Új hozzászólás Aktív témák

  • bobsys

    addikt

    Jövök leírni egy érdekes történetet. Hogyha valakinek eddig kétségei voltak a munkáltatók erkölcsiről akkor most rájön, hogy mennyit ér az ember a szemükben. Április elején voltam interjún. Több mint másfél órás volt, általános beszélgetéssel kezdődött majd a szakmai része (egy kis teszt) végül a pénzügyi igazgatóval való egyezkedés. Majd ezek után közölték, hogy akkor akár holnap kezfhetnék is náluk. Megbeszéltük, hogy átgondolom és visszajelzek, mert ugye van munkám és különbenis.
    A kövi héten jelztem, hogy akkor mennék. Mivel sürgős nekik az ember megbeszéltük, hogy minél hamarabb felmodnok. Felmondam, pénteken volt az utolsó munkanapom, a héten munkanélküli vagyok.
    Tegnap bevittem a papírokat, hogy intéződjenek az ügyek. Derült égből villámcsapásként ért, hogy a nagy HR főnök akar velem beszélni. Nosza egy fél órás interjú. Már itt csodálkoztam, hogy több mint két héttel az eredeti interjú után mi a rákot akar itt.
    Este hívnak, hogy akkor még csütörtökön lenne egy angol tanárral némi beszélgetés, mert fontos nekik az angol. Pafff.... Megy az angol hiszen van 10 Ms vizsgám ami angolul ment + a könyvek is angol meg hát úgy egészébe a számtech angol. De nemtudok elbeszélgetni angolul valakivel a tegnapi időjárásról meg arról, hogy hogyan készül a gulyásleves. Még magyarul sem.
    Teljes mértékben aljas és gerinctelenségnek tartom ezt a módszert, hiszen tudják jól, hogy már felmondtam. A srác aki interjúztatott próbálta ezt elkerülni, dehát ugye ő is csak egy beosztott. Szarnak informálni az interjúról és a pontos feltételekről nemcsak engem hanem azt is aki interjúztat és végén belepofáznak az egészbe. Ha ezt az elején megcsináljuk és nem tartják megfelelőnek a szvsz teljesen felesleges társalgási angolomat akkor más céghez megyek.
    Ha meló van akkor úgyis egy másik infóssal fogok dolgozni aki ha külföldi akkor angolul eldumálok vele melóügyben. Management meg befektetői tárgyalásra úgysem megyek hiszen a rendszermérnöknek nem ez a feladata.
    Ma megy ki újra cv-m ide-oda, de nagyon berágtam tegnap este és lehet hagyom a fenébe a munkavállalói dolgokat és elkezdek számlára dolgozni cégeknek. 2-3 céggel tudnék kötni szerződést indulásként.

    [Szerkesztve]

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Új hozzászólás Aktív témák