Új hozzászólás Aktív témák

  • kovaccss

    tag

    válasz Graphics #45992 üzenetére

    Én is igyekszem nyitott szemmel járni, kérdezősködni sok helyen személyesen, kutatni a neten, ezért írtam azokat itt. mr_cream igazolja hogy nagyjából igaz minden, amit ebben a topikban írtam.
    Még ha minden gyártási, fejlesztési, stb. költséggel együtt 6-8e-be kerül egy SSD legyártása, megtervezése, a gyártói haszon nélkül, akkor se indokolja semmi a 40e-es kisker árat. Milyen alapon szakít akkorát a nagyker és a kisker a termékeken? Meg miért van mindenen 27% ÁFA? Ez világrekord, sehol sincs ennyi.

    Én is azt írtam, hogy komoly oka van annak, hogy Kínából nem lehet a szokásos fél-negyedáron pl. SSD-t venni. Ha a gyártók ezt lehetővé tennék, akkor szinte mindenki onnan rendelne, és alig valaki venné meg helyben a boltban a drágát, így sokkal kisebb haszna lenne a gyártónak, a nagykernek, a kiskernek, tizedanyi bolt se lenne helyben Európában, stb.. Ezért van az hogy mindegy melyik országban nézem, kb. ugyanolyan árakat látok pl. az 500 GB-os 850 EVO-ra.
    120 GB-os már 4 éve is túl kicsi volt, amikor a 840 EVO-t megvettem, akkor is voltak már 250 és 500 GB-osak.
    A Samsungnál nincs is 250 GB alatti, 1-2 év és 500 GB lesz a legkisebb.

Új hozzászólás Aktív témák