Új hozzászólás Aktív témák

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy melyik érné meg jobban?
    Saját NAS-t összerakni (Az eddig NAS-nak használt gépembe vettem egy GPU-t most hogy az árak visszamentek és már nem NAS :D), vagy venni valami 2 fiókos basic-et?

    Amim lenne itthon hozzá:
    4GB DDR3 RAM
    Intel pentium G3420
    M-ATX mobo
    Ami kéne hozzá: Ház, Táp

    Amire használnám:
    -Fileok tárolása 90%-ban
    -Backblaze Backup futtatása (biztos ami biztos alapon, havi 2k-t megér szerintem)
    -Esetleg filmek nézése TV-n Ethernettel kötve de nagyon ritkán (Ami nincs fent netflixen/hbogon)
    -Esetleg távolról elérés, ha út közben készülnének felvételek amiket hazatovábbítanák biztonság miatt, szintén viszonylag ritkán.
    -Esetleg ilyen homelab kísérletezgetés, webszerver, ilyesmi. Semmi féle uptime megkötéssel csak "játszani".

    Kapacitás:
    Jelenleg 3x2TB Sima Desktop vinyóm van, ebből 1x2TB-t megtartanék az asztali gépben játékoknak és olyasmiknek amiket nem feltélen kell backupolni, 2x2TB pedig mirrorban lenne ahogy most is van Windows alatt. Ezeket tervezem cserélni majd a nem túl távoli jövőben min. 2x6TB vagy 3x6TB-re mert már lassan fogy a hely.

    Ha itthoni: Amire gondoltam az OMV, mert ha jól tudom akkor TrueNas-hoz kevés a RAM (mondjuk ez a legkevesebb, DDR3-at használtan egész olcsón kapni).

    Ha nem itthoni: Na erre nincs konkrét ötletem :) Esetleg valami két fiókos synology? Vagy Asustor? Sose volt NAS-om. Fogalmam sincs ilyen felhasználásra mi éri meg, ha megéri egyáltalán bármi.

    Persze az is lehet, hogy azt mondjátok, hogy tök fölös, hagyjam a gépben a vinyókat és kész :D

    Előre is köszönöm! :)

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Új hozzászólás Aktív témák