Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacerta

    aktív tag

    Felhorgadt bennem az igény, hogy túrázáshoz beszerezzek egy problémamegoldó eszközt, különös tekintettel a susnyára, a dzsindzsára, valamint a surjánosra.

    Hosszas törpölést követően oda lyukadtam ki, hogy nekem alighanem az európai machete forma ( sújtó/gallyazókés ) forma lenne a legjobb ( ha szerintetek nem, érveljetek ellene pls. :) ).

    Amire használnám: Lágy/félkemény szárú gazok, vékony fásszárú surján, csalán, tüskés indák. Kb. ami egy közepesen önszopató jellegű túra során meglepheti az embert. Nem akarok sem új ösvényeket létrehozni, sem egész focipályákat kigazolni. :DDD

    Eddig 3 jelöltem van ( de nyitott vagyok minden javaslatra ):

    Fiskars X3
    Ez korábbi modellnek tűnik, de kapható még. Elég badass forma.

    Fiskars XA3
    Mintha ez lenne az X3 utódja, de tudja a bront. Mi lehet az "A" betű a modell jelölésben? Advanced...?
    Előnynek látom, hogy nehezebb egyetlen jól irányzott csapással a sípcsontomba állítani a hegyét. :DDD

    385071-1002
    Rendkívül fantáziadús néven, amerikai piacra. Jobb a tokja, de nehezebb. Tetszik a fűrész benne, bár nem okvetlenül látnám hasznát. Kizárólag egykezes a markolata, nem tudom, élőben lenne-e ennek jelentősége?

    Ti mit gondoltok?

Új hozzászólás Aktív témák