Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Grave_444 #53009 üzenetére

    Ez a baj az egyedi házakkal. Én baromi sok házat készítettem régebben bérbe, de én sem tudnám durván 60.000 Ft-nál olcsóbban megcsinálni és akkor ez még baromi olcsó lenne egy egyedi ház esetében. Ez simán 2-4 napos munka festéssel együtt (ami már segédmunkás bérrel számolva is csak munkadíjban legalább 24-48.000 Ft és akkor még hol az alapanyag, festék, kopó eszközök és egyebek költségek)...

    És már bocsánat én (sem...) azért dolgozok és ölök sok százezer Ft-ot a műhelyembe, hogy segédmunkás bérért, vagy pláne az alatt dolgozzak. Bárki más sem fog napi 2-5.000 Ft-ért kint lenni a műhelyben 8-10 órát és járatni a gépeit, fűtést, a világítást... Ezért is hagytam abba az egyedi házak készítését, mert senki sem akarta megfizetni, de mindenki "bolti minőséget" várt el bagóért...

    Ha készítene az ember 100-500 darab ilyen házat, akkor simán le lehet vinni az árat, akár mondjuk hasra-ütve 20-30.000 Ft-ra is még bérmunkával is (egész táblás plazmázás, egy lemezből 2-5 ház kihozása nesting-el stb., stb.), de amíg csak egyet készítesz, addig bizony húzós lesz és egy darab pl. kivágásánál bizony máshogy fog a plazmás ceruzája is, mint mondjuk 100-1000 darabnál... :K

    Alin-is van fenn ilyen ház, ugyanannyiért, mint az aprón. De akkor már inkább az itthonit venném, mert arra legalább nem kellene 30-60 napot várnom. Persze én leginkább sehogy sem veszem meg... :B

Új hozzászólás Aktív témák