Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Dorien #55489 üzenetére

    Szia! (Sziasztok)

    Hetek óta nézegettem a fejhallgatókat, DAC-okat. Köszi a FiiO E10K linket ! Ha még nem kelt el, akkor én meg is veszem. Viszont szeretném megkérdezni, hogy a 681 EVO- ba mennyire szűrődnek be a zajok? Irodába kellene, és kollégám 662 EVO-ja tényleg állati jól izolál, de nekem picit túl zárt a hangzása.(egyelőre laptop alaplapi hanggal tesztelve...) Egyébként nekem elég jól szól, de laposabb hangképű fejesekhez vagyok szokva. Imádtam a Pioneer SE-M390-em, de a műanyag kritikán aluli, mindkét oldalon ragasztva van, a plüss szivacs lapos már, a filc lejött... Viszont szeretem a hangját. Elvileg zárt, de van rajta reflex nyílás, és a plüss miatt sem izolál annyira. Hasonlót, vagy jobbat keresnék, de sajnos nyitott nem jöhet szóba, az SE-M531 meg ugyanaz a vacak műanyag konstrukció, akárhogy is szól...
    Érdemes próbálkoznom a 681-gyel, vagy maradjak a teljesen zártnál, és EQ-zzam laposabbra?

    Köszi!

  • Alvarez81

    csendes tag

    Amúgy ha már úgyis itt vagyok, leírom hogy a egymás mellett tesztelve a Superlux HD661 -et a 662 EVO-val olyan, mintha nem is egy kategóriáról beszélnénk. A 661 egész addig volt tűrhető, amíg fel nem vettük a 662 EVO-t, utána visszatenni a 661-et fizikai fájdalom volt (kb mint a fülbedugós sennheiser mx375-öt, pedig eddig azt is szerettem... és egyébként a 661-nél még lehet, hogy jobb is...)
    Egyelőre más összehasonlítási alapom nem volt, de a HD662 EVO tényleg jó, a magasai kicsit ugyan cicergősek, és mintha kicsit életelenek is lennének. De ezt alaplapiról hallgatva mondom - az nem mérvadó.

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Dorien #55500 üzenetére

    Köszi!

    Karakterisztikában a HD662 EVO, meg a HD681 EVO eléggé közel van egymáshoz, tehát a FiiO az mindkettőhöz passzol, ez jó hír. A lényeg az lenne, hogy a néha meglehetősen hangos kollégákat ki tudjam szűrni, erre a fülbedugós sennheiser sajnos nem jó. Hangosan meg utálok zenét hallgatni. Még azon agyalok, hogy berendelem mindkettőt, és kipróbálom. Mindenenesetre köszönöm az infókat!

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Dorien #55504 üzenetére

    A cégesnek akkor szerintem ebben a kb.15 ezer alatti, zárt kategóriában nem fogok jobbat találni a HD662 EVO-nál... Viszont a félnyitott 681-et összevetném az otthoni se-m390 "etalonnal" , mert az cserés lenne már, és ha beválna a 681, akkor ez is megoldódna. Akármennyire is jónak tűnik, és szoktad favorizálni az SHP-600-at, a gyerekek "zajongása" miatt nekem otthon sem jó a teljesen nyitott füles. Van egy régi Technics RP-F400, aminek szuper a tere, bár a hangja vékonyka, de azt is hallom benne, ha a szomszéd tüsszent.
    Még hezitálok ezügyben...

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Spíler #55506 üzenetére

    Ez érdekes, mert sok helyen ezt írják, míg máshol teljesen nyitottnak.
    Aztán ha azt nézem, hogy a Pioneerem meg elvileg zárt, de mégis van rajta refelexnyílás, és plüss kagylós, és közelében sincs a superlux zártnak izoláltságban. A superlux után erre mondanám hogy félig nyitott. Kicsit elnyomja a külső magas hangokat, de a közepek, mélyek simán bejönnek tehát a beszédhangban keveset csillapít, pedig azt zártként árulják... A Technics-emnek meg teljesen nyitott a hátsó része, és ott van egyből a driver háta. A Pionneer otthonra pont elég még. Ha az omnitronic ehhez van közelebb, akkor szóba jöhet, de félek inkább a nyitottakhoz van közelebb nem? Nem találtam a neten bontott képet róla.
    - de bolond vagyok, nézhettem volna takstarként is.. mindjárt ráugrok..

    A HD662 EVO-nál zene nélkül a kollégám fél méterről beszélt hozzám, és semmit nem értettem belőle.Na az zárt :) .

    [ Szerkesztve ]

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Dorien #55508 üzenetére

    Hú kezd érdekes lenni az SHP-600 is itthonra. Jó, amit írtál, és most látom ,hogy a takstar verzióban a pro80 kb ugyanaz, csak más a hangszigetelő anyag kivágása a hátuljában. Tehát elvileg akár hackelhető is. Teljesen azt hittem, hogy itt is szabad a driver háta a fémrácsig.
    A kérdés a megfelelő EQ. E10K ehhez is jó lenne? Nagyon szépen köszönöm nektek a sok segítséget!

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Spíler #55510 üzenetére

    Mert ilyet még nem hallottam, és az, hogy a Superlux HD 661 is az ajánlott listán van megkérdőjelezteti velem, hogy egy annál is olcsóbb zárt fejes milyen lehet. A HD662 evo-t meg már hallottam. Ja, és ugye 2 külön fejhallgatóról beszélek. Egy irodai "ne zavarjatok" verzió - ez lenne a 662 EVO, jó hanggal, és lenne otthonra egy "zenét hallgatok" verzió.Ez lehet félnyitott, de itt is jó lenne némi izoláltság. Itt gondoltam a 681 EVO-ra, de az elmondottak alapján végülis az SHP-600 is szóba jöhetne. Csakhogy itthon egész tűrhető az alaplapi cucc hangkártyám, nem vennék ezért még egy DAC-ot, az irodai mellé, ahol viszont nagyon kell, mert hulladék a laptop hangja. Bonyolult vagyok... :W

    De ha szerintetek jobb, akkor mondjátok! Amúgy mi ez a "nem ráz" dolog? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Alvarez81 #55513 üzenetére

    Na de az SHP-600 az nem a Takstar HI2050 klónjának a klónja? eddig úgy gondoltam, hogy belül kb ugyanaz. Tévedek? Mert akkor borul az elmélet...

    http://www.mcfrede.dk/projects/takstar_hi_2050_pro_80_design_review/takstar_hi_2050_pro_80_design_review_01.shtml

    [ Szerkesztve ]

  • Alvarez81

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tesztelgettem kicsit a Superlux HD662 EVO-t. Leírom a tapasztalataimat, hátha hasznos lesz másnak is.
    Munkahelyre kellett, zárt fejes. Kollégám vett egyet, azt ott helyben kipróbálva egy Superlux HD661-nél lényegesen jobb volt.

    CSAK a műbőr párnákkal teszteltem, a plüssel viselkedhet eltérően, de azzal már nem lesz zárt...

    Az izoláció nekem megfelelő, és a munkahelyen a hangja is tök jó volt, már elsőre is.
    Aztán hazahoztam, és kipróbáltam a Pioneer SE-M390 -nel összehasonlítva. (Nekem a hangja, illetve inkább a részletessége etalon, de nem lehet szemet húnyni a csapnivaló anyagminőség felett - törnek a tartók)

    Elsőre feltűnt, hogy az EVO-nak a közepe kicsit hiányzik, a 390-nel összehasonlítva a különbség ordít. Nem tudtam EQ-val se összehozni ugyanazt a hangzást. Ugyanakkor a 662 mélyei remekül szólnak, nagyon kellemesek. Kicsit dobozhangja van, de éppen csak annyira, hogy picit feltűnik. Ugyanakkor a félnyitott M390 sokkal több teret ad. Ez, illetve, hogy a hangszereknek erősebb a középfrekvenciákon a hangja, kicsit élőbbé teszi az M390-hangját. Akusztikus, klasszikus, de nekem még keméynebb rockhoz is élőbb volt, természetesebb az M390 hangja. Ugyanakkor ha sokat van a fejemen a 662, utána az M390-nel kicsit hiányzik a basszus, és a dinamika (?) a Pioneerből. Metálnál egész kellemes a 662, de én a középfrekvenciákat még ehhez is felhúztam 2-3 dB-lel.
    Érdekes, mert a basszus miatt a dinamikát jobbnak érzem a 662-őn, de ha az apró zenei részletekre figyelek, akkor többnyire kellemesebb, részletesebb az M390. Ezzel olyan, mintha ott állnék a zenekar előtt. A 662 mindíg inkább olyan, mintha egy hangfal előtt állnék, és onnan jönne a zene.

    Nyílván teljesen szubjektív, és szerintem egy igazán nyitott fejhallgatóval nincs is értelme összehasonlítani a HD662 EVO-t, annyira más a hangja. Munkahelyre ha ki akarom zárni a kollégákat, és jó minőségben akarok zenét hallgatni egy másodlagos szálon, arra tökéletes lesz. Ha kifejezetten Zenét szeretnék hallgatni, nem ezt fogom elővenni... Kíváncsi lennék, hogy a 681 EVO-val mit mutat párban, de elvileg ugyanaz a karakter mindkettő, csak a 662 EVO laposabb frekvenciaátvitelű, tehát elméletileg a 681 EVO még kevésbé feküdne nekem az erősebb V karakterisztika miatt.(kivéve, ha a nyitottsága helyrerakná ezt)

    Szerintem 13 ezresért nem rossz vétel, de aki akusztikusabb irányban nézelődne érdemes kipróbálni előtte, nehogy csalódás legyen. Ezen kívül szerintem picit kicsi a fülpárna belseje, pedig nincs hatalmas fülem. Szorít is, a műbőr párnákkal meleg is rendesen, hogy bírok-e vele 2 órát kérdéses. "Szerencsére" annyit úgyse hagynak egyben dolgozni a kollégák.

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Spíler #56262 üzenetére

    Rég nevettem ekkorát, mint ezen a magyar fordításon...Angolra fordítva sokkal érthetőbb -már ha valakinek az angol nem pont olyan, mint a kínai..(vagyis japán)

    Amúgy volt egy használtan (bontatlanul), de valaki elvitte... Kár, szemezgettem vele, csak kíváncsi lennék még másod, harmadvéleményre. Nekem pont ez a közép-középmély kiemelés hiányzik a 662 EVO-ban.

    [ Szerkesztve ]

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Spíler #56264 üzenetére

    Jófogáson volt, de már nincs.14-ért nincs. (A bontatlan karácsonyi ajándék)
    Kár volt ennyit agyalnom rajta. Viszont ha tényleg jó, valaki meg örülhet neki. Ha innen volt akkor Gratulálok! neki, és írjon véleményt!

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Spíler #56266 üzenetére

    Nem mondanám mélyhiányosnak, mert a subbass megvan, inkább a középmélyek hiányoznak. De mivel elég kiegyensúlyozott, és lapos a karakterisztikája, lehet, hogy csak az én M390-hez szokott füleimet zavarta. Mélyben viszont jóval tisztábban, szebben szól, mint a régi Pio. Játszottam ez EQ-val, és a HD662-ből a 100-300 Hz , illetve 6kHz feletti részt feljebb húzva, elég jól megközelítette a 390-et, és akusztikus zenénél számomra sokkal élettelibb lett a hangja. Mivel pont a középmélynél van az új ms5t-nek egy dudora, lehet, hogy nekem ez így jobban bejönne, ráadásul a magas is jobban kiemelkedik, a 3-4 KHz-nél meg amúgy is jobban hallunk, ott nekem nem gond, ha mélyebb a görbe. Azért az SHP-600-ra is kíváncsi lennék, ami elvileg az ISK klón...
    A Hd662 EVO-t jó fejhallgatónak tartom, tisztán tud szólni, nekem a basszus is üt rendesen, de picit élettelen a hangja EQ nélkül. A tér sem az igazi benne. De hát zárt... Viszont az SE-M390, hiába írják zártnak, a basszreflex nyílások miatt inkább félnyitott (az EVO irodában viszont tökéletes munka közben, annyira jól izolál)

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Alvarez81 #56267 üzenetére

    Elfelejtettem megírni, hogy alaplapi hangkártyáról tesztelve az SE-m390-ben kb 20Hz től indul az észlelhetőség, a HD662 EVO-ban a 10Hz már jól hallhatóan brummog. Nagyon kellemesen!
    Tényleg jó hallgatni, és nem is kényelmetlen annyira :) . Viszont zenehallgatásra nekem a régi, ragasztott Pio maradt... Nem vagyok egy tüc-tüc fan... Viszont metáltól rockon át Morcheeba-ig, vagy Katie Melua-ig a szerényes eddigi tapasztalataimmal az SE-M390 a kedvenc. (az SE-m531 ugyanúgy néz ki, de más picit a karakterisztikája, levágták a magasakat)

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Spíler #56269 üzenetére


    4kHz fölött olyan mélyre vágták a karakterisztikát, hogy szerintem hasonló lenne vele a problémám, mint a HD662 EVO-val. Mondjuk legalább a közép ugyanaz. De nem, nem próbálom ki. Mert 100Hz alatt a 662-t akarom, felette meg az M390-et, vagy jobbat. :) Kedves gyártók! Tessék nekem összegyúrni ! Ja, és olcsón...

    Amúgy ezek a görbék jól megadhatják, hogy kinek melyik karakterisztika illeszkedik a füléhez, de azt, hogy mennyi idő alatt csillapodik egy gyors jel, milyen a felbontása, tere, azt ez nem mutatja meg. Ezeken a görbéken alul nincs nagy eltérés közöttük, pedig valójában 100Hz alatt nagyságrenddel jobban szól az EVO.
    Sajnos meg kell hallgatni őket...

    [ Szerkesztve ]

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Batyulda #56275 üzenetére

    http://www.audiocheck.net/soundtests_headphones.php

    Hát. Tegyetek egy próbát, lehet, hogy vacak az egész tesz. Nem mérőmikrofon a fülem. Annyit tudok, hogy az audio teszt szerint 10Hz a jel. Hogy ezt egyáltalán bírja-e a hangkártyám, és nem valami felharmonikust hallok-e ott, az más kérdés. Nem gondolom, mert a sweep egyenletesnek tűnik.
    Persze ehhez a teszthez fel kell hangosítani a fejhallgatót a nagyfrekis teszthez képest, de nem is ez a lényeg, hanem , hogy amit már hallok a 662 EVO-n, az még sehol sincs a Pioneeren. Ott 30Hz az, ,amikor már hallom, és nem csak érzem. 20Hz-nél csak valami érzés inkább.
    De egyébként mindenkinek más a füle. Én lehet, hogy hallom-érzem a 10-20 Hz-et, de 16,5-17kHz-nél elnémulnak a hangok. Ha pozitívan nézem, nem kell olyan füles, ami 30k-ig jól szól :).

    Amúgy hangmérnök végzettségű kollégám is nézett múltkor, mikor mondtam neki, hogy a fülesen a halk basszust a lábujjaimban is érzem...gondolom az erek, a vér, stb...rezgünk...nektek van ilyen?

    Azért tényleg kíváncsi vagyok, hogy nektek mit hoz a teszt.

  • Alvarez81

    csendes tag

    Én tényleg nem akarok okoskodni, de egy rakás youtube tesztet végighallgattam most a javaslatodra. Az ME-390, amire írtam, hogy jóval később, csak 30Hz-nél kezd hallhatóvá válni, az most hangerő függvényében 29-32 Hz körül kezdett hallatszani.(és kifejezetten halkan hallgatok zenét) Több tesztben is kb ugyanúgy. (kivéve, ami 80Hz- ig recsegett csak, annyira vacak a kódolás, vagy valami) De ez most megint nem segít, mert ki mondja meg nekem, hogy alaplap, fejes, Youtube, kodek, stb, most akkor tényleg 30Hz volt-e ami kijött. Nincs nálam a 662 EVO, de ezt kipróbáltam már, és ott sokkal mélyebbek is kijöttek.
    Könnyen lehet, hogy a 662-n van egy duplafrekis felharmónikus, és az segít rá. Nem tudom. csak annyit, hogy
    nagyon jók a mélyek rajta.

    Nem lehet, hogy érzékenyeb vagyok a mélyebb tartományra?
    Ott van az emberi szem. Én éjjel autózva a 450nm-es kék led feliratoktól megvakulok, úgy vakít, a feleségemnek meg simán kék. Persze nekem meg tök normális a vörös 780nm, ami meg őt vakítja. Ketten együtt egész jól látunk :D .

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Batyulda #56278 üzenetére

    Na annyit azért tényként el kell ismernem, hogy a 10 Hz ről induló sweep tesztet a 662EVO-n a céges gépen hallgattam, ami mondjuk lehet becsapós, lévén vacak laptop, és a Pio 20Hz es küszöb is ott jött ki, ami ugye inkább 30 az itthoni gépen. Az a két érték valami torzítás-felharmonikus eredménye is lehet. De most már ott tartok, hogy ha lesz időm s köv. hétvége felé, rádugok egy oszcilloszkópot :) .

  • Alvarez81

    csendes tag

    Sziasztok!

    A DAC os fóürumon írtam, hogy Bodz jóvoltából van egy Sabaj Da3 DAc-om, és a többiek ajánlásaként lesz egy Musiland 02 US Mark 2 -m is. Annyira bejött a Da3, hogy valószínüleg mindkettő marad, a Da3 munkahelyre A Slx 662HD EVO-ra, a Musiland, vagy ha nem jön be, akkor valami más, otthonra. Csakhogy a Da3 megmutatta, hogy az eddig jónak tűnő fejhallgatóim felett is eljárt az idő. Vagy sose voltak igazán jók. Technics RP-F400 nyitott, Pioneer se-m390 félzárt. Mindkettő plüss párnás maradnék is ennél, és a teljesen zárt nem lenne jó.
    Sajnos így kiesett a Pio. ms5t. SHP-600-at meg még nem hallgattam, de a mostani akció felhívta a figyelmem a Beyer DT sorozatra. A 880 "elméletben" közelebb áll hozzám, de Abból mindenki a 600 Ohm-ost ajánlja, a 250 ohm-osra valaki kifejezetten írta, hogy sokal gyengébb. Még csak tapogatózok, ebben az új árkategóriában, de a legfontosabb, hogy a Musiland 02 elég lenne neki? Mert ha nem, akkor nem is feltétlenül gondolkoznék a 250-esben sem, lehet, hogy a 32-essel jobban járnék.
    e- szerint közelebb van a 990-eshez, mint a 250-Ohm-os (ahol nincs szám, mindegyik 250 Ohm-os)

    Klasszikus, akusztikus zenétől, poppon,rockon át a metálig meghallgatok elég sokmindent, és kifejezetten szeretem a női énekeseket, ezért is gondoltam , hogy a középen erősebb 880-as az ideálisabb nekem.

    Előre is köszönöm az ötleteket, tippeket, és főleg a Musiland-es tapasztalatokat ezzel a fülessel!

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Dorien #61293 üzenetére

    Köszönöm ,de az AD900X egyelőre bőven túl van az árlimitemen, és még csak most pottyantam bele a külső DAC/AMP világba, nem akarnék egyből feljebb is lépni :) . Még a Beyerben sem vagyok biztos. Csak az nagyon tetszik, és elméletileg nagyon hasonló a karaktere mint a mostani fejhallgatómnak, aminek jó a zenei képe, de nagyon elmossa a részleteket középen, és mélyben. Egyelőre még ez a megállapítás is sokkoló, mert 2 hete nem így gondoltam. szóval csak lassan, megfontoltan haladnék.. :)

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Spíler #61306 üzenetére

    Köszi, de ezek nem túl mélybe hajlóak? Mindenesetre nyitva tartom a szemem.. Vidéken nem olyan egyszerű ezeket kipróbálni. Ha lenne lehetőségem Pesten körbenézni, nem zaklatnálak titeket, egyszerűbb lenne :).

    @ Dorien : Ó, hát egyből árukeresőn néztem, nem is gondoltam volna, hogy akár feleannyiért is beszerezhető.
    Rákerült a listámra. De ezt is meg kellene hallgatnom valahol. Köszi!

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Spíler #61542 üzenetére

    Ne Engedd el, legalábbis részben ne! :)

    Volt nálad HD662 EVO? Mert annak elég lapos, inkább mélyben erősebb a karakterisztikája, és nem rossz, de valahogy nem lett a kedvencem. Talán mert túl lapos?... Nem akarok így járni egy drága fejessel....

    Ajánlottátok az AD900x-et, lenne is kb 55-ért e-bayről.
    De ugyanakkor meg itt vannak a Beyerek. És tudom-tudom. azt írtam, hogy nem akarok erősítőre költeni, de ha "csak" kb 10 ezerrel drágább a Beyer + erősítő, akkor lehet, hogy mégis meggyőzöm magam ,HA tényleg jobb. Nem emlékszem, te próbáltad az ad900x-et?. Én alapvetően inkább a DT-880-asban gondolkoztam, gondolkozom, de a fórumon visszaolvasva a AT-t valahogy jobban szerette a többség, már akinél volt mindkettő, vagy hallgatta mindkettőt. Korábban ajánlottátok a HD330-at, illetve az AT- ADA400-at, amik árban jók lennének, de azt se szeretném, hogy utána meg ott motoszkáljon a fejemben, hogyí mennyivel jobb is lehetne...Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni őket. Köszönöm az eddigieket, és továbbra is várom a véleményeteket!

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Spíler #61546 üzenetére

    Köszönöm!

    A Musiland 02 US Mark 2 lesz a DAC+AMP mint alap.
    Ehhez jöhetne esetleg egy olcsóbb kínai AMP, ha nagyon a Beyerek mellett döntenék.
    Az AD900x előnye, hogy ahhoz bőven jó a musiland.
    Mindenesetre köszi a tanácsot, meglátjuk melyik lesz. Nem szoktam elkapkodni a döntlést .) .

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Dorien #61556 üzenetére

    Köszönöm!

    Szerintem az lesz, mert nem te vagy az első, aki ezt írja róla, és a tér nem hátrány, de mivel metál is van a repertoárban az akusztikus zenék mellett, ott jó, ha kicsit pörgősebb, gyorsabb a fejes. A full basszus nem az én világom. Szerintem nekem a HD662 EVO-val is ez a bajom. Nem is az, hogy lapos a karaktere, hanem a basszus. Ne értsetek félre, munkahelyre szuper, remekül izolál, és azért az amúgy is szellős, világos Sabaj Da3-mal van hangja is, de nem szerelem. Mindenképpen jelzem, ha akármelyik is meglesz.

    Mindenkinek köszönöm a tanácsokat!

  • Alvarez81

    csendes tag

    Ma, azaz tegnap reggel kölcsönkaptam egy AKG K240 MKII-t. Az amúgy világos/szellős-nek érzett Sabaj Da3 DAC-kal próbáltam ki.
    Nem tudom, hogy ez a fejhallgató ilyen-e, vagy csak ez volt kicsit "öregebb" már, de nagyon nem jött be a hangja.
    A mélyek erősen domináltak, bár egyébként nem hangzott rosszul, de teljesen elnyomta a középtartományt, aminek a teteje amúgy is mintha teljesen hiányozna. Még jó, hogy a magasoknál mutatott némi életet a fejhallgató, mert számomra az tette elfogadhatóvá, az amúgy kellemetlen hatást. Valahol a közép, és a magas határán nagyon furán szólt, megnéztem a görbéjét, és úgy nézem , 2-3 KHz között erősen kiemel. Szerintem én ezt nem szeretem. Gyorsan megnéztem a Beyerek, és az általatok ajánlott, de még nem megrendelt AD900x görbéit. A DT880-990-nél ez a tartomány lapos, vagy inkább negatív, míg az AD900x-ben egyértelműen csillapított. Az itthon levők közül csak a se-m390-re van görbém, de az is ilyen erősen csillapított ott. Néztem, hogy a K7xx-es, és sok másik AKG meg szintén kiemel ott, ahogy a K240. Biztos valami sajátosság, de ha jól sejtem , akkor nekem tényleg az AT vonalon kell elindulnom.
    Meg tudjátok erősíteni a leírtakat, vagy csak a kölcsönkapott AKG példány ilyen középnyomott?
    EQ-val se tudtam helyrerakni, változott az összetétel, de sehogy se lett jobb.
    Amúgy úgy szól, mintha nem zenekarból, hanem egy hangfalpárból jönnének a hangok.kb 1m-re tőlem, 1-1m közzel. Az irány megvan, de semmi mélység, vagy tér.
    Kicsit dobozszerű is a hangja. Nem ezt vártam. Lehet, hogy velem van a baj :) .
    (Napközben egy kollégám is megerősítette, hogy nagyon hiányzik a közép egy része, de neki még úgy is bejött a hangja.)
    Ezt kölcsönígérték már pár napja, és addig nem akartam rendelni semmit, amíg ki nem próbáltam.

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Roxkex #61694 üzenetére

    Nekem munkahelyen a 662 EVO van. Nem bántam meg, mert mi sokan vagyunk egy irodában, és tök jól izolál, ha el kell merülnöm valamiben. Egy rossz szavam sincs a hangképére, de valahogy nem a kedvencem. Nem tudom miért nem, mert nem találok rajta fogást. Nem igazán lágy a hangja, inkább pörgősebb. Nem keni a hangokat. Van benne basszus is, nekem az is pont jó. Szépen tisztán szól, nincs dobozhangja, Talán kicsit hideg a hangzása. Viszont tere, az nem nagyon van (külső DAC-ról picit jobb). Nekem olyan, mintha a teljes zenekar a fejemben ülne. Lehet, hogy ez vele a bajom, mert semmi más értelmeset nem tudok felhozni ellene.
    Szeretem, de mégsem szerelem... 681 EVO-m nem volt sajnos, de 662 EVO-ból már 3 db van a csapatban nálunk, ezek szerint a többieknek is megfelelet. A 681 EVO elvileg sokkal mélyebb, sokkal inkább V hangzású. Mivel a HD 662-EVO-nak szép lapos a frekvenciagörbéje középen is, ezért aki nem ehhez szokott, annak a női énekesek, cintányérok hangja lehet, kicsit túl sok is lehet. A 681 neked valószínüleg jobban bejönne a zenéidhez, de ha tényleg zárt kell az iroda miatt, akkor 662 EVO. Szerintem bőven árán felül teljesítő fejhallgató, pedig én még 12k-ért vettem :) .

    (esetleg hallgass meg egy Pioneer se-m531 -et egy Mediamarktban. Nekem az elődmodell van, és azt is szerettem. A 662-höz képest melegebb, lágyabb hangkép, de nem is olyan precíz, keni a mélytartományt, viszont szerethető. Nem teljesen zárt, de picit jobb is a tere. Ha az új modell ugyanaz, - mert kívülről ugyanaz - akkor egy próbát megérhet Szeretek filmet nézni vele.)

    [ Szerkesztve ]

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz SunMount3r #61810 üzenetére

    Szia!

    Én az elmúlt pár hét tapasztalatai (Sabaj Da3, és Musiland 02 US m2 külső DAC-os tesztelgetés) utánkihagynám az SE-M531-et. Nekem a teljesen ugyanolyannak tűnő előd van, az m390. Régen nagy kedvencem volt, ma már nagyon nem szeretem a hangzását. A 662 EVO sokkal jobb, de Dorienre is hallgatnék, hogy az MS5T még jobb. A HD 662 EVO-nál vedd figyelembe, hogy tényleg nagyon szoros, és elég ütősek a mélyei, ami nekem pl kicsit sok. (metálra nem annyira jellemző a túltolt bassszus, nekem arra tetszett ez a fejes is)

    @fórumközösség:
    Köszönöm a sok tanácsot!
    Sok olvasás, frekvenciagörbe-elemzés, Meglevő fejesek másik görbéjére való "átEQzása", és több fejes összehasonlítása után "vakon" megrendeltem e-bayról az AD900X-et. Szerintem jó lesz a fülemnek. Ha nem, akkor majd valaki másnak lesz ideális. Ha megjön majd írok róla. THX!

  • Alvarez81

    csendes tag

    Szervusztok!

    Megjött az AD900X-em :DD .

    4-5 órát ment már, mielőtt elkezdtem kritikus füllel hallgatni. gondolom még picit fog változni a hangja, de már talán nem sokat.
    Kezdem a "hibákkal" :
    Ez a fejpánt nem a legjobb megoldás. Nincs kicsi fejem, de most szeretném, ha nagyobb lenne, mert levétel és újrafelrakás után kb fél percig folyton piszkálom, mert nem áll egyből jól, de aztán végül is beállítom, és ott is marad. Eléggé fontos, hogy jól legyen fenn, mert különben nem csak kényelmileg zavaró, de a hangja is furcsább. Így érzetre az anyagminőség a 10-20k HUF-os kategória. Remélem azért sokáig fogja bírni.
    Piszok merev a kábele. Lehetne rugalmasabb.
    Ennyi.
    ÉS akkor ami tetszik:
    (Musiland 02 US mark2 -vel)
    A hangja zseniális. Elképesztően részletes, és mégis "selymes". Valahogy sokkal kerekebb benne az összes zeném. Metálban a nagyon gyors pergő, meg a duplázó, olyan precízen szól, hogy nehéz elmondani is. A régi füleseimben ezek olyan kásának tűntek, most meg hallani minden ütést külön, a köztük levő szünettel együtt.
    Nekem bőven van benne mély. A sub pont jó (nem olyan (nekem túl) sok, mint a HD662 EVO-ban, a mély pedig szép részletes, és a tartományban kiegyenlített. A közép csodás. Nem hiányzik belőle semmi. A magas viszont kicsit visszafogottabb, ezért sz énekesnők sem sziszegősek, ellentétben a régi technics RP-F400-ammal. Korábban írtam ,hogy az AKG K240 M2 nem jött be. Na ez nem olyan :) sokkal kiegyenlítettebb a teljes tartományon. Nem EQ-ztam, van 1-2 zene, ahol azt érzem, hogy talán nagyon kicsit lehetnejobban kiemelve a magas számomra, de ez szerintem inkább megszokás.

    Nagyon szépen elkülönülnek benne a hangszerek, és olyan, mintha 8 bitről 16-ra váltottam volna képfelbontásban. Az egész zene élethűbb, élőbb. Az AKG-nál, szinte minden énekhang úgy szólt számomra, mint amikor vacak mikrofonba beszél valaki, ami levág bizonyos frekvenciákat, míg másokat túlerősít. Az F400, de az SE-M390 -ben nem volt ilyen érzésem, szépen szóltak, de ezekhez képest az AD900x-en most olyanok a jó felvételek, mintha ott énekelne mellettem az énekes.

    A tere jó, bár kicsit zártabb, mint amire számítottam (ez még lehet, hogy nyílik majd a bejáratással).
    De az is lehet, hogy az eddig megszokott , kicsit mélyhiányos F400 csapott be a hangjával, mert talán a magaskiemelés miatt nagyobbnak hat a tér. De így is sokkal jobb a tere, mint pl a K240-nek, vagy a HD662 EVO-nak.

    Nagyon fontos, hogy minden zenémmel (minden metal, pop, akusztikus és klasszikus zenékkel is remekül szól. :C

    Úgy tűnik a sok olvasgatás, a válasz-görbék nézegetése, és a tőletek kapott sok tanács megérte a fáradságot, mert a fejes baromi jó. Nem akarom levenni. Utána az imádott technics-em olyan, mint egy 128kbites mp3, a Flac után...
    Hangmérnök kollégám még bejáratás előtt kipróbálta 3 különböző forrásról. Csak annyit mondott, hogy ez az első olyan nyitott fejhallgató a fején, amit el tudna képzelni otthonra.

    Szóval köszönöm nektek! :R

  • Alvarez81

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem lehetek eléggé hálás a topik "véneinek" , hogy az AD900x-et ajánlották nekem, mert egyszerűen fantasztikus. Imádom... alig alszom, mert éjjel kettőkor - "na még ezt az utolsó számot meghallgatom"...gondolattal meghallgatok még 10-et. Viszont eléggé féltem, és emiatt is, ez nekem nem általános, csak zenehallgatós fejes. Viszont ugye ezek után nem annyira vagyok elégedett a régi fejhallgatóimmal, ráadásul néha jól jönne itthonra is egy zárt. Nem akarok Hd662 EVO-t venni, mert a cégnél elmegy, semmi kirívó hibája nincs. de továbbra sem szeretem a hangját. Szerintetek általános felhasználásra: youtube, néha egy kis játék ( WoT, vagy WT, ilyesmi), film, stb. melyik lenne ideális? Pio MS5T, Takstar pro 82, vagy inkább ATH M40x? 30-at nem szívesen adnék ki második cuccra, ha már itt az ad900x. Esetleg nyitott-félnyitottban is gondolkozom, de csak, ha olcsón hasonló élményt kapok, vagy jobbat, mint a leírt zártaknál, de plüss párnával. (shp600? dt910?) Félek, hogy nyáron beizzadnék a zártakban. Olyan kellene, ami annyira azért nem nyitott, mint a 900x, mert ott tényleg minden hang átjön, és ha a gyereksereg ébren van, néha jó egy kicsit zajt csillapítani. Picivel több basszus, mint az ad900x-ben elég lenne, és inkább enyhe V, vagy semleges jön be inkább. (Ha egyáltalán lehet mondani az AD900x-re hogy semleges..) ... Szerintetek? Előre is köszi!!!

    [ Szerkesztve ]

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz emiki6 #64953 üzenetére

    Leírnád, hogy miért nem jött be a SHP9500 ? Általános fejesnek még az is szóbakerült nálam, csak mire ideér, már 30 ezer. De amúgy meg sokan istenítik, sokan dícsérik, és csak kevesen szidják.

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz emiki6 #64955 üzenetére

    Köszi! Persze mindig ott van, hogy ez egy 68 dolláros fejhallgató az USA-ban, és azt azért nehéz a többiekhez hasonlítani... igaz az ad900x is csak 130 dolcsi körül volt, mikor rendeltem. Itthon eszement ATH árak vannak.. pedig normális áron simán vennék A990Z-t...

  • Alvarez81

    csendes tag

    Sziasztok!

    Takstar Pro82 vélemény:

    Az AD900X megvétele után nekem nem maradt hiányérzetem semmilyen szempontból, imádom.
    Csakhogy van olyan, hogy azt nem lehet hallgatni, mert minden behallatszik. Kicsit kínlódtam, hogy
    vegyek-e zártat otthonra is, mert a munkahelyi Slx HD662EVO-val azóta se barátkoztam össze teljesen.
    A sok jó vélemény miatt viszont én is berendeltem egy Takstar Pro82-őt.
    (Kollégákkal 4 db-ot rendeltünk ,ebből 2-őt megfogott a Vámhivatal , ami a 62USD+7200 Ft árral már 22,5 kHUF)
    Nem mérhető az ATH nyitottakhoz, de mindenesetre nem rossz. Nagyon könnyen élvezhető a hangja, elsőre nagyon tisztának is tűnik. Ez azért lehet így, mert a közepe tényleg kicsit hiányzik a tartománynak, és nagyobbnak tűnik a dinamika. Az állítóval a középállásban a középtartomány kezd megjelenni, de ekkor nekem már kicsit sok a basszus. A Basszus szerintem alapon is szuper rajta.(max állásban nekem élvezhetetlen már) Nem annyira feszes, mint a 900x-en, de valahogy jobban betölti a teret. A magas tartomány is jól szól, főleg a skx-hez képest, de messze nem olyan tiszta, mint a 900x-en. Valahogy a magasabb frekik túl vannak emelve, ugyanakkor van benne egy lyuk valahol, amitől pl a triangulum hangja alig felismerhető. Ezt csak egy számban hallottam eddig. Viszont a cintányérok sem olyan tiszták, gondolom emiatt.
    Viszont elég gyors a driver, szépen szeparálja a pörgős duplázós metálszámokban a dobokat, cineket. Itt már eléggé megközelítette az AD900x-et.
    A tere sokkal jobb, mint az slx-nek, de néha kicsit furcsán képzi le a hangokat, mintha a két fülem nem egy irányból hallaná...ez mondjuk lehet az én hibám is, de az ATH nem csinálja. De legalább nem olyan, mintha 2 hangfal lenne a vállaim mellett, vagy a fejemben, mint az slx-ben. Szerintem élvezhető nyitott fejesek teréhez szokva is.
    A kényelme elsőrangú.Ehhez nincs mit hozzátenni.

    Szerintem 15-20 körül bőven megéri az árát. felette csak azért nem tudom, mert abban a tartományban nem tudom mihez hasonlítani.

    Mostantól ez az általános fejesem. (a régi félnyitott PIO se-m390-nél szinte mindenben jobb, csak az a fránya közepe lenne jobb.- majd lehet, hogy beEQzom, ezen nem szégyellem megcsinálni :) )

    De odafigyelős zenehallgatásban az AD900x sokkal részletesebb, tisztább, pontosabb, nagyobb térrel.

  • Alvarez81

    csendes tag

    válasz Alvarez81 #66367 üzenetére

    Most hogy több időm volt a Takstar Pro 82-esre, hozzátennék még egy megjegyzést a korábbi véleményemhez:

    Ha valaki nem teljesen elégedett a kicsit (nagyon?) V-s hangjával, akkor próbáljon meg a 220- 1200 Hz tartományban egy 2-3-3-4-4-2 dB -es púpot tenni rá, nekem teljesen rendberakta a hangját. Most a közepeken is elég jól közelíti az "etalon"-om, az AD900X-et. Sokkal teltebb minden hang. A cinek rezonálása is javult. Még mindig nagy a szakadék, de kifejezetten szerethető lett így a hangja. Az ATH továbbra is sokkal élethűbben adja vissza a zenét, de az lenne a furcsa, ha zártban 15-20k-ért felvenné a versenyt a Takstar.

    Továbbra is ajánlom kipróbálásra, ha valaki általános, nem nagyon odafigyelős, zenehallgatásra keres zárt fejhallgatót. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák