Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    Topikgazda

    válasz beholder00 #5390 üzenetére

    Étkezőnek 13-15 centis sima élű. Nálam most kettő van használatban, egy Icel és egy Qing 67 rétegű. Főzéshez első egy 20 centis séfkés, de ha hosszabb, az se baj, néha jól jön. Nekem egy 300 Ft-os Lidl-ben vett akad legtöbbször a kezembe, jó formájú, könnyen élezhető mindenes, szóval nem kell mindig a drágábbakat nézni. Megemlíteném még az 1000 Ft-os Tramontinát, ez egy kifejezetten vékony penge, szintén 20 centis, séfkésnek nem jó, mert leérnek a deszkára az ujjaim, viszont nagyon élesre fenhető, ha a lecsóba aprítom a paradicsomot, akkor mindig ezt veszem elő, meglátja a paradicsom és kettéválik. Asszonynak nem szabad odaadni mosogatni, tuti elvágja a kezét. Kenyérvágót írtad, még egy zöldséghámozó kés ajánlott, homorú élszalaggal, nálam egy Fiskars dolgozik, évek óta nem fentem, nem túl éles, de pont jó így, nem akarom, hogy beleszaladjon a kezembe. A húzogatós hámozóknál takarékosabb, a gödrökből is ki lehet szedni a héjat az előre hajló heggyel, a húzogatóst meg addig húzogatod, amíg el nem tűnik a gödör, közben egy csomó zöldség megy a kukába. Még megemlítem a sashimit vagy yanagibát, sose tudom nekem melyik van, ez keskeny penge szeletelésre, főleg halhoz, de más húsra is jó, a keskenysége miatt kevésbé tapad a húshoz, könnyen szalad benne, és a hossza miatt egy húzással vághatók a hibátlan szeletek. Ha gyaszitolni kell, az már sose lesz szép szelet.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák