Új hozzászólás Aktív témák

  • Studiossrác

    aktív tag

    válasz kali #44318 üzenetére

    Sajnos, nem tudok válaszolni a kérdéseidre, de rájöttem, hogy annyira nem is lényeges. Azért nem lényeges, mert pár laptop, illetve telefon van a családban, és azt, hogy ezekben milyen wifi modul van nem tudom megmondani. Viszont ezeken az eszközökön csak és kizárólag a böngészés a fontos. Ha veszek pl egy dual band routert, az visszafelé kompatiblis? Azaz 2,4ghz-es n csatornás wifi kártyát ki tud szolgálni? Vagy úgy is kérdezhetném, hogy attól meg modernebb átviteli technikát is támogat, a "normál" wifis eszközöket is képes kiszolgálni? Gondolom igen. Szerk: ugyanez a kérdés vonatkozik AC routerre is. Tudom használni "hagyományos" wifi kártyával is?

    Azért fontos kérdés ez, mert 2 gépnek kellene gyorsabb internet. Ebből az egyik gép közvetlenül a router mellett van, azaz azt használhatom úgy, hogy közvetlenül, kábelesen kötöm össze a routerrel. A másik gép meg azért szerencsés, mert az az egyetlen asztali gép a családban. Így meg ugye vehetnék 1 új hálókártyát is.

    Ezek tükrében mit javasolsz/javasoltok?

    Nagyon szépen köszönöm a türelmedet, meg a válaszaidat, sajnos teljesen analfabéta vagyok a hálózati dolgokhoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák