Új hozzászólás Aktív témák

  • janek69

    senior tag

    Sziasztok!
    Ma is meg kellett tapastalnom a 3D nyomtatás szépségeit.Arra jöttem rá,hogy az A4988 is füsttel működik,mer kijött belőle és azóta nem megy. Viccet félre téve,az Y motorom egy ronda szerzemény,aminek 6 vezetéke van és az van rá írva,hogy 12V 0.3A. Na ennek megfelelően a tekercsei 40ohmosak és így csak a felét tudom használni,mert,ha a teljes tekercs megy,akkor az ugye 80ohm és a teljesítményem a negyede lesz.Így is kisebb akadásnál képes lépésvesztésre.No erre kitaláltam,hogy 24V 40ohm tekercs,csak jobban fog hasítani.Az összes motort nem akarom 24V-ról hajtani,tehát csináltam kis adaptert a RAMPS és a driver közé,hogy a tápot külön adjam neki.Raktam 100uF és egy 100nF szürést is,mert 12V-ról is sziszegett mint egy kígyó.
    Na 24V-ról kevésbé szereti a driver ezt a motort,ugyanis olyan visítással van álló helyzetben,hogy csak na.
    Persze mozgás közben nincs gond.Valakinek van erre megoldása?Még kipróbálom,hogy ugyan 80ohm lesz,de a teljes tekercset hajtom 24V-ról.Jelenleg amikor jó erőben van,akkor egy hosszabb nyomtatás alatt 52fokos a motor,ami nem zavar,mert belefér,de reményeim szerint a nagyobb menetszámmal kisebb áramnál is lesz annyi nyomatéka ami kell. Van valaki itt,aki nagyon jártas stepperekben? Gondolkodom még azon,hogy lehet,hogy másik driverrel nem visítana ennyire.

    Másik téma. Mivel repetier-host-ból nyomtatok,nagyon szeretem a bele integrált cura-t.Egyszerű,gyors ügyes,ellenben azt vettem észre,hogy kicsit alul extrudál.Az extruderem 2-3 ezred mm pontos,mert a mérésnél kinyomattam 1000mm filamentet és az alapján számoltam.Érdekes,hogy az extruder fogaskerék kerülete alapján számolt értékem 466.xxxstep/mm volt a mért meg 463.xxxstep/mm. Ez csak 2-3 ezred eltérés lehet,azt gondolom ezzel nem lehet gond.Használom a mértet.
    Ma kipróbáltam a szintén integrált Slic3r-t és arra jutottam,hogy kb. ugyanazon beállításokkal ez meg jelentősen túl extrudál.Nem rossz a slic3r,rengeteg jó beállítása van.Most kicsit tanácstalan vagyok.A fő gondom az,hogy olyan szerszámot kellene nyomtatnom,aminek a szerkezetén nem szaba beszivárogni a levegőnek,mer belül vákuum lesz.Állítólag nem lehet ennyire zártat nyomtatni ezzel a technikával.Valakinek van ebben tapasztalata?

Új hozzászólás Aktív témák