Új hozzászólás Aktív témák

  • rígel

    őstag

    válasz atirag #58131 üzenetére

    Azt már ma hallottam politikus szájából hogy a havi szinten szeretnék szabályozni. (bár tudjuk, hogy egy politikus akkor hazudik, amikor mozog a szája)
    Ha beleférsz az éves keretbe diktálás esetén egyszerűen kevesebbet diktálsz be akkor is ha többet fogyasztottál, aztán majd vissza adogatod a következő hónapokban. Ha átalányt fizetsz, beállítod hogy jó legyen. Ha éves szinten többet fogyasztasz, elszámolásnál ráfizetsz.
    Ebben az országban, ilyen kivéreztetett szolgáltatóknál kizártnak tartom, hogy havonta hivatalosan leolvassanak. Erre se ember, se pénz. Meg értelme sincs.

    Én a gázba 3x beleférek éves szinten, de januárban azért több szokott lenni. Maximum leszokunk a 24 fokról, 21-22-vel le tudok menni évi 400 m3 alá

    A villanyom 300KWh/hó, éves szinten megtermelek 5MWh-t, durván 1,5Mwh túltermelésem volt tavaly is, pedig hűtök, fűtök klímával amennyit tudok, szárítógép heti 4x minimum megy, egyszerűen nem tudom elfogyasztani a pluszt, pedig csak egy "szaros" 3,6KWp-es rendszerem van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák