Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz Csápájev #98047 üzenetére

    Két dolgot érdemes szem előtt tartani. Egyrészt a párna valahogy fel kell, hogy kerüljön a fejesre. Ehhez nem elég az azonos átmérő, mert nem egyforma mindegyik fejesnél a párna rögzítésének a módszere. Van pattintós, mágneses, peremmel rögzített, ezt neked kell tudni. (Én vaktában nem feltétlenül vennék párnát, de van, amelyik működhet ránézésre. Az általad linkelt akár jó is lehet a fejesedre, és 4-5 dollár nem a világ, ha nem jön be.) Másrészt a hangra gyakorolt hatást nem lehet látatlanban kiszámítani. Vagy mások által tesztelt párnát lehet venni, vagy vakrepülés lesz az új párna. A borítás anyaga, a párna vastagsága, a párna belső mérete, a tömés anyaga mind befolyásolják a hangot. Lehet, hogy nem fog zavarni egy új párna, lehet, hogy még javít is a hangon. Nekem viszont volt olyan, hogy a Nad HP50-re vett ebayes kínai párna teljesen agyonvágta a Nad eredeti karakterét, hiába illeszkedett szépen, és hiába volt vállalhatóan kényelmes.

    Szóval nézz szét fórumokon (head-fi, reddit, stb), hátha találsz bevált javaslatokat. Vagy vedd fel a kapcsolatot a gyártóval, hátha tudsz venni gyári párnát. (Hasonlóan jártam el a HP50 esetében. A Nadhoz semmilyen webshopban nem lehetett gyári párnát kapni, az utángyártott kínai - amit valahol javasoltak - nekem nem vált be, ezért írtam a gyártónak, a gyártó az importőrhöz irányított, ők meg kipostázták emberi áron a zsír új, tökéletes párnát.)

Új hozzászólás Aktív témák