Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    Topikgazda

    válasz repvez #825 üzenetére

    "Nem is arra értettem, hogy eladásra állnak rá akik nekiállnak barkácsolni, hanem egyénileg csak saját magának."

    Én is erről beszéltem... ;)
    Nem életszerű, hogy emberek tömegei olyan mennyiségben álljanak neki 3D tervezni/nyomtatni, meg régi joy-okat szerelgetni, ami érezhetően visszavetné a nagy gyártók eladásait.

    Az olyan gyártók mint a Thrustmaster, Logitech, Saitek stb.nem a hardcore szimesekből élnek, eddig sem azokból éltek. Az átlag játékosnak elég egy sima joy, esetleg egy közepes minőségű HOTAS. A cockpit építők sem kénytelenek maguk barkácsolni. Ez igaz volt még pár éve, de ma már olyan komoly cuccok vannak profi minőségben kulcsrakészen, hogy néha csak nézek ki a fejemből, hova fejlődött ez a terület is. Más kérdés, hogy persze vannak, akik kifejezetten az építés öröme miatt ennek ellenére maguk készítik el az egészet, de ők még kevesebben vannak, mivel ehhez mechanikai és elektronikai tudás egyaránt szükséges, nem beszélve a vonatkozó szerszámok és egyéb eszközök meglétéről.

    ..mert nem fogok 100k-t kiadni egy perifériáért...

    Ez világos, de nem a szegénynek számító magyar piacból kell leképezni a teljes területet. Szerencsésebb országokban nem probléma még ennél lényegesen többet is áldozni egy hobbira.

    Szóval szerintem elbeszélünk egymás mellett. Mindketten tudjuk, hogy létezik egy hardcore közösség akiknek az itt tárgyalt kommersz vezérlők kevésnek bizonyulnak, de azt már másként látjuk, hogy emiatt lett volna keresletcsökkenés a HOTAS és egyéb vezérlőkre a kommersz piacon.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák