Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    Topikgazda

    válasz lugosi #4937 üzenetére

    Pasztázva nem számít, anélkül nem tudom van-e különbség a két felület között, én nem használom csupaszon. Akármilyen sima a bőr, a paszta megtapad rajta, sokszori használat után meg is vastagodik, érdemes néha lekaparni ha nem sima. Ez autó polírpasztára vonatkozik, lehet olyan paszta is, ami sose szárad ki, pl. olajban elkevert polírpor. Valahol olvastam a cigaretta hamut is, de ez már a misztikum világa felé közelít.
    Tulajdonképpen az acél keménysége fölötti anyagok mindegyike koptatja az acélt, tehát elvileg alkalmas fenésre, legföljebb nagyon nem haladós. Ezért a kemény szemcsék az ajánlottak. Működne szárazon is, de leperegne, ezért jó a paszta.
    Talán filmben láttam, hogy a katanát úgy fente a csávó, hogy valami finom porba mártott nagyon finom ecsetet ütögetett a pengéhez. Megnézném, hogy egy katana acélja mennyit kopik ettől. :)
    Igazi japán élező mestert is láttam videón, papírral betekerte a pengét ahol fogta, és egy jó nagy követ fogott be a ráülős székébe, olyan 10x10x30 cm-est, és csiszolta keményen, már jó kádas volt a kő.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák