Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz tippm86 #51106 üzenetére

    Igen, erre oda kell figyelni, sokszor nincs feltüntetve az adatlapon hogy a 100-as névleges érték mellett mondjuk csak 7 A-t tud folyamatosan leadni 12 V-on, tehát csak 84W a ténylegesen biztonságosan kivehető belőle.
    Ezért rizikós olcsóbb tégla tápot venni, a minőségieknél ez is elérhető adat, és mindig a csúcs terhelésed (mármint tényleges kiugrásokat tekintve)-hez viszonyítva legalább 20%-al fölé kell méretezni a tápot, hogy biztosan ne süljön meg idő előtt.
    Tehát mondjuk egy 65w-osnak írt proci esetében OC nélkül simán elérheti a rendszer a 80-100W közötti csúcs kiugrásokat, tehát legalább 120W tápegység kell, ami a 12v-on ténylegesn le is tudja adni a 10A-t...de az ideális ha ez a 10A is csak a tápegység teljes terhelhetőségének a 80%-a, akkor biztos hogy annyival fölfele méretezted az alkatrészeket hogy teljes terhelésen sem fognak túlmelegedni.
    Így lesz az eredetileg 65W-os proci terhelésből 90-100W rendszer terhelés, amire minimum 120W-os tápegységet kell venni, de ahogy Ők is mondták a legjobb ha 150-est szerzel be.

    Nekem amúgy óriási szerencsém van, le is kopogom de a 35W-os proci, 45W VGA mellé sikerült olyan minőségi 120W Delta tégla tápot szerezni egy kedves forumtárs jóvoltából, hogy nem melegszik, tehát elbírja és annak ellenére hogy a DC csatijának a belső átmérője 2,5mm míg hivatalosan 2,1-es kellene az alaplapomhoz, gond nélkül érintkezik.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • Rick4

    félisten

    válasz tippm86 #51106 üzenetére

    Nyilván, ahogy akármelyik ATX tápegység is problémát generálna, ha a maximum ráírt teljesítményt szeretnéd kivenni belőle, és akármlyik autó rövid úton tönkremenne, ha állandóan a végsebességen akarnád használni, itt is fontos némi túlméretezés.

    Ezért is kellett nekem a 120-as, több napi használat alatt is csak kézmeleg, az előző gépemnél i7-6700, 16GB DDR4, PM981 SSD meg a paneltáp) egy 75W-os adapter dolgozott hiba nélkül, akármelyik teszt is futott, 100%-on ment a proci, vidáman vitte. Gépbelső csere lett, bekerült másik proci és másik lap ((7-8700+ Asrock H370m-ITX plusz ugyanaza 120W-os paneltáp), ahol minden frankó volt, de az egyik aida tesztnél, talán valamelyik ray trace vagy hasonló a vége felé restartolt a gép, na annak a 75W-os adapternek ott volt a vége kb felvett 80W-nál, ez is csak pillanatnyi, de mégsem 60W körül unta meg, szóval ott a 20% sem volt igaz.
    Miután kiderült, hogy kevés az adapter, vettem a chieftec ITX házat a 250-es táppal, onnantól lehetett keresztbe- hosszában hergelni bármilyen teszttel, nem volt restart soha többé, most, hogy ez a gép az asszonyé lett, én meg átléptem S1200-ra egy i5-10600-zal, meg egy Asrock H410M-ITX-szel, ugyanazt a chieftec házat vettem, csak már 300-as táppal, és nyugodt vagyok, hogy bármi történik, csak szépen forog a ventije, de tuti nem fűzöm a belsejét. :D

    Szóval a 120W-osok a szerverben a nulla közeli terheléshez nálam bőven fölé vannak méretezve, beltartalomfüggő, mit kell bírnia, ha van játék és dVGA, valószínű már nálad is bukik a dolog, de méricskélni kell, mi a max felvétel, azzal te is okosabb leszel. A 100W azért nem kevés... Én is nézegettem a sajátjaimat, fogyimérővel ránéztem, 22-25W köről elvan az adapter és a rákötött szerver, tehát már nem csak a gép, hanem a táp is benne van ebben, talán 10-15%-kal számolhatunk a tápra. Nyilván ha történik valami nálam felmegy 35-ig is, menjen 60-ig, akkor is mi történik? Semmi. De minimális a terhelés, szóval nem lesz baj. asztali gépnél lehet más a helyzet.
    Én azt mondom, ne bízzuk a véletlenre, dugj a gépedre egy nagyobb tápegységet, kergesd meg, és nézd, mit fogyaszt közben. Ha 100W-nál megáll, jó leszel a 100-as tápegységgel.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák