Új hozzászólás Aktív témák

  • Ba cy lus

    őstag

    Kipróbáltam ismét a HE400SE EQ-zását, de ezúttal a Moode parametrikus EQ-jával. Követtem Amir "mester" beállításait. A tónusnak tényleg jót tesz. De jobb felbontású nem lesz tőle. És a hallgathatóságot pocséknak éreztem ezúttal is, nagyon nem állnak össze a különböző hangszerek/hangszercsoportok zenévé. Aztán próbáltam leszűkíteni a módosításokat, a mélyet békén hagytam, csak az 1950 Hz-en 4.5 dB-lel (Q3.0) való emelést hagytam meg. Nem lett jobb. (Önmagában csak a mély emelését nem próbáltam, mert nekem egyáltalán nem mélyhiányos a HE400SE, de feltételezem, az nem rontott volna a hallgathatóságon.)
    Miközben amúgy ennek a fejhallgatónak kiváló a hallgathatósága EQ nélkül. Mit lehet erre mondani? Ha jóindulatúan feltesszük, hogy az EQ nem ront semmilyen egyéb paraméteren, akkor az EQ előhozza a "valódi" arcát? Lehet ezt mondani, de ebből már látszik, hogy a fejhallgató hangzását nem csak a frekimenet és a torzítási adatok (amelyek meglepő módon kiválóak a HE400SE-nél még planárokat nézve is) határozzák meg. Nem is értem, akik ilyen tanokat hirdetnek, azok hova tették a fülüket. Ha egy HE400SE-ből nem lehet EQ-val kategóriát ugrani, sőt, inkább visszalépést okoz, akkor egy 9 dolláros kommersz fejhallgatóból hogy lehetne audiofil referenciát csinálni? :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák