Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bobsys

    addikt

    válasz Babetta-X #855 üzenetére

    Persze el lehet menni ilyen helyekre. Én is kérdőíveztem az utcán pár hónapig. De pl: ha én munkanélküli lennék akkor bántana a tudat és igen sértené az önérzetemet, hogy 1 hete még egy jó kis állásom volt havi fix nettó 200K-ért, most meg 300Ft-os órabérért dolgozom diplomával és egy csomó szakmai továbbképzéssel a hátam mögött.

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • bobsys

    addikt

    válasz davenport #857 üzenetére

    Hm... érdekes történet. Ez az én fizetek amíg bojtárkodom dolog eléggé érdekesnek tűnik. Van közjegyző ismerősöm mesélt már pár dolgot erről a jogi szakmákról, de ezt életemben nem gondoltam volna.
    Én szerencsés vagyok, sikerült a szakmám szerint elhelyezkednem és még nem vagyok diplomás. Magyar viszonylatban jól keresek, de én is gondolkodom, hogy kihúzok külföldre dolgozni ahol nemcsak szóban hanem pénzben is elismerik a munkámat/tudásomat (szerintem Te egy hónap alatt többet kapsz mint én). Csak még csinálom a diplomát levelező tagozaton. Bár értelmét nem látom anélkül is tudnék dolgozni (szakmai pluszt nem ad), de tudom hogyha abbahagyom akkor soha többet nem fogom fojtatni.
    Érdekelne, hogy külföldön mennyire kell a diploma ha az ember az info szakmában akarna elhelyezkedni. A tudást nézik vagy a papírt? Itthon én úgy látom, hogy a diploma helyett többet ér a szakmai vizsgáim és az, hogy már van gyakorlatom. Nem mindenhol, de a komolyabban foglalkozó IT cégeknél és a külföldi tulajdonú cégeknél igen

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • bobsys

    addikt

    Jövök leírni egy érdekes történetet. Hogyha valakinek eddig kétségei voltak a munkáltatók erkölcsiről akkor most rájön, hogy mennyit ér az ember a szemükben. Április elején voltam interjún. Több mint másfél órás volt, általános beszélgetéssel kezdődött majd a szakmai része (egy kis teszt) végül a pénzügyi igazgatóval való egyezkedés. Majd ezek után közölték, hogy akkor akár holnap kezfhetnék is náluk. Megbeszéltük, hogy átgondolom és visszajelzek, mert ugye van munkám és különbenis.
    A kövi héten jelztem, hogy akkor mennék. Mivel sürgős nekik az ember megbeszéltük, hogy minél hamarabb felmodnok. Felmondam, pénteken volt az utolsó munkanapom, a héten munkanélküli vagyok.
    Tegnap bevittem a papírokat, hogy intéződjenek az ügyek. Derült égből villámcsapásként ért, hogy a nagy HR főnök akar velem beszélni. Nosza egy fél órás interjú. Már itt csodálkoztam, hogy több mint két héttel az eredeti interjú után mi a rákot akar itt.
    Este hívnak, hogy akkor még csütörtökön lenne egy angol tanárral némi beszélgetés, mert fontos nekik az angol. Pafff.... Megy az angol hiszen van 10 Ms vizsgám ami angolul ment + a könyvek is angol meg hát úgy egészébe a számtech angol. De nemtudok elbeszélgetni angolul valakivel a tegnapi időjárásról meg arról, hogy hogyan készül a gulyásleves. Még magyarul sem.
    Teljes mértékben aljas és gerinctelenségnek tartom ezt a módszert, hiszen tudják jól, hogy már felmondtam. A srác aki interjúztatott próbálta ezt elkerülni, dehát ugye ő is csak egy beosztott. Szarnak informálni az interjúról és a pontos feltételekről nemcsak engem hanem azt is aki interjúztat és végén belepofáznak az egészbe. Ha ezt az elején megcsináljuk és nem tartják megfelelőnek a szvsz teljesen felesleges társalgási angolomat akkor más céghez megyek.
    Ha meló van akkor úgyis egy másik infóssal fogok dolgozni aki ha külföldi akkor angolul eldumálok vele melóügyben. Management meg befektetői tárgyalásra úgysem megyek hiszen a rendszermérnöknek nem ez a feladata.
    Ma megy ki újra cv-m ide-oda, de nagyon berágtam tegnap este és lehet hagyom a fenébe a munkavállalói dolgokat és elkezdek számlára dolgozni cégeknek. 2-3 céggel tudnék kötni szerződést indulásként.

    [Szerkesztve]

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • bobsys

    addikt

    válasz amargo #879 üzenetére

    Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek. De pont ezért is tartom ökörségnek a diplomát (én már csak ilyen vagyok, a középsulis módszerekkel sem értettem egyet). Semmi, de semmilyen dolgot nem ad amit a végzettségednek megfelelően használni tudnál. Mérnök - infós szakot nyomok. Eddig szinte semmilyen szakmai tárgyból nem kaptam felmentést miközben Ms rendszermérnök + Exchange + SQL admin vagyok. Viszont röhögve írtam 5ös vizsgákat. Nevetséges dolgokat tanítanak, 20éves technológiákat stb..., de ez talán már más topic.
    Amit észrevettem, hogy vannak cégek akiknek szükséges a diploma (pl. bankok), de rengeteg helye nem. Úgy tűnt, hogy ált. azokon a helyeken ahol hozzáértő informatikusok választják ki az embereket hisz ők tudják, hogy a diploma helyett ezerszer többet érnek a különböző nemzetközi szakvizsgák.
    Igen sajnos a honorálásnál jelentősen számít a diploma. Igaz a volt munkatársam kevesebbett kapott diplomával mint én, de tudom az a kivételek egyike volt.

    [Szerkesztve]

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • bobsys

    addikt

    tegnap este 8óta megint, fákkin, kurva ideges vagyok és szarul

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • bobsys

    addikt

    válasz kraftxld #1190 üzenetére

    szánalmas és nevetséges
    tegnap nagy kirugások voltak a cégnél (padlássöprés szintű), saccperkábé 40-50userig számoltam az acc. tiltásokat és egész nap jártuk gépeket lekapcsolni stb...
    este fél 8kor még dolgoztam (jelzem 6ig van a munkaidő és már 12óra melóban benne voltam)
    aztán kap egy telefont a közvetlen főnököm (jó arc srác), hogy most hívta a tulaj hogy hamár úgyis bent vagyok akkor nekem is azonalli hatályal felmondanak
    az indok: du. ebéd után berúgtam az irodám ajtaját, azt az ajtót amit csak és kizárólag kártyával lehet nyitni, akkor enged a retesz
    érted bazdmeg ?!?!?! berúgtam az ajtót, azt a kibaszot zárt ajtót !!!!
    köcsög fasszopó elvileg látta, mi a pöcsömér nem szólt akkor du. hogy hé vagy valami
    sima indok kellet, mert egy gyökér
    mondom a főnökömnek, hogy akkor bazdmeg legalább vmi szakmai indokot találjatok ki, hogy valamit nem csináltam meg vagy elbasztam ilyesmi, de a saját bevallása szerint olyat még ő sem tud találni
    mindezt fél 8 után amikor pusztán jófejségből maradtam bent segíteni, nem is kellett volna
    ezért tegnap filmszakadásig ittam magamat, de ma is egész nap mindenbajom van és kurvára feszült vagyok
    ilyen olcsó szar dumát, eszem megáll de komolyan ha nem velem jáccák el lehet el sem hiszem
    főnököm a szemembe sem mert nézni miután közölte velem a dolgot (bár ahogy néztem ő szarabbul nézett ki mint én), róla tényleg elhiszem hogy sajnálta a dolgot és tényleg próbált beszélni a tulajjal, de nem jött össze
    asszem ennyi
    faszom kivan ezzel az országgal mot már tényleg, ma nagyon elgondolkodtam egy külföldi melóban Anglia vagy akár Kanadában is (Montrealban kedves ismerősnél még lenne is hol laknom)
    hamár: esetleg tudtok linket adni ahol lehet nézelődni ilyen ügyben ? anno találtam, de nem tette a kedvencek közé

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • bobsys

    addikt

    válasz ragazzo #1192 üzenetére

    hát jah, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy pár nap alatt lehiggadtam, már csak szánalmasnak tartom az egészet, nem szoktam nagyon összetörni a negatív dolgok miatt, inkább próbálok valami jó dolgot keresni
    most pl. elmegyek egy angol tanfolyamra (nem vagyok megelégedve magammal az angoltudásom terén ) és erősen foglalkoztat a gondolat, hogy ha vége a félévnek akkor szerencsét próbálok más országban

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • bobsys

    addikt

    válasz Lobonc #1193 üzenetére

    az elmúlt 4 vagy 5 év munkahelyeidről (márha több volt) az összes papírt amit kilépéskor adtak és majd a munkaügyi központ kiválogatja azt amire szüksége van, végzettségről semmilyen papír nem kell, megmondod hogy mivel foglalkoztál oszt jólvan a papírok úgyis majd az állásinterjúra kellenek

    a 8ker münkaügyi központ címe: 1085 Budapest 08. ker., Baross u. 22-26. tel:215-9980
    fővárosi munkaügyi központ: 1082 Budapest, Kisfaludy u. 11. tel: 303-0722

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • bobsys

    addikt

    válasz Lobonc #1196 üzenetére

    elképzelhető, hogy eltudsz menni tanfolyamra amit fizetnek helyetted
    ha esetleg valamilyen számtech. tanfolyam érdekelne akkor keress meg (bár ez igy bután néz ki egy szakmai számtech. fórumon :D )

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Új hozzászólás Aktív témák