Új hozzászólás Aktív témák

  • tpotyka

    junior tag

    válasz ledgeri #67758 üzenetére

    ledgeri, köszi a részletesebb instrukciókat.
    Profil vs session: Amit legutóbb csináltam: nem file-okat cipeltem át pendrive-on, hanem a Profiles mappából egy egész mappát (több mappám is volt ugyanis, sajna), ami tartalmilag leginkább megfelelt a korábban jelzetteknek, szerintem ez még oké lett volna. Viszont valszeg nem zárt Firefoxnál tettem, mert abban az átmentett mappában nem volt benne a session… file (oké, persze, most már érthető). Most ezt becsukott Firefox-nál újravégeztem, s így az új gép Profiles mappájában az új és a régi mappa is benne volt már. Firefox indításkor persze az újat töltötte be csak. Kipróbáltam, hogy az újat kiszedve csak a régi profilos mappát benn hagyva mit csinál.: Nem hatotta meg ez a benn hagyott nagyobbik, régi profil, nem töltött be semmit, és panaszkodott is, hogy nincs elérhető profil Gondolom, csak azon az elérési elérési úton lett volna hajlandó, ami megvolt nála. Szóval visszatettem az újgép Profiles mappáját, kitoloncoltam belőle viszont az új session… file-t, betettem a régit. Így indítva kapásból behozta a teljes régi fülsorozatot, úgy látom, eredeti sorrendben sorjáznak a lapok, lehalás pedig nem volt, hurrá. :DD Érdekes, hogy belépnem sem kellett sehova. Gondolom ez a Firefox fiókos belépésnek köszönhető. (Vagy nem, de ezt most már nem tesztelem.) Éppen ezért nem is akarom ezt a Firefox fiókos belépést fenntartani. (Az előbb ki is léptem a Firefox fiókból, és szerencsére úgy látom, nem is hajított ki ezután a helyekről, ahol be voltam lépve.) Bár gondolom, lehet olyan, hogy valakinek ez Firefox fiókbelépősdi pont jó. Természetesen az új pár tucat lapom beáldoztam. Célirányosabb volt most így, mint kiszenvedni egy olyan integráló megoldást, amire a szakik úgy tűnik, nem gondoltak még, de nekem pont kellett volna. Vagy gondoltak, csak jól elrejtették. De most itt a lényeget sikerült megoldani, pompás. Folytathatom a többi gondom megoldásával. :)

    Több profilos böngésző vs többféle böngésző: Érdekes, amit a több profilos Firefox használatról írsz, vagy inkább bátor (legalábbis nekem), eléggé lestrapálná az agyam az ehhez kellő figyelem, miközben nem is a böngésző(k)ből áll a fő géphasználatom. De értem, és erre tartom én a többféle böngészőt. A főalap munkás-személyes-googleésegyébbelépős: a Firefox. A tanulós-podcastos-youtube-os: a Chrome - csakis eszemélyis belépésekkel. A hivatalos-ügyfélkapus-ezercookietbármikortörölni: Opera. Na és igen, az alapértelmezetten nyomuló: hulladékos-tartalékos: Edge. Használatuk nagyságrendi csökkenő sorrendben. Így jól megkülönböztethetően és biz. jellemző előnyöket is helyben külön porciózva lehet a munkameneteket külön kezelni.

Új hozzászólás Aktív témák