Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    sajnos teljesen elrepedt az AKG K530 ltd fulesem muanyagpantja, szoval uj otthoni fules utan kell neznem.

    kriteriumok:
    - Otthoni hasznalatra. Utcara ott a jays five, irodaban egy sony mdr-xb910et hasznalok. volt egy klipsch s4em is (fules topikban ajanlott), annak utaltam a hangzasat (se mely, se kozep, se magas).
    - Altalanos cel, neutralis fulest keresek. Legyen jo klasszikus zenehez, rockhoz, industrialhoz, 80as elektrohoz, korai deathmetalhoz es 200bpmes breakcorehoz is. Ja es legyen pontos terben mert fpsekkel es szimulatorokkal jatszok. es neha filmezek.
    - arban 30k - 100k kozotti kategoria valahol (nem Magyarorszagon veszem), 50k fole csak nagyon ajanlott esetben mennek. az AKG 6 es fel evet birt, hosszu tavra vennem. a sony mdr xb910 jelenleg erre 30k korul mozog erre, annal lejjebb nem latom erdemesnek menni.
    - vezetekes
    - 6-10 orat birjon ki a fejemen anelkul, hogy kenyelmetlen legyen. circumaural, de igazabol mindegy (az XBR is tudja ezt es az fulreulos)
    - inkabb zart. De pl aktiv zajszures nem kell, gep csendben/halkan teszi a dolgat, szoval meggyozheto vagyok
    - mikrofon nelkul (asztalim van)
    - egy regi Sony STR-GX215 erosito van a gepre kotve jelenleg, hosszu tavon vagy az Onkyo HTR340 kerul vissza a gepre, vagy meghosszabb tavon lehet kap egy 150-300k koruli surround erositot optikan. spotify / youtube (koncertek/live) / lossless. Diszkret hangkartya egyelore ki van veve, ket gpuval nagyon meleg lett tole.
    - bonusz: van macska, szoval valamennyire legyen strapabiro (asztalrol lerantast szonyegre pl elje tul)

    Osszefoglalva: Nagyon kenyelmes, neutralis, jo teru all around fulest keresek gyors membranokkal otthoni hasznalatra, spotify / lossless / cd melle. Ennyi penzert mar gondolom van normalis:). A referenciapont a Sony MDR-XB910, szoval 30knal csak akkor fizetek tobbet, ha erezhetoen jobbat kapok.

    Amiket neztem:
    - AKG K550/K551 (50k), egy arban vannak
    - AKG K702 (75k), allitoleg ennek lassu a membranja
    - AKG K267 Tiesto (75k)
    - Sennheiser Momentum (75k)
    - Sennheiser Momentum On Ear (50k), ez allitolag tularazott es szornyu
    - Sennheiser HD650 (100k), de ez meg nyitott
    - Audio Technica ATH-M50(X) (30/50k), ezek allitolag nagyon melynehezek
    - Bose QuietConfort (100k)
    - Beyerdinamics Custom One (40k)
    - Shure 840 (55k)
    - Sony MDR-1RNC (60k), sajnos az XB1000 kifutott
    - Sony MDR-XB910 (30k) -> januarban ahogy neztem ebben az arban kb best buy volt erre, a melye nem annyira zavaroan sok (bar picit sok), kenyelmes is, szoval ennel lehetoleg jobbat akarok ha tobbe kerulne:).

    Neztem osszefoglalot, de az csak 30k alatti megoldasokkal foglalkozik. Segitsegert, otletekert elore is koszonom :R

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák