Új hozzászólás Aktív témák

  • Scofield007

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék tőletek segítséget kérni.
    Ami a gépben van:

    - i5 4670k
    - AsRock H97M Pro4
    - Corsair Vengeance LP 8GB (2x4 GB)
    - Corsair CX 500M tápegység
    - 500 GB HDD
    - 120GB SSD

    Volt egy Asus R9 280X DCUII TOP videokártyám, az a múlt héten meghalt, most gariban tölti a "szünidejét".

    Azt a kártyát szeretném elpasszolni és helyette valami komolyabbat venni.
    AMD oldalról nekem az R9 280X nyűgös volt, így most nagyon elvette a kedvemet az a kártya, hogy további AMD-s terméket vegyek.
    Ami még nekem szúrja a szememet, hogy hiába a beígért minden földi jó az AMD-től a kártyákat illetően, nem igazán érzem a hatását annak, hogy valóra válnának. Driverek szempontjából nekem mindegy, hogy egy hónap vagy fél év, eddig komolyabb hibáim nem voltak. (Ha meg voltak, akkor azt egy korábbi driver visszatelepítése megoldotta.)
    Egyedül az volt nagyon bosszantó az R9 280X-el, hogy hajlamos volt artifact hibákat csinálni, ami finoman megfogalmazva: zavaró volt. Garancián belül megcsinálták azt is, jelenleg úgy látszik, hogy komolyabb baja lett.

    Nvidia kártyám még nem volt.
    A híreket olvasva nekem az Nvidia termékei elnyerték a tetszésemet, illetve a folyamatos driver frissítések (ha jön egy új game, pár napon belül jön a driver is), de lehet hogy csak a marketing szövegek csápjai ragadtak meg engem, hogy az ő terméküket vegyem, ezért nagyon kíváncsi lennék Nvidiás tulajok véleményére.
    Nem tudom érdemes-e Nvida kártyára váltani, mert eddig nem találkoztam olyan írással, hogy valamilyen komolyabb probléma lenne velük (leszámítva a 4 GB-ot, ami csak 3,5GB GTX 970 esetében).

    Tanácstalan vagyok, mert eddig csak ez az egy "komolyabb" kártyám volt és azzal is csak szívás volt.
    Gyakran FullHD-ben játszottam, leginkább FPS játékokkal.
    Elvárásom, hogy legyen kb. ugyan azon a szinten, mint az R9 280X és legalább 3GB videomemóriával rendelkezzen.
    Szeretnék végre egy olyan ár érték kártyát venni, amit pár évig kiszolgálna és nem kell lecserélni.
    Eddig, a korábbi botrány ellenére egy Gigabyte GTX 970 Windforce 3-as kártyát néztem ki. A kártya topicjában megkérdezve, hogy mennyire jellemzőek az akadások, ha betelik a 3,5 GB, azt a választ kaptam, hogy FullHD esetén nem fogok vele találkozni, max. 4K-ban. Nagyon távol áll tőlem, hogy 4K-ban kipróbáljak valamit, hiszen nincsenek meg hozzá a megfelelő eszközeim, így maradok a FullHD-nél.

    Elnézést kérek, hogy ilyen hosszú irományt írtam.
    A válaszokat köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák