Új hozzászólás Aktív témák

  • bobsys

    addikt

    válasz amargo #879 üzenetére

    Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek. De pont ezért is tartom ökörségnek a diplomát (én már csak ilyen vagyok, a középsulis módszerekkel sem értettem egyet). Semmi, de semmilyen dolgot nem ad amit a végzettségednek megfelelően használni tudnál. Mérnök - infós szakot nyomok. Eddig szinte semmilyen szakmai tárgyból nem kaptam felmentést miközben Ms rendszermérnök + Exchange + SQL admin vagyok. Viszont röhögve írtam 5ös vizsgákat. Nevetséges dolgokat tanítanak, 20éves technológiákat stb..., de ez talán már más topic.
    Amit észrevettem, hogy vannak cégek akiknek szükséges a diploma (pl. bankok), de rengeteg helye nem. Úgy tűnt, hogy ált. azokon a helyeken ahol hozzáértő informatikusok választják ki az embereket hisz ők tudják, hogy a diploma helyett ezerszer többet érnek a különböző nemzetközi szakvizsgák.
    Igen sajnos a honorálásnál jelentősen számít a diploma. Igaz a volt munkatársam kevesebbett kapott diplomával mint én, de tudom az a kivételek egyike volt.

    [Szerkesztve]

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Új hozzászólás Aktív témák