nem muszáj... :U
    Végre valamiben 100% egyetértünk, hogy sokszor az olcsó a drága... :C

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #16971 üzenetére

    Nagyobb teljesítményre nincs egyenlőre szükségem (mondjuk a kedves játékírók optimalizációján is sok múlik), a dx11 miatt aggódom picit. De az elkövetkező fél évben nem nagyon tudok olyan húzócímekről, ami miatt érdemes legyen váltanom... Igazából csak amiatt bosszankodtam picit, hogy mikor anno a DX10.1-es 3870-em megvettem, évekig nem kellett a DX10, nemhogy a DX10.1, erre a DX11-re meg sorra jelentik be a címeket, pedig még meg se jelent jóformán... :U No, meg szeretm az új dolgokat... De most a higgadtabb, megfontoltabb énem győzött, szerencsére... :D

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz laragirl83 #16982 üzenetére

    A Gigával szerintem nem lennél előrébb, kb. ugyanaz a kategória, mint a P6T Dlx-ed. A P6T WS Prof is kb. ugyanaz, felépítésre nem látok nagy diffit. Nekem a héten ha minden jól megy, már meglesz az E758-as EVGA, kíváncsi leszek, arról még nem sok tapasztalat van itt a topicban. ;) (Ha beválik, lesz egy eladó UD5-öm, 222 BCLK ready... :D )

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #16991 üzenetére

    Jajj, ne fárassz már a ventiszabályzással. :DDD Gigában is megy, nekem a P35-ben is lazán ment, X58-ban is (legalábbis a CPU-t). Mindkét lapnak van amúgy pro és kontra, kár belemenni, kevés tulajnak volt mindkettő.... :U (Bár egyik se tökéletes, ebben megegyezhetünk....) De szerintem akkor is kb. egy színvonal a két lap... Bár az Asus talán egy fokkal stabilabb 4ghz körül, legalábbis azon néhányaknál, akikkel beszéltem erről.... De ez simán lehet user error, de akár procifüggő is.... Mindkét lappal vannak szép eredmények itt a topicban.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Qru #17016 üzenetére

    A 45nm nem jelent semmit... Nézd meg az AMD 5870-jét.... Azért eléggé kell neki a hűtés, ha meg van hajtva... (~200W nagyságrend) Így viszont, ha a fermi tényleg 1,5X ekkora lessz, és ráadásul az NV-nek minden egyes MHZ-et ki kell belőle hajtani, hogy versenyképes legyen a termék (márpedig gyanús, hogy ez a helyzet) akkor abból simán lehet egy 300W-os monstrum. És az már nem GTX280, hanem inkább GTX295 nagyságrend, bár azokból is látni azért működő SLI-be kötött darabokat, pedig az ki sem fúj a házból, és nem kellett neki speckó légcsatorna.... Szvsz ez marketing hablaty, semmi több.... Láttunk már hasonlót, nem egyet... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Qru #17018 üzenetére

    Azt nem mondtam, hogy hosszabb lesz... :U 1 GPU-s kártyákból már az 5870 is bazinagynak számít... Nem hiszem, hogy a fermi sokkal nagyobb lesz.... Bár, ki tudja... Szerintem még kár ezen aggódni.... :D Sokkal inkább aggódnék a majdani ár, valamint a hozzáférhetőség miatt... Bár 5870-et 100% nem vennék... Nagyon túl van árazva szvsz... Az 5850 már nem olyan rossz, 60K körül.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #17021 üzenetére

    Jajjmár... Az Intelnek is megvannak a maga szarságai, csak ügyesebben magyarázza ki belőlük magát.... Az elméletedben csak az a bibi, hogy a fermit nagyon nem lesz gazdaságos 5850 árban adni, az 5870 árát pedig az AMD könnyedén lejebbviheti, emlékezz csak az RV770/GT200 csatára, az NV-nem győzte kihozni a GTX260 referencianyákokat egyre-egyre olcsóbban, hogy nyereséges (vagy kevésbé veszteséges) legyen a cuccuk.... :U

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #17023 üzenetére

    Az Intel is nagyívben kakál a régebbi csipszetjeire, nyugodtan hidd el... Arról pedig nem tudnék, hogy az AMD szándékosan rontaná a régi VGA-i sebességét driveresen... Nekem 3 évig volt egy 9700-as radeonom, és minden játékkal tudtam gond nélkül játszani.... És a 4850-4890-ekkel is ez volt a helyzet. És most se lassult a 4890-em egy centit se a legfrisebb driverrel, pedig már rég 5000-es széria van.... :U Az AHCI példa pedig elég rossz, én is megszenvedtem egy Inteles-notival, mire megtaláltam az épp hozzávaló, megfelelő alacsonyszintű drivert. És nem az Intel honlapján találtam meg a megoldást. Ennyit az Intelről. (Arról nem is beszélve, hogy a noti esetleg vacak BIOS-a is lehetett nálatok ludas.)
    Barátomnak raktam össze nemrég egy AM3-as Phenom2-es rendszert, és úgy megy, mint az álom, minden pöcc-röff azóta is... :U És szintém egy jóbarátomnak évek óta hibátlanul megy az X2-es Athlonja... Amúgy az is csak egy mítosz, hogy az NV driverek hűdejók... Volt nekem egy GTX260-am, mikor vettem, senki nem mert ajánlani hozzá drivert.... Az összes frissnek volt valami nyűgje....

    (#17025) katt777: Én még emlékszem, mikor megjelentek a 4800-as radeonok, mekkorát estek a GF-ok árai... Hogy ne legyen akkora felháborodás, még vissza is téítették a különbözetet a nagyobb gyártók, akik asszem 30 napon belül vették, ekkora pofátlan csökkentést nem volt merszük lenyomni a vásárlók torkán nekik se...
    Amúgy az 5870 még mindig nem 82K.... Inkább 90-100 még mindig... :U (Nyilván, aki akkor vesz, amikor még új, meg hiánycikk, az bukni fog rajta, ez egyértelmű...)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz radi8tor #17027 üzenetére

    Persze, tudom jól. :K Bár az első hetekben azért általában tényleg ritkán érdemes megvenni valamit, pláne, ha nincs konkurencia, és korlátozott a rendelkezésreállás... Ez mindig felveri az árakat... ;) Én is 60K-ért vettem a megjelenése másnapján a 4890-em... Mondjuk, meglepően alacsony nyitóárral kezdett, a 4870 refi 1GB drágább lett volna... Utána egyből felment 72K-ra, és ott is marad egy jódarabig... :D (Gondolom, a kereskedők rájöttek, van erre kereslet többért is...)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #17032 üzenetére

    Te sosem nézel raktárkészletet? Én is kiteszek neked webshopba 50K-ért 5870-et, már híresztelnéd is mindenhol, hogy fú, ilyen olcsón kapni? LOL... :C (Kb. egy hónapja kaptak néhány darabot enyiért... Persze, rendelhető, azért van mellette a frissen érkezett Asus 100K-ért, az utolsó darab... :U Biztos tudnának hozni neked 82-ért is.... :P [link] )

    Mondjuk ez így tényleg rosszul hangzik.... :( Mondjuk NV-nél is érdekes lenne látni, hogy áll a kérdés... Mivel ott ugye a G92 még ma is aktív termék, ilyen téren support miatt jobb választás volt... De pl. egy 7800GTX-hez megnézném azért, milyen NV driver van... :U
    De amúgy a CF hogy tud "megszűnni" egy lapban? Ahhoz csak egy PCIe slot kell, semmi más.... Tudtommal még az NF200-as NV-n is müxik.... :F Ez is lehet amúgy a lapod BIOS-bugja... Sajnos ez viszont megfigyelhető, hogy sok gyártónál AMD-s frissítéseket sokkal lassabban, és ritkábban hozzák ki, mint Intelhez, nem tudom miért, de ez 100% a lapgyártók "sara"... Amúgy a notid BIOS-a odáig oké, hogy AMD-s, de a notigyártó alakítja a géphez, valamint az Ő dolguk lenne a support is, pl. újabb BIOS-ok, AMD-s hibajavítások implementálása, stb.... :U Az nem az AMD hibája, hogy a notigyártó sz*r a fejedre kihozni javított BIOS-t a cuccra....

  • HSM

    félisten

    válasz syC #17034 üzenetére

    Én ebből indultam ki:[link]. És ez a Tesla verzió, ahol oda kell nagyon figyelni a lehető legoptimálisabb fogyasztásra a teljesítmény mellett.... És hopp, <=225W Board-powert emlegtnek....
    De igaz, az 1,5x-ös méret csak durva becslés volt, de az 1000%, hogy jócskán nagyobb lesz az RV870-nél.... ;)

    (#17036) katt777: Épp most írta Henk hogy a TRUE nála 1-2 fokot vert a Megahalems-re, kis légszállításon... Pedig az utóbbi kis légszállításra optimalizált... :U Szóval nem lehet olyan rossz, halkan... Ráadásul két jó ventit ráraksz olyan 1600RPM körül, veszett ól fog hűteni, és nem lesz vészes a hangja, pláne ha a lapodon normálisan belőhető a szabályzás... Nálam is csak Linx alatt sikerült 100% felhúznom a fordulatot, pedig 55 fokos kupakhőnél már úgy megy... Normál használat mellett max 1200-1300RPM, ami közel hangtalan....

    Szerintem Uzmany-nak sem azzal volt a baja, hogy nem fért volna el a lapján a hűtő.... :W Csak van, aki nem egy batár féltéglát szeret látni, mikor belenéz a gépébe... :F Nálam is volt egy Mugen2, ki se próbáltam, adtam el egyből, akkora nagy batár volt, mondom nekem ilyen nem kell, pedig befért volna kényelmesen a házamba/lapomra...
    Az meg aztán nagy feature egy alaplapon, hogy elfér rajta egy nagy hűtő... :C Nálam is mindig ez a legfontosabb szempont lapválasztásnál. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Qru #17039 üzenetére

    Ha javasolhatnék egy beállítást, én kipróbálnám kettő halk 1600rpm-es 25mm vastag ventivel, ha meg tudjátok oldani. Az még a legtöbb ember számára elfogadható zajszint, de már jelentős légszállítás. :K Odaadnám a SWIF-jeim, de a BARAM-ról nagyon szar le és főleg felszerelni őket, nagyon... Pláne, ha összejön az E758, és helyem is szűkösebb lesz... :(

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Nippon #17043 üzenetére

    Nekem ilyenem van: [link]. Elvileg 24dB/A. Maxon pörögve is csak szélzaja van, de abszolút nem nevezném hangosnak, hallható, de abszolút nem zavaró hangerő.
    Ha házventiként használom, és a ház rácsa felerősíti a zaját, akkor katasztrófális, de processzorhűtőn egyáltalán nem hangos. A második venti hozzáadása pedig abszolút semennyivel nem tette hangosabbá.... :U
    És amúgy nem azt mondtam, hogy halk, hanem azt, hogy egy minimális kompromisszum hangban, és hatalmas lépés légszállításban. ;)
    Nekem nincs fél vagyonom, hogy néma gépet építsek, de kis odafigyeléssel megoldható halkan, hűvösen, hatékonyan a hűtés léggel is, igaz, nem hangtalan lesz, de halk. Persze, minden relatív... :U
    Mondjuk 1400-ig dupla ventivel is alig hallani őket, ezt nyugodtan kijelenthetem...

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #17047 üzenetére

    Az a 82e FT-os 5870 egy hónapja volt kb, azóta talán 90K körül.... De mindegy, nem lényeg. Persze amúgy egy próbát megér, csak ritkán jön be, engem anno a 3870-emmel szivattak kegyetlenül meg... Megrendeltem egy boltban nagyon jó áron, és refi helyett valami gagyibyte zalmanost hoztak, pedig külön a lelkükre kötöttem, hogy ellenőrizzék a típusszámot, mert nekem csak refi jó. Hát nem elleőrizték, és akkor szarban voltam, mert gyorsba kellett volna a kari, mert be volt szépen időzítve minden, és szépen elkezdtem hívogatni az árgépes boltokat, meg minden nagyobb boltot, amit ismertem... Kb. sehol nem volt raktáron, hiába ki volt írva (mmint akik értelmes áron írták ki) és máshol se nagyon lehetett beszerezni, végül kb. 8K-ba fájt a kis átverésük, annyival drágábban sikerült egyet találnom egy kisebb boltban.... :W Azóta valahogy szkeptikus vagyok az árgéppel, 1-2 heyl van, amik megbízhatóak ilyen téren aztán annyi....
    Amúgy nem arra gondoltam, hanem hogy az nvidiának van az NF200-as lapkája X58-hoz, amivel meg lehet oldani, hogy 3db 16X-os PCIe slot legyen a lapon, és azzal is megy a CF. :K
    Sajnos ez nem úgy működik, a lapgyártó megveszi a csipszetet, rárakja a lapjára, eladja, ennyi. Az AMD nem erőszakolhatja rá a gyártóra, hogy ugyan haver, írjátok már meg azt a nyamvadt BIOS-t a lapotokhoz... :U Nem az ő dolga. :N Ez olyan, hogy Intel se mondhatja meg a notigyártónak, hogy tegye kapcsolhatóvá az AHCI-IDE módot... Haverom szívott vele egy darabig, mire kerített AHCI-s XP telepítőt, mert nem volt kapcsolható, mert a notigyártó volt olyan kedves, nem tette lehetővé....

    Amúgy nagyon nem mindegy, hogy milyen venti, milyen felhasználásban pörög X fordulaton. Házhűtőnek a rács hangosíthat, a lapátkialakítás is nagyon nem mindegy, és a motor, csapágyazás is számít. Ezek a SWIF-jeim viszonylag kevés levegőt forgatnak a fordulatukhoz képest, cserébe 800-on rács mögött se hallod őket, 1200-on még elmennek rács mögött is, anélkül alig hallani őket közelről se, és 1600-on pont nem parák még ha hűtőn vannak. :K

    (#17048) Qru: Persze, hogy nem éri meg.... Csak az Intelnek... Hogy lehet olyan foglalatot tervezni, aminek a lefogatójával le lehet darálni a lap nyákját? ilyet se pipált még a történelem... (Azért van némely lapon alatta kis műanyag-darabka... :Y ) Az egyéb tervezési igénytelenségeket inkább nem is említem....

    (#17045) Henk: Persze, megértelek. :K Nekem viszont megér kis kompromisszumot hogy hűvös legyen. :B Pedig nekem is fontos nagyon a hang, de valahogy egy bizonyos fokig a szélzaj nem zavar. (ha nem olyan örvényes-robajos) Valahogy hozzászokom, és olyan semleges lesz. Viszont ha bármi cicereg, nyöszörög, zörög, motorhangos, csapágyhangos, na attól azonnal kikészülök, akármilyen halk is.... :D

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Henk #17050 üzenetére

    Persze, én is így csinálom. :K Ezért van 2db 12cm-s befújó a gépem eljén, 1db felfelé kifújó, egy hátra kifújó, és egy nagy, 14cm-s oldalsó befújó, de mindegyik úgy leszabályozva, hogy a lehető legkisebb legyen a szélzaj/motorzaj, és a leghatékonyabb a légcsere. :K Drága, de jól működő rendszer. :D A 4890 hűtését meg szerencsére nem kellett bántani, 2D-ben kussol, 3D-ben meg elnyomja a játék hangja... :)) A 2db procihűtő meg majdnem mindig 800-on megy, ha nagyon megizzasztom a procit, akkor felkúsznak 1400-1500-ra, de alig hallani őket, 1600-on meg bár már hallani markánsan őket, de nem vészes, és még mindig jobb, ha a kritkus pillanatokban nem nagyon megy 80 fok fölé a procim, 4Ghz-en sem... :U

  • HSM

    félisten

    válasz Henk #17058 üzenetére

    A hőfoka a VGA-nak engem szerencsére nem nagyon zavar... ha kinyúlik, gariban cserélik... Amúgy se megy 70 fok fölé játékban a gyárihűtővel, furmark is max 80-85... A hang kicsit gáz 3D-ben, de 2D-ben kussol, és 3D-ben is pont az ingerküszöböm alatt marad... Viszont a nem-gyári hűtéseknél nagyon zavarna, hogy a házamba melegít... :B Bár, ha 2D nem lenne néma kussban a kari, akkor kénytelen lettem volna cserélni, de szerencsére nem így történt.

    Azt sajnos nem fogjuk tudni összehasonlítani, hogy mennyire jó/rossz a 4Ghz TRUE eredményed, mert nem ugyanabban a házban, nem ugyanazzal a procival mértük. Mégha ugyanazon az órajelen, és feszültségen járatom, még akkor is lehet 20-30W diffi a hőtermelésben, ami teljesen összehasonlíthatatlanná teszi az eredményeket.... Ez még a CM 212-vel történt: [link]
    Eszerint eszement magas feszen is bírja 4Ghz-en a procit, kiütéses győzelem a TRUE felett. :D Pedig nyilvánvalóan sokkal gyengébb, a BARAM-om is hozott rajta 5-10 fokot símán.... Persze, a mai napig meg vagyok róla győződve, hogy 6K-ért nincs jobb hűtő nála. :D Ráadásul a lamellakialakítása miatt még halk is volt...

    (#17059) katt777:"Ha pedig valahonnan visszaigazolják a rendelésedet, akkor azt és azért kell szállítaniuk, amit befoglaltál, ha éppen nincs raktáron."

    Sajnos ők ezt nem így gondolták... Rendesen visszaigazolták e-mailben, erre mást hoztak, és közölték velem, ez van ennyiért, ami meg nekem kell, azt meg jóval többért tudnak... Azért ehhez kell arcbőr... Az árgépes áraknál meg nekem nem volt jó, hogy azt mondták, talán valamikorra, de nem biztos, meg utánakérdeznek, meg a szokásos magyarázkodás, meg töketlenkedés... Nem szeretem a szarakodást, van áru vagy nincs. Ha nincs, akkor legalább tudná biztosan, hogy mikorra lesz... :U Az ígéretéből nem tudok konfigot építeni...

    Asusban milyen korlátozás volt a 4X-slot miatt a vacak slotleosztáson kívül? :DDD

    Én amúgy nagyon úgy néz ki, holnap veszek egy E758-as EVGA-t, kíváncsi leszek milyen... mondjuk, minimum Asrock-killernek kell majd lennie... ;] Nekem megéri az a lap, nagyon tetszik. Persze, ár/teljesítmény mutatója nem éri el az Asrock-ét, de a szolgáltatásaival felülmúlja. (10 év gari, mérőpontok, minden mi szem-szájnak ingere és rajta lehet egy X58 lapon, +kitűnő slotkiosztás, jó csipszethűtés, debug kijelző, E-LEET, 1066Khz-es tápkör, stb)

    A SWIF-jeimben az volt a legszebb, hogy 1500FT/db áron jutottam hozzájuk. :D A légszállításuk tényleg jó, de a "radiátorteljesítményük" csak közepes. Tehát ha ellenállást raksz mögé, nem tud olyan erős légnyomást kelteni, hogy sok levegőt préseljen át. Ez a halkság ára. :) De azért 1600-on már tetemes a szellője radiátoron vagy porszűrőn keresztül is, de a hangja is megjön kissé. :K A HAF az nagyon jó kis ház, de nekem sehogy nem ér meg egy ház 32-35K-t... A CM590-esem 12K bruttó árért vettem, szerintem ennyiért bestbuy volt. És így porszűrőzni is könnyebb, nekem nem vált be a harisnyás módszer. :B (Csak oldalt kellett a 14-est az első két befújó kész volt gyárilag)

    Amúgy az Asrock jobb P55 lapjai egész szimpik így 25-30K körül. Bár akkor se kéne s1156 semmi szín alatt, de jó látni, hogy fejlődnek. :K Mondjuk nekem nem lenne feléjük még bizalmam... De lehet, 2-3 év múlva, ha jól küldik, és nem lesznek rossz tapasztalatok, Asrockos leszek... :C

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Henk #17062 üzenetére

    Hűh, nekem soféle venti van a gépben... 2db gyári CM, 1 SWIF, egy Xilence, egy Noiseblocker BSFP 14cm PK-3, és a 2 SWIF a CPU-hűtőn. Nekem van rá két potim + Y-elosztók, hogy szabályozzam őket, a CPU-ét meg szabályozza a lap egy Y-kábelről. ;)

    Persze, láttam a tesztjeid, nagyon jó eredmény, hogy a TRUE ennyivel jobban hűtött nálad, pláne ilyen lassúcska ventivel. :K

    Amúgy ez a legviccesebb a kariban, hogy egyáltalán nem izzik a hátulja. Olyan 60-70 maga a GPU, a hátlap mögötte olyan 60, és a karin a VRM alatt egy nagyon vékony csík szintén olyan 60... De messze hűvösebb, mint a GTX260 65nm-esem hátulja... :D Sőt, a házbafűtős 4850-nél is sokkal hűvösebb marad így a házban.
    Dehát kinek a pap, kinek a papné. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #17076 üzenetére

    Jajj, hagyd már... Mindenhol ott van kisbetűvel, hogy nem minősül ajánlattételnek, meg annyira nem érdekelt a dolog, 8K miatt nem fogok NFH-ra járni.... :U Pukkadjon meg vele.... Mondjuk ha nagyobb összegről lett volna szó, nem hagytam volna ennyiben, az is 100%....

    A P6T Deluxe-nál akkor ez elég ratyin sikerült, mit mondjak... :C Katasztrófális....
    Amúgy lap témában a hozzállásod megértem, olyan ez, minthogy Skoda Fabia-t vegyél, vagy Audi A3-at... Funkciójában egyenlőek... (És egyik se rossz a maga nemében) Én mégis inkább járkálnék az Audival, nem mindenkinek csak a nyers funkcionalitás számít... ;)

    Amúgy ventiknél nem a mennyiség számít, hanem a minőségük, és az elhelyezésük, és a használt fordulatszám. :K 2 potméterről mennek a ventik, így szépen be tudom lőni, hogy mind optimális hang/teljesítményen működjön, és egyáltalán nem zajosak, nyitott oldallappal se. :N Röhögni fogsz, de a házamban a leghangosabb, amit hallani is szoktam (idegesíteni is szokott) az a VGA-m motor-csapágy-hangja, ha épp nem minimumon megy, 900-on, hanem icipicivel többön, 950-1000 körül... Akkor azért nem lehet olyan nagy zaja a gépemnek... Amúgy a többi házhoz képest jóárú a HAF, tényleg, de "abszolútértékben" nekem egy vacak acél/alumíniumdobozért nagyon sok... pláne, ha számomra megfelelő már a feléért is kapható. Neked házból kéne az Audi. ;)

    (#17092) Stukker1987: "Kezdő vagyok még a tuningban és most próbálkozok i7 920-am beállításával! (D0)
    Ám 4Ghz-n már problémáim vannak!
    "

    Ha kezdő vagy, akkor olvasgass utána szorgalmasan, és hozd fel a tudásod, vagy elégedj meg 3600-3800-al. Az I7 4Ghz körül már nem kezdőknek való feladat. :N
    Ráadásul az UD3R se éppen 4Ghz-re való... :U

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz op9 #17099 üzenetére

    Igen, lehet. :K Pasztamaradvány viszont nem lehet rajta. :D A többi lehet normális, a gyári tesztelésből adódó. (Mondjuk a hűtőnyom fura, de karcok szoktak lenni a tetején, de azért hűtőnyom nem... Küldj róla képet.) Az egyetlen módja, hogy biztos új legyen, hogy bontatlan dobozost vegyél. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz tomic #17105 üzenetére

    Azért, mert a rajta lévő duplázott négy fázis nagyon nem ~150W-os teljesítményleadásra van tervezve. :U Persze, gyilkolni lehet, csak nem biztos, hogy van értelme...
    Az UD3R-nél mutass már egyszerűbb lapból 4Ghz feletti stabil eredményt, LOL... Az UD5-öm megérezte már a 4,2Ghz, rendesen... De biztos mert az egy gagyi lap.... Kukába vele... :W UD3R rulez... :(

    (#17107) ndlx: Az a többi lapban is akörül van... Csak nem mindegy, hogy izzik a lap, meg gyilkolnod kell, vagy simány bírja... Meg valószínüleg picit több feszt is kér azonos órajelen.... Pls, szerkesztés gomb... nézd meg, hogy néz ki, amit csináltál? :N

    (#17106) Bendz: Köszönjük, 1-es, leülhet. :W

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz tomic #17112 üzenetére

    Oké. :R :B És azt is nézted, mennyire forró/hűvös a lap egy 4Ghz-es Linx kör közben? Lehet hogy bírja, de hogy az már a lapnak nagyon a vége, az is tuti... :U És amúgy szerintem a Flaming Blade erősebb lap tuning szempontjából, mint az UD3R, bár nem sokkal...

  • HSM

    félisten

    válasz Sárpac #17184 üzenetére

    Hogyan mérted ki, melyik mérőponton, milyen beállítással? Kíváncsi lennék.... :B

  • HSM

    félisten

    válasz Sárpac #17187 üzenetére

    Köszi! :R Ebben a tesztben nekem csak az a fura, hogy zéró a diffi a mért LOAD é IDLE között, ami elég fura, az EVGA E758-am is dropol picit VTT-ben.... (Szoftveresen is, nemhogy DMM-el...) Itt pedig egész más mérőpontok vannak: [link]
    Szóval fura... Pláne, hogy te alulfeszelést mértél, ők (hcanucks) meg alapos felülfeszelést... :F

  • HSM

    félisten

    válasz Sárpac #17194 üzenetére

    Igen, ezt én is megfigyeltem F8-F9 váltáskor... De korábban nem tapasztaltam hasonló feszigény-növekedést, pedig a Hcanucks tesztben lévőt is direkt kipróbáltam....

    (#17195) Sárpac: Az EVGA lapom is tudja. :K (Nem is tudom kikapcsolni, ami azért zavar, mert cicereg benne a nyamvadt procim... :DDD )

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz op9 #17235 üzenetére

    Az alján van egykét érdekes lenyomat, de nézhet ki nagyon hasonlóan a boxos. :K Az enyém ilyen volt vatta új korában, Intel-lezárt boxból: [link]

    (#17236) Shkiz0: Van mégegy komoly diffi, néhány önjelölt szereti a használt procijait is "új, OEM"-ként árusítani.... Nekem volt már ilyenhez szerencsém, itt PH-n... Még pasztamaradvány is volt az IHS tövében... :U

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    Még szerencse, hogy ~0 a haszna a 220 feletti BCLK-nak I7-nél... Nem tudom, ti szerettek-e az árral szemben úszni, de én nem.... :N Ha az architektúra csúcsa 222Bclk, akkor kár erőltetni, nem fog normálisan működni úgyse efelett... Így lett tervezve, ennyit tud.

  • HSM

    félisten

    válasz tom_tol #17269 üzenetére

    Az OCZ-nél a subtimingekre kell odafigyelni... Mondjuk érdekes, nekem 1400@CL7 1,525V-on megy full stabil EVGA-ban (minden állítgatás nélkül), de az 1500@CL7 1,65V-on vagy az 1600@CL8 is pöccre ment az UD5-ben (subok nélkül szintén).... :F
    1750@CL8 1,65-höz már sub-állítás is kellett (B2B és teljesítményvesztés nélkül).
    Nálam így stabil: [link]
    Amit az OCZ support írt és az 1750-es beállítás: [link]
    Amúgy valszeg azért "gyógyul meg" a corsairtől, mert úgy lazább időzítést állapít meg a lap....
    Szerintem teljesen jó ez az 1600@CL7-es kit amúgy.

    (#17276) Lacc88: Lehet, nem sikerült rosszul, de nem mindenkinek a jó árra van szüksége. Az Asrock olcsó, és ehhez képest jó. De ennyi. Egyébként pedig egy elég igénytelen, semmi különös extrával fel nem szerelt lap, igaz, elég átgondolt elrendezéssel. Lehet, én vagyok egy idióta, hogy az UD5-öm egy E758-as EVGA-ra cseréltem, de imádom a lapot, nagyon nagyon jó. Pedig papíron gyakorlatilag semmivel se tud többet, tesztet is csinálhatnék róluk, sőt, azt is kihozhatnám és bebizonyíthatnám nyers észérvekkel, hogy a Giga sokkal jobb, pláne, mert itthon kb 20K-val olcsóbb.... (Mert bizonyos téren jobb az UD5!) De az EVGA megfelelően gondozva sokkal többre képes, sokkal nagyobb öröm vele a tuning.... Pedig a 222-es BCLK sem stabil benne... :U És nekem az E758 magabiztos tuningpotenciálja, kitűnő, megbízható, kiszámítható működése bőven megérte a plusszpénzét.... Asrockot pedig akkor se vennék, ha ingyen adnák... Nem kis móka látni az E758-at, ahogy valami hihetetlen knnyedséggel viszi a 4Ghz-et, úgy, hogy üresben 1V-os feszültségre visszaveszi, és terhelve is alig kell neki 1,2V.... Gyakorlatilag alapfeszen hozza így a 4Ghz-et, energiatakarékosan.... :C Gigában ehhez sokkal több kraftot kellett a prociba nyomni....

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #17286 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van, kicsit lenyűgözött az EVGA, talán nem vagyok vele szemben teljesen objektív, de igyekszem... Persze, ez a lap is messze van a tökéletestől, de nagyon szimpi, ami nekem fontos, abban 110%-os.... :B

    Asrock lapot pedig azért nem szeretnék kipróbálni, mert ahhoz össze-vissza kéne szerelni a gépet, buknék is rajta, ha nem válik be, nem szeretek feleslegesen fáradni, nekem az a párezer FT nem ér annyit... :N Őszinte leszek, 99%-ig biztos vagyok benne, hogy az Asrock nem tudná nyújtani azokat a funkciókat, amiért egyből megszerettem az EVGA-t.
    Isten lássa lelkem, örülök neki, hogy ilyen sok embernek ilyen jól megy az Asrock, és tényleg azért a pénzért 150%-os minőség. :K De akkor sem egy vérbeli tuninglap, amire én igazán vágytam.... :B (A vicc, hogy még az E758 sem teljesen az, de nagyon közel van már, ésszerű kompromisszum.... :K Amire azt mondanám, hogy igazi, vérbeli tuninglap, az a EVGA Class E760, vagy a Foxconn Bloodrage....) És persze, nem szentírás amit mondok, de jelenlegi tudásom szerint így látom. :R

    (#17289) Keldor papa: A B2B nem rontja le nagyon a sebességet? Én elég rosszakat olvastam róla, ki is kapcsoltam mindig.... (Legalábbis amit láttam, kicsi nem segített, a nagy meg brutál módon levitte a sebességet...)

    Az E758-am 75K-ból jött ki, minden járulékos költséggel együtt. :K Tudom, nem olcsó, de nekem úgy érzem, megérte. Az UD5-öm is ennyiért vettem egy éve, nagykerből...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #17294 üzenetére

    Lehet, EVGA-ban nem megy 8Ghz-et az i7, de a 10 év gari nem piskóta, a 3X-osoa az átlag garinak. (Nem baj, hogy gyártói, 3K a pk eljuttatni hozzájuk) Ott vannak a feszmérő pontok, pontosan meg tudom mérni, mi mennyi feszen üzemel, ez alapszükséglet, ha valaki komolyan gondolja a tuningot. Arról nem is beszélve, hogy jóval barátságosabb feszeken megy benne ugyanaz a tuning. nem célom nekem 5ghz, hanem amit használok, 3,7-4Ghz menjen a lehető legoptimálisabban, legkisebb feszeken, a legstabilabban. ;) És erre nagyon pöpec az EVGA-m, és a slotkiosztása is remek, a hűtését is úgy meg tudtam moddolni, hogy eszméletlen király. :K [link][link][link]

    (#17298) katt777: Fogadj meg egy bölcs tanácsot, SOHASE használj egy újabb BIOS-ban egy régebbi által mentett profilt.... Nagyon ronda szívás lehet belőle.... :U

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz ADAM1337 #17311 üzenetére

    X58-ban csak a proci idióta nyűgjeire nehéz ráérezni... Néha a józan észnek teljesen ellentmondó dolgok működnek/nem működnek.... :U P35-ben nem volt ilyen... Betetted a procit, kitesztelted, milyen FSB-ig jó a ramoddal, utána kitesztelted, milyen órajelet bír, és az utána működött.... Itt sokkal többet kell kísérletezni, mire rájössz, éppen melyik komponensed bohóckodik.... És még akkor sem lehetsz benne biztos... ;]

Új hozzászólás Aktív témák