Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bobsys

    addikt

    válasz davenport #857 üzenetére

    Hm... érdekes történet. Ez az én fizetek amíg bojtárkodom dolog eléggé érdekesnek tűnik. Van közjegyző ismerősöm mesélt már pár dolgot erről a jogi szakmákról, de ezt életemben nem gondoltam volna.
    Én szerencsés vagyok, sikerült a szakmám szerint elhelyezkednem és még nem vagyok diplomás. Magyar viszonylatban jól keresek, de én is gondolkodom, hogy kihúzok külföldre dolgozni ahol nemcsak szóban hanem pénzben is elismerik a munkámat/tudásomat (szerintem Te egy hónap alatt többet kapsz mint én). Csak még csinálom a diplomát levelező tagozaton. Bár értelmét nem látom anélkül is tudnék dolgozni (szakmai pluszt nem ad), de tudom hogyha abbahagyom akkor soha többet nem fogom fojtatni.
    Érdekelne, hogy külföldön mennyire kell a diploma ha az ember az info szakmában akarna elhelyezkedni. A tudást nézik vagy a papírt? Itthon én úgy látom, hogy a diploma helyett többet ér a szakmai vizsgáim és az, hogy már van gyakorlatom. Nem mindenhol, de a komolyabban foglalkozó IT cégeknél és a külföldi tulajdonú cégeknél igen

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • bali79

    tag

    válasz davenport #857 üzenetére

    Nem akarlak elkeseríteni, de éppen egy zsákutca mélye felé baktatsz. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy lehet 5 év munkáját feladni és jogi végzettséggel elmenni pincérnek :(

    MOD:
    OK, közben olvastam, hogy nem adtad fel a szakmát, de a pincérkedés akkor is időpazarlás!

    [Szerkesztve]

    Mindenre van félmegoldás!

Új hozzászólás Aktív témák