Új hozzászólás Aktív témák

  • Carasc0

    őstag

    Én éppen végig gondoltam 1-2 dolgot.

    A BX2450-es monitorom 30K-ért kellne el. Na most elkezdtem számolni. Az eredeti kiszemelt a DELL U2414H ami 80K. Felbontás és képarány nem változna de mégis egy jobb monitorom lenne durván +50K ráfizetéssel.

    Közbe felmerült az az ajánlott ASUS monitor is aminek előnye hogy 16:10-es arány, tehát +120 sor felbontástöbblet. Ezen még gondolkodok bár még mindig nem tudom miért jobb az ASUS az említett DELL-hez képest.

    Aztán megláttam ezt a DELL U2515H monitort. Ha jól számoltam +30K többlet az előző monitorokhoz képest és kapok +1 col + nagyobb felbontást. Szerintem ez nem éri meg.

    Én most arra jutottam hogy szerintem jobban jár az ember egy 24" 16:10-el, mint 25" WQHD felbontással 16:9-en. Az utóbbi akkor lenne jó vétel ha az is 16:10 lenne. Szerintem a kép arányt előbb kihasználja az ember mint a felbontást. Mert minél nagyobb a felbontás annál böszmébb gép kell a meghajtáshoz.... (szubjektív vélemény persze...)

    Nem tudom még melyiket veszem, de lehet inkább 80K-ért 16:10-es monitor jobb vételnek tűnik...

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Új hozzászólás Aktív témák