Új hozzászólás Aktív témák

  • c1p0

    csendes tag

    Üdv!

    Most vettem gépet, gondoltam megosztom a tapasztalatokat.

    A régi config:
    Asus P5Q pro | E6400(2.13Ghz) @ 3.2Ghz | 4gb DDR2-800MHz | 9600GT OC 512MB | WD 500GB SATA II | noname 400W táp

    Az új config:
    Asus P6T deluxe V2 | I7-920(2.66Ghz) @ 4Ghz | 6Gb Kingmax DDR3- 1600MHz | 260GTX 896MB | 2x WD 640Gb (striped raid) | Corsair 550W

    Mivel leginkább grafikára használom a gépet (2D/3D), videók vágása/effektelése satöbbi, nem csináltam ilyen mindenféle 3dmark meg egyéb szintetikus teszteket, nem különösebben érdekelt sosem, mégis 3 évig ment 24/7ben 50%os túlhajtással az előző gép is :)
    Szóval a lényeg, hogy sokat gondolkoztam azon, megéri-e nekem ez a 2-3ks beruházás, úgyhogy egyből leteszteltem egy Cinema 4D renderrel ( pár sima textúrázott kocka 5 mps animáció GI-al, egy kis reflectionnel, 2 fénnyel ahogy körbemegy a kamera, a kocák izegnek mozognak...).

    A régi konfig ami persze nem friss, tiszta szemetes rajta a win7 16:43 mp alatt bírkózott meg vele.

    Az új konfig 5:08 alatt lerendezte.

    Szóval ha valaki ilyesmi miatt tervez váltást, hajrá, eléggé megéri, átlagosan mondjuk 50-100%al gyorsabb :)

    A túlhajtásról: az előző konfignál az egyik topicban talált beállításokat használtam mindig, köszönet érte annak aki feltette, a mostaninál nem bűvészkedtem semmit, bclkt, uclkt, meg cpu feszt állítottam, és kikapcsoltam a turbó módot.

Új hozzászólás Aktív témák