Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HookR

    addikt

    válasz #16939776 #7441 üzenetére

    Ebbe a problémába már én is belefutottam, részletes leírást itt találsz róla.

    Nagy vonalakban arról van szó, hogy bizonyos (elsősorben nagyobb hatásfokú) tápoknak a 12V-os ágon szüksége van azonnali, de minimális terhelésre (~1A körül, de ez változó), amit a kis fogyasztású, IGP-s rendszerek nem biztosítanak, mert a processzor áramkörei (és jellemzően a HDD-k is) csak késleltetve (<1s) élednek fel. Ha ilyen nincs, a táp lekapcsol. Ezért pörög fel a ventilátor néhány pillanatra, sok másodperc kihagyással. Azonnali terhelést pl.:
    - VGA (vagy tetszőleges bővítőkártya)
    - néhány ventilátor együtt
    - egyénileg barkácsolt ellenállás

    jelenthet.
    Jó hír, hogy azóta már léteznek olyan tápok, melyekben erre való tekintettel maga a táp rendelkezik egy aktív áramkörrel, ami a szükséges mértékben kis ellenállással terheli a 12V-os ágat mindaddig, amíg a rákötött alkatrészek ezt meg nem teszik helyette. A Corsair HX1000W-t valószínűleg már ennek szellemében tervezték.

    Én jobb híján 2db venti rákötésével hidaltam át a problémát, így a prociventivel együtt már kiadták a minimális 1A-t 12V-on. Az indulást követő néhány másodpercben - a processzor/HDD-k feléledésével - már le lehet őket húzni.

    Megjegyzés:
    - Létezik x1-es VGA is.
    - Hogy 10-15 perc elteltével miért indul el mégis mszl-nél, azt nem tudom. Egy a tápok lelkivilágához értő egyént kellene erről megkérdezni.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák