Új hozzászólás Aktív témák

  • Slaanesh75

    újonc

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget kérnék szépen. Nemrégen komplett lecseréltem a gépem belét (alaplalap, CPU, RAM, VGA). Egy ilyen alaplapot vettem: [link]
    A gépemben összesen 6 darab drive van, 1 SSD, 3 HDD és 2 optikai meghajtó, azaz minden szabad SATA port foglalt. A kérdésem az, hogy ha szeretnék venni egy ilyen M2 portba rakható SSD-t: , akkor az működik-e a gépben anélkül, hogy el kelljen távolítanom egyet a SATA eszközeimből. Azért kérdem, mert ha jól olvastam, halottam, akkor "csak" 6 drive-ot kezel le az alaplap és egy eszköz (SATA) helyett kell üresen hagynom ahhoz, hogy az M2 csatiba illesztett SSD is működjön. Mivel azt kiböngésztem, hogy nagyon fontos az is milyen M2 drive-ot veszünk (nem mindegyik működik minden alaplapban) ezért itt: [link] , megkerestem és meg is találtam azt amit szándékozom venni, tehát az alaplap elvileg támogatja. Csak azt nem tudom, hogy menne-e akkor ha mind a 6 SATA hely foglalt. Erről ugyanis nem igazán találtam infót, gondoltam hátha próbálta már valaki és megosztaná velem a tapasztalatát. Természetesen az egyik drive-ot fel lehetne áldoznom (Pl: a DVD-ROM), de ha lehet akkor inkább megtartanám mindet. Azt, hogy beruházom-e a fentebb említett ADATA SSD-re ettől függ. Előre is nagyon köszönöm a segítséget és a válaszokat. :DD

Új hozzászólás Aktív témák