Új hozzászólás Aktív témák

  • lgabci

    újonc

    válasz Frawly #49352 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ.

    Akit kérdeztem, mindenki azt mondta, hogy nem érdemes az SSD belső működésével törődni. Kell venni egy (pl. itt) ajánlott típust, és azt használni. Plusz ezt is említették, hogy már volt nekik is áramszünet és nem történt baj (ami nem jelenti, hogy a jövőben sem történik).
    Volt, aki ide irányított, hogy kérdezzem meg ebben a fórumban.

    Mivel mindenki azt mondja, hogy amit kergetek annak nincs értelme, így valószínű én láttam rosszul a dolgot.
    Azért valamilyen filesystem szintű védelem jó volna. Sajnos Ext4-ben csak a metaadatokat védi checksum, a file-ok tartalmát nem (és az F2FS-nél is azt írják, hogy egyáltalán nincs checksum). Még alszok rá egyet. Lehet reggelre a checksum se érdekel már: a fél világ SSD-t használ, és senki se törődik a belső működésével.

    Memória: a PC-kben eredetileg volt parity bit :-)
    A memóriát is szoktam tesztelni alaposan. Ennek ellenére volt már, ami később elromlott.
    Még sarkalatos pont a tápegység.
    De már láttam hibás CPU-t is: a cache-ben ment el egy bit, a memóriatesztben szépen periodikusan ismétlődő hibák voltak, akárhányszor volt kicserélve a memória másikra. Enne ellenére az oprendszer boot-olt és működött is egy darabig. A cache-t letiltva jól működött. CPU csere után újra tökéletes volt a számítógép. Igazából bármi tönkremehet, miért épp az SSD miatt aggódtam.

Új hozzászólás Aktív témák