Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz rover45 #20127 üzenetére

    Nézd meg, kíváncsi leszek. Amúgy a paneltáp sokat dob a dolgon, de a régi AMD-s konfigomban egy Corsair CX-430-as táp volt, az se az utolsó a sorban, s azzal is elég jó értékek voltak, az is 40W körül kért idle-ben, csak akkor még egy 47"-os LCD tv volt a monitorom, az a géppel együtt bekajálta a 220W-ot is, ezért kezdtem nézelődni. Kerestem jobb hatásfokú tápot, kisebb fogyasztású konfigot, monitort. Nem számolom, mennyit evett ez évente, de most a felét kéri csak, ami szerintem jó irány. Ha csak napi 5 órát számolok, az 0.5KWh megtakarítás naponta, 182KWh megtakarítás évente, vagyis elvi spórolás évi 9-10K.
    Amúgy nem ástam bele annyira magam a témába, szakértő se vagyok, de azért lehet az ilyen fogyasztásmérős mérés pontatlan mert a kapcsolóüzemű táp működési elvéből adódóan pontatlanul mérhető, vannak valami tüskék, amiből egy- egy kiugrót nem biztos, hogy tud mérni a fogyasztásmérő, mert a mintavételi frekvenciája nem elég gyors. Nem tudom ez itt mennyire áll fenn, illetve van egy szünetmentes táp is a rendszerbe kötve, tehát nem tudom érvényes-e ide az előbbi kitétel. A gyártó szerint a készülék 3%, vagy + - 5W eltéréssel mér.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák