Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • roseben

    kezdő

    válasz Fishor #11885 üzenetére

    A 600 az nem tíz hanem 150 ha újraprofilozásról van szó, bár azt elég egy késen egyszer végrehajtani. Én nem hagynám ki a 250-et. Sok idegességtől meg tud kímélni. Az 250-es után az 1000-es kővel kérdésedre csak tippelni tudok mert még nem próbáltam, de én inkább azt választanám mint, hogy 600-as legyen a legdurvább kövem. A 3000 nem felesleges ha azt nézzük, hogy a paszta annál is finomabb. Szerintem kiválthatja. 250, 1000, 3000 szerintem jobb mint a 600, 1000 kombó. Én nem is szeretem ha a szemcseméret lépcsőfokok kevesebb mint az előző duplája. Felesleges fáradozásnak tartom.

  • gyapo11

    Topikgazda

    válasz Fishor #11885 üzenetére

    Az újraprofilozás is kétféle lehet, csökken az élszög vagy nő. Nagyon nem mindegy, ha 600-assal akarsz élszöget csökkenteni, akkor az sokáig fog tartani, ha viszont egy durva kővel kialakított lapos élszög után akarsz egy kicsit növelni, akkor akár az 1000-es is jó, csak pár húzás. Nekem van 400-es kövem, és a gyári tompább élszöget laposítani nem jó, kevés. Vegyél ehhez egy 700 Ft-osat ami kádasodik, vagy egy kaszakövet, ritkán kell használni, sokáig jó lesz, majd a finomító kő leszedi síkra az élszalagot. Így lesz egy durva barázdás élszalagod, ami nem vesz részt a vágásban, és egy keskeny rész az élszalag él felőli szélén a finom éllel, szinte tükrös de még mikrobarázdás, ami vág.
    Szóval fenés 1000, élezés 400 és 1000, profilozás csökkenő élszögre 180-250, növekedő élszögre 1000. Ha növelni akarod az élszöget nehogy a teljes élszalagot átcsiszold az 1000-essel, csak az él végét finoman. Így a fenések is rövidebb ideig tartanak az elején.

    [ Szerkesztve ]

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák