Új hozzászólás Aktív témák

  • karmaresz

    senior tag

    Sziasztok!

    Viszonylag jó hangrendszerrel rendelkezem itthon (Electrocompaniet elő- és végfok, Proac hangfalak), de a család miatt ritkán tudom használni a képességeit. Van pár fejhallgatóm munkára és kikapcsolódásra is, de mind zárt rendszerű. Általában egy Sennheiser 598 CS-t (ez nem a klasszikus nyitott változat, hanem zárt) használok, összeségében elégedett is vagyok a hangzásával és utazások alkalmáre ez is maradna az első számú eszköz, viszont. úgy érzem, eljött az ideje, hogy a itthonra a számítógépem, notebookom és a telefonom mellé keressek valami olyan megoldást, ami nyitott rendszerű, 50ohm feletti impedanciával rendelkezik, viszonylag költséghatékony és kiszolgálja az igényeimet.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon. Legyen nagyon-nagyon kényelmes.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Nagyfelbontású, jól masterelt Flac zenék hallgatása, Jazz/Blues, Akkusztikus+ének, Klasszikus, igényes Rock, Pop,Funk, Elektronika,
    Youtube
    Filmnézés
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    50e Ft (nagyon maximum 60e)
    4.) Új vagy használt?
    Elsősorban új
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Fület körbevevő
    6.) Zárt vagy nyitott?
    Nyitott
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Tiszta, az eredeti felvételt a lehető legjobban visszaadó, részletező, de nem analitikus. Elsősorban a zene élvezete a fontos. Ne legyen túl vékony a basszusa, de azt sem kedvelem, ha nagyon ráül a mélytartomány a zenére. Ha a magastartományban van egy kis kiemelés, az számomra kevésbé gond, mivel fülcsengésem miatt egyébként is kevésbé vagyok érzékeny ezekre a frekvenciákra. Térérzete legyenérezhetően jobb, mint a hasonló árkategóriás zártaké.
    8.) Honnan vásárolnál?
    Neten rendelném magyarországi forrásból.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    LG V20, Cambridge Audio DacMagic xs, vagy valamelyik hasonló árkategóriás Fiio még bekerülne mellé karácsonyra.

    Egyelőre a fentebb leírtak fényében a Beyerdynamic DT-990 Pro tűnik optimális megoldásnak , de örömmel vennék még más gondolatokat, ötleteket. :R

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

Új hozzászólás Aktív témák