Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Kékes525 #129456 üzenetére

    Mivel azt írtad l hogy( Nagy felbontású videókat néznék)
    Így igen , az esetek nagy részében 4K /60FPS lesz,(szerintem) bár ezt nem részletezted.
    Mert későbbiekben ha IGP-re váltasz majd , szerintem ott is ez a támogatás marad érvényben .
    De ehhez olyan alaplap(iport) kimenet is kell .

    Bár nem vagyok naprakész az Intel grafikus egységekben , de gyanítom , hogy a 4K/120~140Hz leadása csak pár modellben lehetséges . Meg függ a videók típusától , nagyságától , méretétől.
    Mire gondolok ezalatt ?
    Az Intel grafikus kártyák általában támogatják a H.264, H.265 (HEVC) és a VP9 videóformátumokat, amelyek mindegyike képes 4K 120Hz-es videók lejátszására. Azonban ha a videó kódolása olyan nagy bitráta mellett történik, amely meghaladja az Intel grafikus kártyák által támogatott maximális bitrátát, akkor a lejátszás akadozhat vagy akár teljesen leállhat. Ez azonban függhet az adott videó formátum beállításaitól is, például a GOP méretétől és a képfrissítési rátától. Az AV1 videóformátum azonban olyan magas bitrátákat is használhat, amelyek túlterhelhetik az Intel grafikus kártyákat, így az AV1 4K 120Hz-es videók lehetnek problémásak és ilyenkor örülünk , ha 60Hz-en tudjuk futatni az adott anyagot.

    [ Szerkesztve ]

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Új hozzászólás Aktív témák