Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tboldi

    nagyúr

    válasz StoneBridge #65969 üzenetére

    Utólag már én sem tudom, miért nem kötöttem cascót rá, de az újon 100%, hogy lesz. Azon meg felesleges rágódni, hogy mi lett volna, ha... :)

    szerk.: Amúgy az én esetemben annyi csavar van, hogy a vétkes fél az Astránál volt, úgyhogy nekem most a MABISZ-szal kell egyezkednem. Egyelőre ott tartunk, hogy májusban tárgyalás, aztán a végzéssel kérhetem a kártérítést.

    [ Szerkesztve ]

  • Ferdzsoo

    addikt

    válasz StoneBridge #65969 üzenetére

    Nem tudok veled egyet érteni.
    Az én motoromra havi 35k lenne a casco.
    Az egy évben 420k. 2 év alatt majdnem 1 milla ami a motort teljes árának kb 1/3-a. 2 év alatt!!!
    Ez brutális összeg egy biztosításra... arról nem is beszélve ha bármi történt volna önrész 100k vagy 20%.
    Mivel 100k az motornál javításra semmi, tavaly elkaptam 70-el egy galambot 60k-s kárt csinált pedig csak a visszapillantót törte le. Szóval mindig a 20% lesz a mérvadó. Eldöntöm a motort alhangon 500k a fényezés törött dolgok cseréje 100k-t nekem kell belőle állnom úgy hogy évente fizetek 420k-t? Mivan?
    Most lesz 3 éve nálam a gép tartanék 1.5millánál biztosítás befizetés gyanánt. Mivan?
    Egyedül annak érheti meg a casco aki totál hitelre vesz egy motort és szerencséje van hogy már az első évben mondjuk összetöri. Da ha 3 évet fizet, már éppencsak lesz pluszban.
    Arról nem is beszélve ha lopják vagy totálkár, sosem fogod a teljes összeget megkapni a 20 önrész miatt, az én motoromnál ez alapból 600k, plusz levonják az elhasználódásr jó ha 2 millát kapnék.
    Úgy hogy évi 400-at fizetek. Mivan?
    Mondom ezeket úgy hogy biztosítással is foglalkoztam, fater 25 éve csinálja. Tudom hogyan működnek a dolgok.
    Inkább vettem 130k ért komplett bukógomba védelmet, (alig egyeszeri önrész ára!!!!!) El is döltem azóta, rögtön vissza is hozta az árát. Biztosítással ez is saját fizetős lett volna kb.

    Autóra term. Más a helyzet oda most is van cascom. De a motor egyszerűen nem éri meg az ár és az önrész miatt... :R

    És azt is jegyezzük meg azért tblodi esete egyáltalán nem cascós káresemény hanem a másik pinának a kötelezője.
    100 esetből 1x nem ismeri el így a másik hogy vétkes. De előbb utóbb tblodi is meg fogja kapni a kártérítést biztos vagyok benne.
    Csak szopóágon van szerencsétlen. A lényeg hogy igazából neki sem kellett volna casco. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Új hozzászólás Aktív témák